Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-12-07  12:00:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Nu jau vairākus gadus decembra sākumā Ogres novada pašvaldība aicina kopā projektu konkursa dalībniekus, lai projektu dalībnieki varētu dalīties pieredzē, pastāstīt cits citam par savu veikumu un palepoties ar labajiem darbiem.

Šogad janvārī un februārī pašvaldība izsludināja divus konkursus, aicinot iedzīvotājus pašus iesaistīties savas dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Divi konkursi tāpēc, ka vienu (“Iedzīvotāji veido savu vidi”) rīkoja Nīderlandes fonds KNHM un Ogres novada pašvaldība, un otru (“Veidojam vidi ap mums”) – tikai Ogres novada pašvaldība.

Ar KNHM atbalstu novada pašvaldība projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi” rīko jau kopš 2006.gada.

Savukārt 2009. gadā šāda veida konkurss, ar nosaukumu “Veidojam vidi ap mums” tika rīkots sadarbībā ar Latvijas Hipotēku un zemes banku, bet 2010. gadā to turpina pašvaldība ar budžeta finansējumu.

KNHM finansētie projekti
Šogad KNHM atbalstītajā konkursā varēja piedalīties tie pagasti, kuri iepriekš nebija piedalījušies, un tie ir Ķeipene, Laubere, Madliena, Meņģele un Suntaži.

Konkursa ietvaros nereģistrētas iedzīvotāju grupas un sabiedriskas organizācijas – biedrības vai nodibinājumi – varēja pieteikt projektus, kas saistīti ar dzīves kvalitātes uzlabošanu, sniedz labumu pēc iespējas lielākai daļai sabiedrības un ko viņi paši spēj īstenot, un tādejādi pretendēt uz KNHM fonda finansējumu projektu realizācijai.

Konkursā pieejamais finansējums – Ls 7028, savukārt maksimālais finansējuma apmērs vienam projektam - Ls 702,80.

Pavisam konkursa ietvaros tika saņemti 40 projektu pieteikumi – 4 no Lauberes un pa 9 no Ķeipenes, Madlienas, Meņģeles un Suntažu pagastu iedzīvotājiem. Ņemot vērā konkursā pieejamo finansējumu, apstiprināti tika 11 projekti dažādās ar dzīves kvalitātes uzlabošanu saistītās sfērās.
 
Lieliski pastrādājuši ir meņģelieši, ierīkojot bērnu rotaļaukumu pagasta centrā – ar virvju un ķēžu kāpnēm, šupolēm, alpīnisma sienu.
 
Suntažos sakārtots Gulbīšu dīķis pagasta centrā, lai tā pastāvīgie iemītnieki – gulbji – varētu justos ērti un droši. Suntažnieki tagad droši var izmantot atjaunoto laipu pār Abzes upi un priecāties par sakārtotajiem upes krastiem. Projekta ietvaros pie Suntažu katoļu baznīcas izveidots automašīnu stāvlaukums, savukārt dzīvojamai mājai “Māja Nr. 2” veikts kāpņu telpas remonts, uzstādītas pastkastītes un nomainītas ārdurvis.

Lauberes pagastā mājai “Ozoli 12” veikts jumta remonts. Arī ķeipenieši – mājas “Vējotnes” iedzīvotāji – projekta finansējumu izlietoja savas mājas jumta remontam, savukārt šī pagasta dzīvojamā māja “Palejas” tikusi pie jauniem logiem un ārdurvīm.
 
Arī Madlienas pagastā dzīvojamajai mājai “Gatves” ir nomainītas ārdurvis – tā ir laba dāvana mājas 30 gadu jubilejā.
 
Madlienieši lielu vērību veltījuši veselīga dzīvesveida un saturīga brīvā laika pavadīšanas iespējām, un šajā ziņā liels ieguvums ir hokeja laukums (slidotava), kuru entuziastu grupa nemitīgi turpina pilnveidot un labiekārtot – šim mērķim likts lietā arī šajā projektu konkursā piešķirtais finansējums. Projektu žūrija, izvērtējot paveikto projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi” apstiprināto projektu ietvaros, tieši madlieniešu veikumu atzina par veiksmīgāko, piešķirot papildus KNHM fonda finansējumu 500 eiro, ko nosacīti varētu dēvēt arī par Lielo balvu (projekta koordinators Armands Praličs).
 
Pašvaldības finansētie projekti
Otru konkursu – “Veidojam vidi ap mums” – rīkoja un finansējumu nodrošināja Ogres novada pašvaldība, un tajā varēja piedalīties un uz finansējumu pretendēt Ogres pilsētas, Ogresgala, Krapes, Mazozolu un Taurupes pagasta iedzīvotāji.

Konkursā pieejamais finansējums – Ls 21 000, maksimālais finansējuma apmērs vienam projektam – Ls 700.
 
Pavisam konkursa ietvaros tika saņemti 70 projektu pieteikumi, tai skaitā 46 no Ogres pilsētas, 10 no Ogresgala pagasta, 6 no Krapes pagasta un pa 4 no Mazozolu un Taurupes pagastu iedzīvotājiem). Izvērtējot pieteikumus, žūrija apstiprināja 30 projektus.
 
Atbalstu iecerētā projekta īstenošanai guva jaunie Ogres mākslinieki, kuri organizēja atvērtās radošās darbnīcas, dodot interesentiem iespēju apgūt un izmēģināt dažādas tekstilmateriālu un papīra apstrādes tehnikas.
 
Realizējot projektus, nomainīti logi vairākām dzīvojāmajām mājām Ogrē – Grīvas pr. 6a, Meža pr. 11, Parka ielā 10, Skolas ielā 9 un 11, Tīnūžu ielā 20, Turkalnes ielā 9, Vidzemes ielā 2, Zilokalnu pr. 16 un 18, savukārt Bērzu alejā 4 veikta ēkas bēniņu siltināšana un Mālkalnes pr. 38 atjaunots grīdas segums koplietošanas gaitenī 4. stāvā.
 
Ogrē vairāki projekti saistās ar teritoriju labiekārtošanu un laukumu ierīkošanu. Upes pr. 20 izveidots bruģēts pievedceļš, savukārt pie dzīvojamās mājas Mālkalnes pr. 19 paplašināts automašīnu stāvlaukums – lielisks piemērs iedzīvotāju iniciatīvai un konkrētai rīcībai, risinot pilsētā aktuālo autmašīnu novietošanas problēmu.
 
Patīkamas pārvērtības notikušas dzīvojamā nama pagalmā Skolas ielā 16, kur, piedaloties projektu konkursā, ir izveidots un gaumīgi labiekārtots rotaļlaukums bērniem.
 
Šogad, pateicoties projekta finansējumam, veikta volejbola laukuma un vingrošanas rīku atjaunošana Ogres Profesionālās vidusskolas sporta laukumā, savukārt Ogres Amatniecības vidusskolas sporta laukumā uzstādītas basketbola konstrukcijas un ierīkots pludmales volejbola laukums.
 
Neatlaidīgi un sparīgi par veselīga dzīvesveida iespēju paplašināšanu gādā biedrība “Ogres roņi”. Pateicoties viņu aktīvai darbībai, turpinās peldvietas sakārtošana Ogres vecupes krastā (no salas puses). Šogad ierīkota pārģērbšanās kabīne peldētājiem, sarīkotas brīvdabas peldēšanas sacensības un Latvijas ziemas peldēšanas sezonas skate.
 
Ogresgala pagstā dzīvojamajām mājām “Liepas 3” un “Steigas 3” nomainīti logi, ārdurvis nomainītas mājai “Lielkrasti” un “Liepas 3” Ogresgalā, savukārt grīdas segums un kāpnes atjaunotas mājā “Ciemupes” Ciemupē.
 
Pārējos pagastos iedzīvotāju grupas, piedaloties projektu konkursā, vairāk domājušas par bērniem un aktīva, veselīga dzīvesveida attīstības iespējām. Bērnu rotaļlaukums atjaunots un papildināts Lobes ciemā Krapes pagastā unMazozolos pie daudzdzīvokļu mājām.
Krapes pagastā pie Krapes pamatskolas izveidots pludmales volejbola laukums un tāllēkšanas sektors, kā arī iegādāts sporta inventārs pirmsskolas vecuma bērniem.
 
Taurupes pagastā jauni soli uzstādīti estrādē, savukārt vidusskolas futbola laukumā ierīkota nojume, jauni soliņi un atkritumu urna.

Mazozolu pagasta centrā, realizējot projektu “Sapņu ieleja”, izveidota atpūtas vieta Līčupes krastā – ierīkota peldēšanās vieta, pārģērbšanās kabīne, ugunskura vieta, soliņi, galds, iekārtots rotaļu stūrītis bērniem, volejbola laukums, sakārtots piebraucamais ceļš un veikti vēl citi darbi, labiekārtojot šo vietu.
 
Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs projektu noslēguma sanāksmē pateicās visiem projektu dalībniekiem par ieguldīto darbu un rezultātiem – ar nelielu finansējumu ir tiešām ļoti daudz padarīts. KNHM vārdā E. Bartkevičs apliecināja, ka Nīderlandes fonda valde apsolījusi vēl divus gadus atbalstīt šādus projektus. Arī novada pašvaldība, redzot iedzīvotāju ieinteresētību un aktīvitāti, plāno arī turpmāk paredzēt budžetā projektu konkursam nepieciešamo finansējumu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības