Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Jevgenijs Ivanovs
  Publicēts: 2010-12-27  09:56:00 / Sports
 
 Ziņot redakcijai  
„12.decembrī Arēna Rīga varējām pārliecināties, ka sporta karatē ir ļoti populārs sporta veids gan jauniešu, gan pieaugušo vidū: gada vērienīgākajās karatē sacīkstēs Latvia Grand Prix (Latvijas Atklātais Karatē Čempionāts 2010) par balvām cīnījās sportisti no 8 valstīm:


 
Dalībnieki:

 
Clubs and Federations - 37
1.
Shotokan Karate Federation, Latvia
2.
Club "Fudzi", Latvia
3.
Club "Tan", Latvia
4.
Club "Shinri", Latvia
5.
Jyoshinmon Shorinryu Karate-Do, Estonia
6.
SK Budo, Estonia
7.
Baltic Karate Club, Latvia
8.
Godzhu-ryu Federation, Latvia
9.
Lahden Karate ry, Finland
10.
Saint-Petersburg Karate Federation, Russia
11.
Ogre Karate Club "Ogres Sen-e", Latvia
12.
Bolderaj Karate Club, Latvia
13.
Karate Club Sen-e Riga, Latvia
14.
Salaspils Karate Club, Latvia
15.
South Sakhalin, Russia
16.
Russia
17.
Moskow Karate Federation, Russia
18.
Ukraine
19.
Greece
20.
Club "Tigers", Latvia
21.
Center "Olimpic", Latvia
22.
Latvian Karate Association
23.
KK Falco, Estonia
24.
Karate Club IVL, Estonia
25.
Dzen do & Budo Art Studio, Latvia
26.
SK Taifu, Estonia
27.
Tukums Karate Club, Latvia
28.
Club "Asano", Latvia
29.
Sportclub EDU-DO, Estonia
30.
Center "Samuraji", Latvia
31.
Club 'Neguss", Latvia
32.
Riga Karate Club, Latvia
33.
LFSKA Karate Academy, Latvia
34.
Club "Milon", Latvia
35.
Club "Edelweiss" , Belarus
36.
Minsk, Belarus
37.
Azerbadzhan

Finālsacensību goda viesi: Antonio Seba Oliva (Spānija), bijušais Spānijas izlases treneris, viens no vadošajiem Pasaules Karatē Federācijas (WKF) treneriem; Sergejs Sokolovskis (Krievija) Pasaules Karatē federācijas katu un kumite tiesnesis, 5 dans Šito - rju karatē stilā, un Rafaels Agajevs (Azerbaidžāna), desmitkārtējs Eiropas un četrkārtējs pasaules čempions.

Kategorija „Senior Male OPEN” bija Prize - 1000 EUR !

Latvijas Karatē federācijas ģenerālsekretārs un ilggadējais karatē treneris A.Šauriņš: „Viens no sacensību mērķiem ir parādīt skatītājiem – jo īpaši jauniešiem - šīs senās un inteliģentās cīņas mākslas nozīmi personības attīstībā. Pasaules karatē zvaigžņu viesošanās Rīgā ir liels notikums visiem leģendārās cīņas mākslas cienītājiem – gan tiem, kas pašreiz nodarbojas ar karatē, gan tiem, kas sapņo par karatē nodarbībām vai tikko sākuši ar to nodarboties.”
Skatītāji ar sajūsmu uzņēma Ruslana Sadikova ( 2. vietas ieguvējs Pasaules Karatē čempionātā junioriem un kadetiem) un Rafaela Agaeva (Azerbadzhan, desmitkārtējs Eiropas un četrkārtējs pasaules čempions) paraugcīņu, pierādot, ka karatē ir sporta veids, kas ne tikai attīsta veiklību un sportisko formu, bet intelektuālu personību kopumā,” saka Arnis Šauriņš, Latvijas Karatē federācijas ģenerālsekretārs.

Latvijas karatē izlases galvenais treneris Maksims Ivančikovs: „Uzskatu, ka karatē ir ļoti labs sporta veids bērniem un jauniešiem, jo tas attīsta cilvēku vispusīgi gan fiziskās īpašības, gan prāta spējas. Karatē priekš manis ir kā ātra šaha spēle, kur ātri jādomā un jāpieņem pareizi lēmumi.”

Viens no sacensību Latvia Grand Prix dalībniekiemKalvis Kalniņš (bronzas ieguvējs Pasaules čempionāta pieaugušajiem 2010. gadā) nodarbojas ar karatē no piecu gadu vecuma. No 4. līdz 9. klasei viņš trenējās divas reizes dienā, ik rītu sešos pirms stundām un vakarā pēc stundām, šāda mērķtiecība viņam ļāvusi četrpadsmit treniņa gadu laikā sasniegt šādus rezultātus.

Latvia Grand Prix goda viesis desmitkārtējs Eiropas un četrkārtējs Pasaules čempions Rafaels Agajevs: „Ar karatē sāku nodarboties piecu gadu vecumā. Karatē mani tā aizrāva, ka vēlāk biju gatavs ar to nodarboties visu no skolas mācībām brīvo laiku. Tikko parādījās kāds brīvs laiks, uzreiz jozu uz sporta zāli. Šis sporta veids man palīdz iepazīt daudz dažādas valstis un cilvēkus, ko, dzīvojot Azerbaidžānā, es nekad nebūtu iepazinis. Sporta ziņā karatē man palīdz tiekties uz savu garīgo un fizisko spēku maksimālu attīstīšanu, jo grūti ir sasniegt Eiropas vai Pasaules čempiona titulu, bet vēl grūtāk to ir noturēt, jo citi sportisti daudz trenējas, lai atņemtu man šos titulus. Tas mani stimulē attīstīties tālāk, palīdz iet uz priekšu. Bērniem un jauniešiem varu teikt, ka pasaulē ir daudz dažādu lietu, kas var palīdzēt maksimāli sevi garīgi un fiziski attīstīt. Vajag ieskatīties sevī - kas pašu interesē - tad to meklēt. Es esmu atradis, man tas ir karatē.”

Sacensību rīta daļas noslēgumā tika sveikts Latvijas karatē veterāns Laimonis Brauns, kuram aprit šogad 75.gadi un kurš savas karatē nodarbības sāka 31 gadu (44 gadu vecumā) ar pirmo oficiālo uzņemšanu karatē grupās Latvijā, kas notika Kalngales jūrmalā 1979.gada 9.septembrī. Deviņdesmito gadu sākumā viņš sāka nodarboties ar Okinavas Godžju-rju karatē-do un turpina ar to nodarboties arī šodien. Savos 75.gados viņš turpina patstāvīgas regulāras karatē nodarbības un turpina aktīvi strādāt, mācot Jūras Akadēmijas un RTU studentiem angļu valodu. Jubilārs L. Brauns sacīja: „ Karatē ir fiziskais un gara treniņš, kas no austrumu kaujas mākslas, kas radusies Ķīnā tai pārceļojot uz Okinavas salu pārtapusi par karatē, kuru tu apgūsti visu mūžu un veido sevi par inteliģentu cilvēku ar plašu iekšējo pasauli. Par to mēs cīnāmies, un tas aizņem visu mūžu, un šodien mēs esam laimīgi, ka esam spējīgi to ieviest arī šeit Latvijā. Kādas sajūtas man ir šajā vecumā? Galvenais priekš manis ir, lai varu strādāt un uzturēt sevi pie labas veselības. Strādāju tikai pateicoties šim Ceļam, kuru biju izvēlējies pirms 31 gada. Mēs to darām kā nepieciešamību savām smadzenēm un ķermenim, un mēs to turpinām darīt, kamēŗ dzīvojam. Šādā vecumā var strādāt tikai, ja tu esi izveidojis savu ķermeni un garu, jābūt ir labā formā, lai uzmundrinātu no mācībām un dzīves grūtībām nogurušos studentus un stimulēt viņus mācīties. Noguris, neizgulējies un fiziski vājš to nevarēs! Es lepojos, ka varu uzmundrināt jaunatni un atrast aizvien jaunas mācīšanas metodes un līdzekļus, kas palīdz mācīties un spēj uzmundrināt studentus.”

Latvijas Karatē federācijas izlases viens no labākajiem sportistiem, LSPA students Ruslans Sadikovs:  „Karatē, tāpat kā citi sporta veidi, attīsta bērnu. Māca sasniegt mērķi gan fiziski, gan garīgi pārvarēt grūtības ceļā uz to, tad izvirzīt nākamo mērķi, un tā tas turpinās visu cilvēka dzīvi. Šīs iemaņas cilvēkam var noderēt gan mācībās, gan sportā, gan biznesā. Sacensību noteikumi māca cilvēkam situācijās, kad ļoti ātri viss mainās, ātri reaģēt, veikt vajadzīgās darbības, spēt ievērot un ātri izmantot esošos noteikumus, ja situācija atkal mainījusies, ātri atrast citu risinājumu un pieņemt citu lēmumu. Vīrietim karatē dod labu fizisku attīstību, audzina ar vīrietim nepieciešamās rakstura īpašības.”

Sacensībās Antonio Seba (7.Dan, Spānija, bijušais Spānijas izlases treneris, viens no vadošajiem Pasaules Karatē Federācijas WKF treneriem) uzsvēra: „ Latvia Grand Prix ir ļoti patīkama Latvijas karatē federācijas iniciatīva. Šīs sacensības palīdzēs attīstīt karatē Latvijas reģionos un apvienot Latvijas karatē klubus viena kopējā Latvijas Karatē Federācijā, kā to ir izdarījušas Balkānu, Krievijas un Dienvidāfrikas Karatē federācijas. Uzskatu, ka šis čempionāts bija ļoti vērtīgs gan tiesnešiem, gan treneriem, gan sportistiem un tas ir labs priekšnosacījums tālākai karatē attīstībā šajā reģionā, lai nākotnē karatē kļūtu par Olimpisko sporta veidu!”

Latvijas karatē federācijā nodarbojas vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku, pasaules karatē federācijas reitingā no 2009. līdz 2010.gadam notikušo Pasaules, Eiropas un dažu citu prestižu starptautisku karatē čempionātu iekļautajiem rezultātiem Latvijas karatē federācijas sportisti ir ieguvuši 36 zelta, 13 sudraba un 25 bronzas medaļas.

Ogres bērnu kluba “KARATĒ SEN-E” rezultāti „Latvia Grand Prix”:

KUMITE, 12-13 Male - 50 kg.

1.
Sadikovs
Den
Baltic Karate Club, Latvia
2.
Jankovičs
Artūrs
Salaspils Karate Club, Latvia
3.
Vigulis
Mairis
Ogre Karate Club "Ogres Sen-e", Latvia
3.
Zviedris
Ralfs
Bolderaj Karate Club, Latvia

KUMITE, Cadet (14-15) Male - 70 kg.

1.
Ufimcev
Daniil
South Sakhalin, Russia
2.
Žukovskis
Linards
Ogre Karate Club "Ogres Sen-e", Latvia
3.
Paabo
Tanel
SK Budo, Estonia
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

karate - vperjod !!! 
2011-01-02  21:58:21
karate - vperjod !!!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības