Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ilmārs Dirveiks, biedrības “Ogres forums” valdes priekšsēdētājs
  Publicēts: 2008-11-19  14:51:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Nesen mūžībā aizgājusi māksliniece, ogrēniete Aleksandra Krēsliņa, kuras vārds Ogrē nesaraujami saistīts ar Turkalnes ielu 13 – vietu, kuru varam uzskatīt par pilsētnieka individuālas iniciatīvas un nesavtīgas ziedošanās paraugu. Vairāk kā 5 gadu ilgs darbs no 1991. līdz 1996.gadam vainagojās ar unikālu labiekārtotu pilsētas skvēru – rotaļu laukumu, kam tika dots vārds „Sprīdītis”. Atzīstama un pašsaprotama bija toreizējās pilsētas vadības atsaucība un atbalsts A.Krēsliņas kundzes iniciatīvai.

Raugties no mūsdienu situācijas, apbrīnas vērta ir tieši pilsoniskā drosme un neatlaidība. Joprojām ir grūti veidot sakārtotu, estētiski baudāmu vidi, kas atvērta visiem. Ne jau fiziski grūti, bet psiholoģiski. Sabiedrības neizpratne, nelabvēlīga, pat agresīva attieksme daudzas iniciatīvas iznīcina jau sākuma stadijā. Arī Ogres pilsētieku sabiedrības iekšējā kultūra vēl tikai veidojās.

Rotaļu laukums „Sprīdītis” Turkalnes ielā 13 ir unikāls pilsētas vides objekts. Šis nav parasts gadījums, kad tiek sakopta privātmājas teritorija, jo laukums atrodas blakus daudzdzīvokļu mājām. No līdzīgiem risinājumiem citviet (piemēram, „leļļu skvērs” Sabilē), A.Krēsliņas kundzes radītais izceļas ar profesionālismu, idejas nopietnību, pārliecību un iespaidīgo rezultātu. Zinot laukuma tapšanas apstākļus un ieguldīto darbu, kļūst skaidrs, ka „Sprīdītis” uzskatāms par pārliecinošu kompilāciju, kurā apvienoti pilsētvides mazo formu mākslas paraugi ar absolūti praktisku pielietojumu – labiekārtotu teritoriju ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo priekam un atpūtai.

Blakus praktiskam, racionālam rezultātam, jāizceļ pozitīvisms, kā viens no galvenajiem ieguvumiem. A.Krēsliņas personības izstarotā atvērtība un gaišums ir tas, kas tik ļoti nepieciešams pilsētas sabiedrībai. Ticība labajam, palīdzēja nepadoties un atjaunot „Sprīdīša” laukumu pēc katrām sabiedrības vandālisma izpausmēm. Personības klātbūtne padarījusi minēto laukumu par VIETU ar īpašu auru. Salīdzinājumam jāatzīmē, ka ne katrs labiekārtots skvērs pilsētās kļūst par šādu īpašu vietu. Vietas sajūtu nenosaka tikai vizuālās īpašības – interesantas formas, dārgi materiāli un ambiciozi risinājumi, bet lielā mērā mākslas darba radītāja personība.

Būtiski, ka A.Krēsliņas paveikto novērtē un atbalsta apkārtējie iedzīvotāji. Laukums nav slēgta piemājas teritorija, bet pieejams visiem. Pašlaik aiz neapšaubāma ieguvuma slēpjas grūtības turpmāk nosargāt šo savdabīgo pasaku saliņu. Atsevišķu pilsētnieku iniciatīvai ne viss ir pa spēkam. Aktuāla būtu gan laukuma apgaismojuma koncepcija, gan profesionāli apstādījumu risinājumi un apkope. Pats galvenais – atjaunot pirms 10 gadiem veiksmīgi notikušo sadarbību starp pilsētniekiem un vadību.

Aicinām Ogres pilsētas vadību uzmanīgi un vispusīgi izvērtēt Turkalnes ielā 13 esošā t. s. „Sprīdīša” laukuma nozīmi pilsētas koptēlā un atrast risinājumu, kā kopīgi ar iedzīvotājiem rūpēties par šo unikālo Ogres vietu!

Savus viedokļus par šo tēmu varat paust arī portālā www.ogresforums.lv.

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

pievienojos 
2008-11-19  21:40:19
man domāt ka šī ir pirmā reize pēc ĻOTI DAUDZIEM GADIEM, kad kāds par šo vietu atceras. paldies Ogres forumam!

Akīte. 
2008-11-19  20:18:49
Piekritu , jasaglabā Spridītis .

pilsētniece 
2008-11-19  18:55:21
Šī vieta tiešām ir unikāla, īsts tēlniecības piemineklis!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības