Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

"Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-03-11  13:38:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

 

«OVV» rīcībā nonākusi Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas vēstule, kas adresēta Ogres novada būvinspektoram Egilam Vilnītim, Ogres novada domei un biedrībai «Lauberiete» (zināšanai). Tās juridiskais un saturiskais pamatojums kopumā ir tik skaidrs un nepārprotams, ka redakcija neredz nedz vajadzību, nedz iespēju šo valstisko dokumentu interpretēt.

Par SIA «Latvijas Bekons» cūku kompleksa būvniecību
Ekonomikas ministrija, kas, atbilstoši Būvniecības likuma 4.pantam un Ministru kabineta 2010.gada 23.marta noteikumiem Nr. 271 «Ekonomikas ministrijas nolikums», ir par būvniecības nozari atbildīgā ministrija, izskatot biedrības «Lauberiete» 2011.gada 2.februāra iesniegumu kopsakarā ar iepriekšējo Ekonomikas ministrijas, biedrības «Lauberiete» un Ogres novada domes saraksti, ir konstatējusi, ka biedrība «Lauberiete» ir apstrīdējusi Ogres novada domē 2010.gada 23.augustā iesniegto būvatļauju SIA «Lauberes Bekons» cūku nobarošanas kompleksa ar biogāzes ražotni būvniecībai, taču būvniecība SIA «Lauberes Bekons» cūku nobarošanas kompleksā ar biogāzes ražotni Lauberes pagastā, Ogres novadā, nav apturēta.
 
Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 80.panta pirmo daļu iesniegums par administratīvā akta apstrīdēšanu aptur tā darbību no brīža, kad iesniegums saņemts iestādē. Būvatļaujas darbība ir apturama uz likuma pamata, kura prasības pašas par sevi ir saistošas personai, kura veic būvniecību. Līdz ar to, lai varētu nodrošināt apstrīdēta administratīvā akta darbības apturēšanu, Ogres novada domei, atbilstoši Būvniecības likuma 30. 1 panta ceturtajai daļai, bija jānosūta paziņojums būvatļaujas izdevējam (Madlienas būvvaldei) un būvatļaujas saņēmējam (SIA «Lauberes Bekons») par to, ka Ogres novada domes rīcībā ir iesniegums par būvatļaujas apstrīdēšanu. Pēc paziņojuma saņemšanas SIA «Lauberes Bekons» bija nekavējoties jāpārtrauc cūku nobarošanas kompleksa ar biogāzes ražotni būvniecība, bet Ogres novada būvinspektoram Egilam Vilnītim jākontrolē, lai minētā kompleksa būvniecība nenotiktu bez spēkā esošas būvatļaujas. Būvniecība, kas tiek veikta uz apturētas būvatļaujas pamata, ir atzīstama par patvaļīgu būvniecību, un saskaņā ar Ministru kabineta 1997.gada 1.aprīļa noteikumu Nr. 112 «Vispārīgie būvnoteikumi» 112.punktu patvaļīga būvniecība nav pieļaujama.
 
Atbilstoši Ministru kabineta 2010.gada 26.oktobra noteikumu Nr. 1009 «Noteikumi par būvinspektoriem» (turpmāk – Noteikumi par būvinspektoriem) 13.4. apakšpunktam, Ekonomikas ministrija, konstatējot, ka būvinspektors nav veicis kādu Noteikumu par būvinspektoriem 20.punktā vai citos normatīvajos aktos noteikto pienākumu un tādēļ būvniecības dalībnieki pārkāpj būvniecību reglamentējošos normatīvos aktus, dod norādījumus būvinspektoram par šo pārkāpumu pārtraukšanu un turpmāko rīcību atbilstoši būvniecību reglamentējošajiem aktiem, kā arī par minēto situāciju informē pašvaldību.
 
Ievērojot iepriekš minēto, uzdodu Ogres novada būvinspektoram E.Vilnītim nekavējoties pārtraukt būvdarbus SIA «Lauberes Bekons» cūku nobarošanas kompleksā ar biogāzes ražotni Lauberes pagastā, Ogres novadā, ja 2010.gada 23.augustā izsniegtā būvatļauja minētajam būvobjektam ir apstrīdēta.
 
Ogres novada domei, lūdzu, līdz 2011.gada 25.martam, atbilstoši Noteikumu par būvinspektoriem 19.punktam, informēt Ekonomikas ministriju un biedrību «Lauberiete» par Ogres novada būvinspektoram E.Vilnītim uzdoto norādījumu izpildi un sniegt Ekonomikas ministrijai skaidrojumu par Būvniecības likuma 30.1 panta ceturtajā daļā noteikto pienākumu neizpildi.
 
Vienlaikus Ekonomikas ministrija atbalsta nozīmīgu projektu ieviešanu un īstenošanu Latvijas tautsaimniecības attīstībā, tomēr būvniecības procesa tiesiskuma nodrošināšanai ir jāievēro būvniecību reglamentējošo normatīvo aktu prasības.
 
Papildus informējam, ka Ekonomikas ministrija, saskaņā ar Noteikumu par būvinspektoriem 15.punktu, būvinspektora profesionālās darbības uzraudzības ietvaros ir tiesīga lemt par būvinspektora izslēgšanu no būvinspektoru reģistra, ja būvinspektors atkārtoti neizpilda Noteikumu par būvinspektoriem 13.4. apakšpunktā minētos norādījumus. Savukārt persona, kura izslēgta no būvinspektoru reģistra, nav tiesīga noslēgt darba līgumu ar vietējo pašvaldību par būvinspektora amata pienākumu pildīšanu.
 

J.Pūce, valsts sekretārs

 
Redakcijas piebilde. Pēc iepazīšanās ar šo vēstuli «OVV» sazinājās ar Ogres novada Madlienas būvvaldes būvinspektoru Egilu Vilnīti, par kuru valsts sekretārs J.Pūce bija brīdinājis, ka Ekonomikas ministrija ir tiesīga lemt par būvinspektora izslēgšanu no būvinspektoru reģistra, ja viņš atkārtoti neizpildītu «Noteikumu par būvinspektoriem» 13.4. apakšpunktā minētos norādījumus. E.Vilnītis mums paskaidroja, ka šajā gadījumā viņa amats uzliek par pienākumu tikai augstāk stāvošu pašvaldības amatpersonu lēmumu izpildīšanu. Pagājušā gada septembrī, kad biedrība «Lauberiete» apstrīdēja Ogres novada domē iesniegto būvatļauju SIA «Lauberes Bekons» cūku nobarošanas kompleksa būvniecībai, tāds lēmums netika pieņemts, toties nu, kad pārtraukt būvdarbus viņam uzdevis Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, 4. martā kompleksa būvniecība apturēta.
 
«OVV» arī skaidroja, kas ir atbildīgs par to, ka būvniecība netika apturēta jau pagājušā gada rudenī. Tā kā valsts sekretāra J.Pūces parakstītajā vēstulē visur bija minēta Ogres novada dome, varētu domāt, ka pie vainas ir mūsu deputāti jeb pilsoņu vēlētā pārstāvniecība, kā tas rakstīts likumā «Par pašvaldībām». Lai to precizētu, «OVV» piezvanīja iepriekšminētās vēstules sastādītājam A.Jankovskim, kurš atzina, ka domāta bijusi nevis dome, bet Ogres novada pašvaldība jeb, ja vēl precīzāk – pašvaldības juridiskā nodaļa.
 
«OVV» sazinājās arī ar Ogres novada pašvaldības juristu Valdi Mūrnieku, kurš, kā izrādās, gan bija atbildīgs par lēmuma pieņemšanu vai nepieņemšanu, gan arī gatavo Ekonomikas ministrijas pieprasīto skaidrojumu par «Būvniecības likuma» 30.1 panta ceturtajā daļā noteikto pienākumu neizpildi. V.Mūrnieks skaidroja, ka būvniecība iepriekš neesot tikusi apturēta, jo viņš padziļināti iepazinies ar visiem šīs lietas apstākļiem un uzskata, ka nekādas biedrības «Lauberiete» intereses neesot aizskartas, bet tās izteiktie argumenti neatbilst reālajai situācijai. Savukārt visa būvniecības uzsākšanai nepieciešamā procedūra esot ievērota, projekts, sevišķi pēc tam, kad nolemts kompleksu papildināt ar biogāzes ražotni, pilnīgi nekādu kaitīgu ietekmi uz apkārtējo vidi neatstāšot. Mūrnieks arī informēja, ka tuvākajā Ogres novada pašvaldības domes sēdē deputāti pieņems lēmumu par to, vai biedrība «Lauberiete» atzīstama par trešo personu šajā administratīvajā procesā. Gadījumā, ja arī dome lems, ka biedrības intereses netiek skartas, cūku nobarošanas kompleksa būvniecības atļauja tiks atjaunota, bet «Lauberietei» būs tiesības šo lēmumu pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.
 
Kaut arī Ogres novada pašvaldības Tautsaimniecības komitejas darba kārtībā šis jautājums iekļauts nebija, V.Mūrnieks deputātus par to informēja. Lēmumprojekts tika iekļauts Tautsaimniecības komitejas darba kārtībā un deputāti nobalsoja par tā virzīšanu izskatīšanai nākamajā Ogres novada domes sēdē.


 
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2.  3. 

astainajam - :))  
2011-03-14  14:13:33
tā nu ir, ka Ogres Vēstis Visiem no paša pirmsākuma, t.i., jau 5 gadus atpakaļ, kad šķiet saucās mazliet savādāk, tās galvenās redaktores personā, izprot šo atbaidošo Latvijas dabas un vides traģēdiju, kuru virza visticamāk "kotletes" ietekmēti ierēdņi un bez ierunām publicējusi visus ar šo tēmu saistītos rakstus. Gods un slava avīzei! Ja interesē kas par astēm palasi Skaili - īsto!

nepareizi- :)) 
2011-03-14  11:45:59
:)) - Tas nenāk no OVV. Neviens ar šo patieso rakstu "neceļ sev asti". Pateicība abiem mēdijiem - kā jau rakstīju.

:)) 
2011-03-14  11:27:45
izskatās, ka pēdējais komentārs no OVV redakcijas nāk savas astes celšanai :)))

paldies 
2011-03-14  08:21:10
Neapšaubāmi- liels paldies laikrakstam OVV, kurš rakstīja rakstu un operatīvi ļāva pārpublicēt Ogresfaktos. Katram vērīgam lasītājam ir skaidri redzams no kāda ziņu avota tas pārpublicēts. Paldies abiem mēdijiem, tiem deputātiem, kuri ir iedziļinājušies problēmā un izpratuši mūsu sāpi, gaidīsim deputātu - balsotāju viedokļus , jo vēl nekas nav atrisināts. Paldies arī pārējiem mūsu atbalstītājiem ārpus novada robežām, ja tādu nebūtu, mēs tik braši neturētos. Kopā mums izdosies!

skailis 
2011-03-14  07:44:57
Izlasot Mūrnieka, kas pakļāvis visu domi domgraudus , jāaizrāda, ka atļauju būvēt varēsi likumīgi atjaunot, kad pierādīsi, ka nelikumīgā būvniecība ir likumīga, bet kā zināms tas nav iespējams, jo nelikumīgais nevar būt likumīgs un otrādi...

politkomentētājs 
2011-03-14  07:22:33
Lauberē gan vēlas izmitināt norvēģu cūciņas, kuru sūdi gan kā zināms nesmird mazāk kā dāņu cūkām un smird stipri līdzīgi cilvēku fekālijām, jo raugi barības trakti esot stipri līdzīgi. Atšķirība vien tā, ka šīs varētu būt tuvākas Šlesera kunga interesēm- norvēģu izglītība, norvēģu vekali, norvēģu cūkas... - labi rīmējas. Bet ja tas tā, tad cīnoties ar peškām Ogres novada iedzīvotāji nobremzējuši pašu "Buldozeru". O-ho! Un tas jau ir nopietni - tā kā ož pēc sēra... Bet cerams, ka pret latviešu zemnieku iznīcināšanu, Latvijas dabas pieķēzīšanu ar vecās Eiropas netīrajām ražotnēm un atkritumiem arvien vairāk iestāsies ne vien gājēji, bet arī amatpersonas: prokurori, tiesneši, Knabisti, Valsts kontrolieri, ministri (gods ekonomikas ministram - celmlauzim!), ombudieri, dabasmīļi (realitātē), Ministru prezidenti un Valsts Prezidenti. Un tad notiks kāds brīnums - ēdīsim smaržīgu pašu zemnieku nelielās fermās audzētu cūkgaļu, un ES investīciju fonds tiks novirzīts inovācijām... - varat iedomāties - Latvijas zemnieku ražošanas modernizēšanai!

jurists 
2011-03-14  06:56:59
Bartkevič, Mūrniek un rokcēlājas! Ja jau viss kārtībā, kādēļ tad 10 mēnešu laikā nenobalsojat, ka apstrīdētā būvatļauja likumīga. A bail no sekām -paši redzat un zināt kādus sūdus esat savārījuši. Tagad neatbildot, pēc būtības gribat Suntažniekus , Madlieniešus, Lauberiešus padarīt par cilvēkiem ārpus likuma, sak ne viņiem spriest, kas viņu pagastos notiek. Nē kungi - tik dziļus sūdus nepieļauj pat kapitāla pērkamā demokrātija. Secinājums viens - kaltējiet - var ļoti noderēt...

lasītāja 
2011-03-14  00:29:44
Atvainojos www.ogresvestisvisiem.lv.pamanīju gan,bet šobrīd orientējos vairāk uz šo portālu,kur biežāk ieskrienu.Paldies arī Jums. Lai Jums jauks pavasaris!Tiešām,būsim vērīgāk,ito es par sevi).!

OgresVēstisVisiem 
2011-03-13  23:42:37
"lasītāja", esiet, lūdzu, vērīgāka! Jūs pamatoti sakāt "Paldies www.ogresfakti.lv,ka atspoguļo tik svarīgu nozīmīgu informāciju." Toties tālāk Jūsu teiktais, ka dāņu pavadā neiet "vismaz viņi", ir nekorekts Jo portāls šo rakstu, zolīdi atsaucoties uz pirmavotu, PĀRPUBLICĒJA no laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" mājaslapas www.ogresvestisvisiem.lv. Tas nozīmē, ka arī avīze Ogres Vēstis Visiem "neiet dāņu pavadā". Patiesībā nav svarīgi, kam lasītāja (~i) saka paldies par atbalstu, daudz svarīgāk, ka lauberieši ar savu sāpi nav atstāti vienatnē.

lasītāja 
2011-03-13  14:15:31
Paldies www.ogresfakti.lv,ka atspoguļo tik svarīgu nozīmīgu informāciju.Tātad,vismaz viņi neiet dāņu pavadā.Paldies!

sveta 
2011-03-13  10:59:31
Malači, lauberieši!!!! Pareizāk sakot - lauberietes.Pārsteidza jurista (?) Mūrnieka nekompetence un dīvainie izteikumi, tas viņam godu kā amatpersonai nedara. Tāpat kā balsotājām - Sokolovai, Strelkovai un Zadvinskai - kāpēc, dāmas? Tāpec, ka nedzīvojat Lauberē un jūsu hata s kraju? Tāpēc, ka īkšķis pacelts un jābalso kā "vajag"?Nekas, kaut kas tāds taču neaizmirsīsisies... Runa ir par mūsu bērnu nākotni

darbīgā 
2011-03-13  10:03:03
Vai jūtiet svaiga,tīra pavasara tuvumu,ar smaržām,tīrām vēsmām dabā un sirdīs,lai aizskalojas visi sārņi.

yes 
2011-03-12  22:18:37
Starp citu - Vilnīša reputācija jau sen ir apšaubāma vairākos būvniecības projektos!

Dadzis 
2011-03-12  20:31:49
Sveiki lauberieši!!!Kaimiņi ar Jums !!!Vilnītis ar Mūrnieku lai krāj naudiņu ar ko atmaksāt nelikumīgo celtniecību. Taisnība uzvarēs! Neļausim mūsu pagastus pārvērst tuksnesī !!!Vai Pūķes kundze ar ārsta diplomu saprot ,ko atbalsta???!!!

suntažniece 
2011-03-12  16:54:08
Priecājamies par Jums Lauberieši! Jūs esat malači ! Arī mums vēl cīņa priekšā, bet mēs arī iesim līdz galam un neapstāsimies, lai ko tas mums maksātu, bet Suntažus par mēslu bedri nepārvērtīs !

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības