Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-11-28  19:27:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

Saite uz fotogaleriju 26.novembra pēcpusdienā Ogres mūzika skolā pulcējās skolas bijušie un esošie pedagogi, audzēkņi un viesi, lai kopā atzīmētu mūzika skolas 50 gadu jubileju.

Svinīgā pasākuma ieskaņā mūzikas skolas bijušais direktors Guntis Pļavnieks jaunajam šīs mājas saimniekam Artūram Mangulim pasniedza simbolisku atslēgu, vēlot: “Lai šeit skan mūzika visām paaudzēm un lai šī ēka ir aizslēgta diletantismam un lētai mūzikai.”

Klātesošajiem bija iespēja noklausīties A. Manguļa par godu skolas apaļajai jubilejai sacerētu skaņdarba pirmatskaņojumu. “Šī dziesma ir veltījums maniem kolēģiem, mūziķiem, un tapusi kā svētība mūsu darbam,” atklāja A. Mangulis.

Mūzika skolas audzēkņi, esošie un bijušie pedagogi, sadarbības partneri un draugi svētku viesiem sniedza bagātīgu koncertu, atskaņojot dažādus skaņdarbus un dziesmas, kā arī spēlējot mūzikas instrumentus.

Mūzikas skolas direktors pateicās visiem cilvēkiem, kuri ir iesaistījušies mūzikas skolas dibināšanā un vēlāk attīstībā, iedibinot spēcīgas tradīcijas un mūzikas pamatus.

Ogres novada pašvaldības vārdā nozīmīgajā jubilejā skolu sveica priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe. “Novembris ir nozīmīgs laiks ne tikai valstij, bet arī mūsu pilsētai un skolām,” atzina V. Pūķe. “Par to, ka mums ir mūzika skola un mūsu bērni var iegūt muzikālo izglītību, jāsaka paldies tās dibinātājām Anelei Mizovskai un Adai Jurjānei. Piecdesmit gadu loki ienesuši daudz pārmaiņas – ir mainījušies skolas direktori, pedagogi, audzēkņi, tomēr viņu vienojošais spēks – mūzikas mīlestība, - saglabājies.” Priekšsēdētāja vietniece mūzika skolai vēlēja arī turpmāk radoši attīstīties un augt, saglabāt profesionalitāti, vērtīgās tradīcijas un augsto mūzikas garu arī turpmāk, tai pašā laikā rast jaunus akcentus un impulsus, lai jauniešiem radītu interesi par mūziku. V. Pūķe mūzika skolas pedagogiem pasniedza pašvaldības Atzinības rakstus par ilggadēju, radošu, kvalitatīvu darbu, kā arī iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē.

Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte, uzrunājot klātesošos, aicināja padomāt par to, vai šobrīd noteiktās prioritātes izglītībā, kas ir matemātika un valodas, nav īstais laiks pārvērtēt, akcentējot izglītību, kas cilvēku attīsta garīgi un radoši – proti, mākslu un mūziku. S. Grunte Kultūras ministrijas vārdā īpašus Pateicības rakstus pasniedza mūzika skolas izciliem un ilggadējiem pedagogiem Guntim Pļavniekam, Raisai Ševšeļovai, Elgai Klipai, Līgai Dziedātājai, Guntai Freimanei, Zitai Krūmiņai un Adelei Baltajai.

A.Mangulis atklāja, ka turpmāk skolā tiks ieviesta īpaša mūzikas skolas Gada balva, ko katru gadu pasniegs cilvēkiem, kuri iepriekšējā gadā mūzikas skolā sevi būs apliecinājuši kā radošus, aktīvus un panākumiem bagātus cilvēkus. Skolas 50 gadu jubilejā īpašā Gada balva tika pasniegta skolas dibināšanas autoru dzimtas turpinātājām – pirmajai mūzika skolas audzēknei, vēlāk pedagoģei Maijai Bogdanovai un mūzika skolas simbola autorei, Adas Jurjānes mazmeitai Lindai Mangulei.

Jubilejas reizē Ogres mūzikas skola saņēma siltus un patiesus pateicības vārdus par paveikto, kā arī laba vēlējumus turpmākai darbībai gan no novada skolām, kaimiņu pašvaldības, sadarbības partneriem, gan no bijušajiem skolas absolventiem, draugiem un atbalstītājiem.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības