Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-06-02  14:16:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Šogad, pateicoties mitrajam un siltajam laikam, zāle aug sevišķi strauji un daudzi namīpašnieki spiesti to pļaut ik nedēļu. "Diemžēl pļaušanas darbu tempi zāles augšanai līdzi netiek," atzīst Ogres novada dome.
 
Pašvaldība atgādina, ka par zāles pļaušanu jārūpējas katram nekustamā īpašuma īpašniekam, valdītājam, lietotājam vai apsaimniekotājam. Ogres pilsētā par zāles pļaušanu novada pašvaldībai piederošajās teritorijās atbild pašvaldības aģentūra „Mālkalne”, kurai dome deleģējusi pilsētas teritorijas sanitārās apkopes funkciju, budžeta izdevumos attiecīgi paredzot finsnējumu šīs funkcijas izpildes nodrošināšanai. Šā gada budžetā teritorijas sanitārajai apkopei (ieskaitot zāles pļaušanu) ieplānoti Ls 277 012.
 
Daudzdzīvokļu namu pieguļošo teritoriju sanitārā apkope tiek nodrošināta par mājas iedzīvotāju naudu – no nama apsaimniekošanai paredzētajiem līdzekļiem.
 
P/a „Mālkalne” direktors Aigars Roze atzīst, ka, sastādot pļaušanas darbu grafiku, šopavasar netika novērtēts reālais darbu apjoms, tāpēc pašlaik pļaušanas nodrošināšanai tiek piesaistīti papildu spēki. 
 
A.Roze atgādina, ka aģentūra nodrošina pašvaldības publisko teritoriju sakopšanu, taču pilsētā, turklāt arī pilsētas centrā, ir gan fizisko, gan juridisko personu nekustamie īpašumi, un par tiem jārūpējas pašiem īpašniekiem nevis aģentūrai „Mālkalne”.
 
Novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis atgādina nekustamo īpašumu īpašniekiem viņu pienākumus īpašumu uzturēšanā un sakopšanā. Saskaņā ar Ogres novada saistošajiem noteikumiem Nr. 12 „Par ēku un būvju uzturēšanu Ogres novadā”  īpašniekiem savu īpašumu robežās jānodrošina: ietvju, iebrauktuvju, grāvju, caurteku un zālāju sakopšana, t.sk., zāles nopļaušana; būvgružu un atkritumu neuzkrāšana īpašuma neapbūvētajās teritorijās; nopļautās zāles, nezāļu un lapu nogādāšana izgāztuvē vai kompostēšana; koku un krūmu zaru apzāģēšana gar ietvēm un brauktuvēm vietās, kur tiek traucēta gājēju un autotransporta pārvietošanās, kā arī veikt būvēm traucējošo un bīstamo (sauso, trupējušo, aizlauzto) koku nozāģēšanu, - saskaņojot ar Ogres novada pašvaldības vides speciālistu.
 
U.Ulmanis atgādina, ka nekustamo īpašumu īpašniekiem jānodrošina arī īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas kopšana. Saskaņā ar saistošajos noteikumos Nr. 12 sniegto skaidrojumu, īpašumam piegulošā publiskā lietošanā esošā teritorija ir: gājēju ietves, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvji, caurtekas, zālāji līdz brauktuves malai.
 
Arī VAS „Latvijas Valsts ceļi” pārstāvis Edmunds Rullis vērš uzmanību uz nepieciešamību savlaicīgi veikt koku zaru un krūmu apzāģēšanu, sevišķi pie krustojumiem, pagriezieniem un gājēju pārējām, lai attiecīgajos ielu posmos nodrošinātu pārredzamību gan transportlīdzekļu vadītājiem, gan gājējiem un neradītu bīstamas situācijas.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Arnis 
2010-06-03  09:45:39
Pretīgi ir braukt Ogrei cauri, Visi ceļi aizauguši ar pusmetru garu zāli. Ogres vizītkartes ieaugušas zālēs. Vai Mūsu pilsētai ir saimnieki vai nav, vai ir tikai algas saņēmēji ? Pa priekšu vajadzētu pašai domei ievērot visus pieņemtos noteikumus un tad prasīt to ievērošanu no nekustamo īpašumu apsaimniekotājiem, jo tie neappļautie ceļi sabojā visu kopiespaidu, kā tādā sūnu ciemā. Rullim ieteiktu pašam vairāk skatīties , kādā kārtībā ir ceļu malas un koki , kas aug ceļu malās, briesmīgs paskats.

Janis 
2010-06-03  07:59:37
Kurs tad Malkalnei paliidz? Neviens! Tapec ka roka roku mazga nedodot uznemejiem darboties. Vini vis ir labi draugi (OGres novada dome+Malkalne)..jauniem censoniem nav vietas. Kada izskataas Ogre - aizaugusi un bedraina. Kauns ka dzivoju tada pilseta.

Jūs atbildiet 
2010-06-03  00:36:44
Un kas atbild par to, ka zāli gar ielas malu vairs gandrīz nav iespējams nopļaut, jo tajā ir sagrūstas šķembas? Kas atbild par to, ka tās tagad regulāri jāgrābj ar grābekli no zāles ārā, jo ir piebērtas augstāk, nekā agrākais ielas līmenis? Kas atbild par ārkārtīgi pavirši veikto kanalizācijas projektu Pārogrē? Vai gadījumā tie neesat jūs paši - Ogres dome un P/a "Mālkalne"? Atbildiet taču!

Sunla 
2010-06-02  22:29:34
Kur un kam var ziņot par bīstamiem krustojumiem, kuri par tadiem kļūvuši krūmu dēļ?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības