Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti/Ogres TV
  Publicēts: 2010-06-11  10:03:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Sarūkot rindām uz bērnudārziem, zem jautājuma zīmes nonākusi jau kopš 2007.gada sākuma virzītā jaunā bērnudārza būvniecība Ogrē Dzilnas ielā.

Amatpersonas skaidro, ka ar ES struktūrfonda, Valsts un pašvaldības finansējumu gandrīz pabeigts jaunais dārziņš Ogrē, Nogāzes ielā. Šī un citu iemeslu dēļ rinda uz bērnudārziem daudzkārt sarukusi un tās samazināšanās tiekot plānota arī nākotnē.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe norāda, ka 2007.gadā situācija bijusi citāda. "Mūsu speciālisti veica analīzes un godprātīgi strādāja un visi cipari un nepieciešamība ir pamatoti. Diemžēl, ekonomiskā un demogrāfiskā situācija un situācija valstī kopumā ir mainījusies, norāda V.Pūķe.

Esošie bērnudārzi būvēti tālajos padomju gados un ir morāli un fiziski novecojuši. To uzturēšanā un rekonstrukcijas darbos jau šobrīd jāiegulda ievērojami līdzekļi. Vēl viena jauna bērnudārza būvniecība, pat nepieaugot kopējam bērnu skaitam, dotu iespēju bērniem pārcelties uz daudz mājīgākām telpām, bet ieguldījumus varētu atgūt, pārdodot kādu no vecajiem bērnudārziem, ja tas tiešām paliktu tukšs.

Ogres novada domes būvvaldes vadītāja Maija Rinka skaidro, ka Dzilnas ielas bērnudārza projekts uzsākts, analizējot ne vien bērnu skaitu, bet arī bērnudārzu infrastruktūru. "Ir zināms, ka seši esošie bērnudārzi ir būvēti 60-tajos, 70-tajos gados. Līdz ar to rēķinot, ka ēkas mūža ilgums ir apmēram 80 gadi, viņi jau ir pusmūžā. Katru gadu tiek ieguldīti lieli līdzekļi šo ēku remontiem un renovācijas darbiem," norāda M.Rinka. Viņa aicina parēķināt cik daudz šajās ēkās būs jāiegulda nākotnē. Ja bērni no kāda esošā bērnudārza tiktu pārcelti uz jaunu, tiktu atrisinātas esošo ēku problēmas - energoefektivitāti, vides pieejamību, piebraukšanas iespējas, autostāvvietas un citas problēmas. Turklāt, būvējot jauno bērnudārzu, bija plānots izbūvēt trīs pirmsskolas izglītības iestādei piegulošus asfaltētus ielu posmus.

Šobrīd jauns bērnudārzs tiek būvēts Pārogrē, kur iedzīvotāju blīvums ir daudz mazāks nekā centrā. Dzilnas iela, kas atrodas Mednieku ielas rajonā, ir centram daudz tuvāk un gan bērniem, gan viņu vecākiem, bērnudārzs šajā vietā būtu daudz vieglāk pieejams. To savulaik saprata arī projekta virzītāji. Jau nocirsti koki jaunā bērnudārza būvniecībai, sagatavošanās darbos ieguldīti vairāk nekā 50 tūkstoši latu, taču pēc Ogres novada domes lūguma līgumā paredzēta mūsu pašvaldības iespēja bez jebkādām sankcijām atteikties no jaunā bērnudārza projekta tālākas realizācijas. Tieši to šobrīd grasās paveikt Ogres pašvaldība.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis norāda uz deputātu atbildību iedzīotāju priekšā. "Mums ir jāskatās, ja mēs varam dabūt lētākus finansu resursus un realizēt šo projektu, tad tas ir izdevīgi."

Projektu plānots īstenot, sadarbojoties četrām pašvaldībām - Ķekavu, Mārupi, Ogri un Tukumu, tika noslēgts sadarbības līgums par kopīga iepirkuma organizēšanu. Projekta virzītāji Ogres pašvaldībai pārmet nekonsekvenci un aicina domāt ilgtermiņā. Šobrīd bērnudārzu rinda sarukusi, jo daudzi iedzīvotāji ir bez darba un bērnus skatās mājās, taču, atlabstot ekonomikai, situācija krasi mainīsies. Tad pieprasījums pēc bērnudārziem var strauji pieaugt un var nākties nožēlot garām palaisto iespēju tikt pie jauna bērnudārza.

Dzilnas ielas bērnudārza projekta virzītāja, Hipotēku un zemes bankas pārstāve, publisko investīciju eksperte Andra Feldmane aicina pašvaldību rūpīgi pamatot savu lēmumu. "Ja jūsu infrastruktūra ir sakārtota un jums tiešām neko nevajag, tad atkal sanāk tā - ko tad mēs 2008.gadā lēmām un kāpēc tad mēs uz Ministru Kabinetu gājām? Jo tad es rakstīju, ka Ogrē ir 700 bērni rindā, infrastruktūra ir tāda, kāda tā ir, ka ir vajadzīgi pieci miljoni, lai to sakārtotu, un šinī brīdī man ir ārkārtīgi grūti pamatot, kāpēc jūs lecat no šī projekta ārā," deputātiem vakardienas komiteju sēdē norādīja A.Feldmane.

A.Feldmane norāda, ka uzsāktais privātās-publiskās partnerības projekts bērnudārzu būvniecībai, sadarbojoties vairākām pašvaldībām, ir pilotprojekts, pēc kura tiks vērtētas līdzīgas šādu projektu īstenošanas iespējas nākotnē. Turklāt Ogres pašvaldībai piedāvāti izdevīgāki nosacījumi, nekā Tukumā, Ķekavā un Mārupē, kur šī paša projekta ietvaros tiek strādāts pie jaunu bērnudārzu būvniecības. Ja Ogres novada dome demonstrē nekonsekvenci un šobrīd izrādās, ka līdz šim ieguldītais darbs bijis veltīgs, nākotnē būs apgrūtināta līdzīgu projektu īstenošana valstī kopumā.

Kāds būs pašvaldības lēmums, uzzināsim jau nākamceturtdien.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

pics 
2010-06-15  21:37:06
Esosie jau nav beernudaarzi, tie ir "detskij kombinat".

> lasītāja 
2010-06-11  16:56:57
varētu domāt, ka bērnudārzu vajag pie katras lauku mājas. kam bija izdevīgi būvēt nomalē, kur tikai ar auto var aizbraukt. Tas ir tikai biezajiem? un kā ar tām māmiņām un trūcīgajiem kas nevar aizbraukt... tur pat lāgā autobusi neiet

pics 
2010-06-11  15:53:14
Pirmie bernudarzi jau atri sabruks, kaadi tur 80 gadi ...

lasitaja 
2010-06-11  15:33:33
Varētu domāt ka bērnudārzu pie mājām vajag tikai centrā dzīvojošiem.Snobisms.

igo 
2010-06-11  12:40:56
nesaprotu kāpēc Nogāzes ielā bērnudārzs vispār bija vajadzīgs. Tuvāk centram gan...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības