Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-11-26  11:21:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Sagatavoti jauni saistošie noteikumi “Par Ogres novada pašvaldības sociālajiem pabalstiem, to piešķiršanas kārtību un sociālajiem pakalpojumiem”.

Saistošie noteikumi noteiks piešķiramo pabalstu veidus, to piešķiršanas kārtību un apmēru saskaņā ar spēkā esošiem normatīvajiem aktiem un atbilstoši Ogres novada domes sociālajai palīdzībai un sociālajiem pakalpojumiem piešķirtajiem budžeta līdzekļiem.

Noteikumi paredz, ka tiesības saņemt noteikumos paredzētos pabalstus ir personām, kuras pamata dzīves vietu ir deklarējušas Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, dzīvo norādītajā adresē un kuru ienākumi atbilst trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam. Izvērtējot ģimenes (personas) ienākumus un materiālo stāvokli tās atzīšanai par trūcīgu vai maznodrošinātu, par īpašumu Ogres novada pašvaldībā netiek uzskatīta zeme (t.sk. mežs), kuras platība nepārsniedz: pilsētā – 0,06 ha vai pagastu teritorijās - 2 ha.

Ogres novada pašvaldībā tiek izmaksāti dažādi Latvija Republikas likumdošanā noteiktie un pašvaldības pabalsti. Tie ir: 1) pabalsts garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai, kura apmēru katru gadu saistībā ar valsts budžeta likuma projektu nosaka Ministru kabinets; 2) dzīvokļa pabalsts trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm (personām). Pabalsta apmēru un piešķiršanas kārtību nosaka pašvaldības saistošajos noteikumos; 3) pabalsts ārkārtas situācijā, bez ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas, - līdz Ls 150,- gadā; 4) pabalstu bārenim normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā.

Saistošie noteikumi spēkā stāsies nākamajā dienā pēc to publicēšanās pašvaldības izdevumā “Ogrēnieti un tajos arī minēti pakalpojumu veidi un pabalstu piešķiršanas un lēmumu apstrīdēšanas kārtība. Noteikumi tiks publicēti pēc Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas atzinuma saņemšana.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības