Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-01-13  18:35:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Šā gada pirmo Ogres novada domes tautsaimniecības komitejas sēdi deputāti sāka ar novada attīstības programmas 2011. - 2017. gadam  projekta izskatīšanu.

Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede ziņoja, ka darbs, izstrādājot novada attīstības programmas projektu, ir pabeigts, vēl atlicis domei pieņemt lēmumu par šī projekta apstiprināšanu kā attīstības programmas galīgo redakciju.

Lēmumu par attīstības programmas izstrādes uzsākšanu dome pieņēma pagājušā gada 21. janvārī.
Kā informē J.Briede, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, kuras kompetencē ir izvērtēt pašvaldību attīstības programmu projektus, ir ļoti atzinīgi novērtējusi Ogres novada pašvaldības veikumu.

Arī tautsaimniecības komitejas deputātiem sēdes laikā nekādu iebildumu nebija, komiteja atbalsta novada attīstības programmas apstiprināšanu. Galīgais lēmums tiks pieņemts domes sēdē 20. janvārī.

Ogres novada attīstības programma ir vidēja termiņa plānošanas dokuments, kurā noteikts pasākumu kopums pašvaldības ilgtermiņa prioritāšu īstenošanai no 2011. līdz 2017. gadam. Šis dokuments nodrošinās līdzsvarotu Ogres novada teritorijas attīstību ilgtermiņā un kalpos par pamatu investīciju piesaistei privātajā un publiskajā sektorā.
 
Attīstības programma izstrādāta, pamatojoties uz likumu „Par pašvaldībām” un ievērojot Attīstības plānošanas sistēmas likumā, Reģionālās attīstības likumā un Ministru kabineta 25.08.2009. noteikumu nr. 970 „Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā” prasības.
 
Attīstības programmas izstrādē speciālisti ir ņēmuši vērā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas „Metodiskos ieteikumus attīstības programmu izstrādei reģionālā un vietējā līmenī”. Tā kā Ogres novads ietilpst Rīgas plānošanas reģionā, izstrādājot novada attīstības programmu, ir ņemta vērā Rīgas plānošanas reģiona attīstības stratēģija (2000. - 2020. g.) un Rīgas reģiona attīstība programma (2005. - 2011. g.).
 
Attīstības programmā definēta Ogres novada vīzija: „Ogres novads - Pierīgas uzņēmējdarbības, inovāciju, izglītības un sporta attīstības centrs. Konkurētspējīga, radoša un uz rezultātu virzīta pārvalde Latvijas centrā. Harmoniska, sociāli stabila un videi draudzīga dzīves vide cilvēkam laukos un pilsētā. Moderna un attīstīta novada satiksmes un komunikāciju infrastruktūra. Aktīva un pasākumiem bagāta novada kultūras un tūrisma dzīve.”

Savukārt novada devīze ir: „Ogres novads – cilvēka un dabas harmonija”.

Programmā ir noteikti Ogres novada stratēģiskie mērķi (veicināt novada ekonomisko izaugsmi un uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanos; attīstīt novada cilvēkresursu potenciālu; veicināt vidi saudzējošas augstas dzīves kvalitātes ieviešanu) un novada ilgtermiņa attīstības prioritātes (efektīva un moderna pārvalde; daudzveidīga un inovatīva ekonomika; vidi saudzējoša infrastruktūra; konkurētspējīga izglītība un sports; kvalitatīva un pieejama kultūrvide; veselīga un sociāli atbalstīta sabiedrība; atbildīga dabas apsaimniekošana).
 
Attīstības programma sastāv no vairākām daļām:
· pašreizējās situācijas raksturojums un SVID analīze;
· attīstības stratēģija 2011. - 2017. gadam;
· rīcības plāns 2011. - 2013. gadam;
· attīstības programmas īstenošanas uzraudzības kārtība;
· pārskats par sabiedrības līdzdalību.
 
Attīstības programmas izstrādi nodrošināja vadības grupa, kuru vadīja domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, un pašvaldības Attīstības nodaļa (vadītāja Jana Briede).
 
Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par novada attīstību, 2010. gada aprīlī veikta iedzīvotāju aptauja.
No 2010. gada 21. oktobra līdz 22. novembrim notika attīstība programmas sabiedriskā apspriešana. Kā informē J.Briede, apstiprināšanai iesniegtajā programmas projektā ir ietverti sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtie priekšlikumi.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības