Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-06-02  09:45:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Saite uz fotogaleriju Šodien Mārupē atvērta jauna pirmskolas izglītības iestāde “Zeltrīti”, kas tapusi publiskās un privātās partnerības projekta ietvaros.

1.jūnija rītā pie jaunā bērnudārza Mārupē, Gaujas ielā 41pulcējās kupls sveicēju pulks – gan mazie bērnudārznieki, gan vecāki, pedagogi un viesi. Jaunā bērnudārza vadītāju Ivetu Jirgensoni un visus, kuri iesaistījušies, lai bērnudārzs varētu sākt darbu, apsveikt ieradušies bija arī Ogres novada pašvaldības pārstāvji – priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, pirmskolas izglītības speciāliste Inese Ādmine un iepirkumu nodaļas vadītāja Valda Zvaigzne. V. Pūķe atzina, ka, ienākot jaunajā bērnudārza ēkā, pārņem patiess prieks par paveikto, un vēlēja, lai skaistumu un mīlestību izstaro ne tikai ēka, bet arī tās iemītnieki – darbinieki un bērni.

Mārupē PII par privātiem finanšu resursiem uzbūvēja pilnsabiedrība „ACANA”, kurā apvienojušies celtniecības uzņēmumi SIA „Arčers” un SIA „Abora”, kā arī apsaimniekošanas uzņēmumi SIA „Cleanhouse” un SIA „Namu apsaimniekošana”, kas pēc būvniecības beigām PII turpinās apsaimniekot. Jauno bērnudārzu Mārupē pilnsabiedrība „ACANA” ir aprīkojusi arī ar visām nepieciešamajām mēbelēm, iekārtām, rotaļlietām un mācību līdzekļiem. Kopējais projekta realizācijas termiņš ir 20 gadu, ieskaitot būvniecības procesu. Ēkas būvniecība, teritorijas labiekārtošana un pilnas materiāli tehniskās bāzes nodrošinājuma izmaksas sasniegušas 2,8 miljoni eiro. PII būvniecība uzsākta 2009. gada rudenī. 

Turpmāk arī pilnsabiedrība „ACANA” nodrošinās bērnudārza uzkopšanu, apsardzi, apgādi ar nepieciešamo inventāru, tehniskā stāvokļa uzturēšanu, kā arī organizēs bērnu ēdināšanu un veiks citas apsaimniekošanas un bērnudārza funkcionēšanai nepieciešamās darbības.

PII “Zeltrīti” ēkā ir apmācībai, atpūtai un rotaļām paredzētas telpas dažādām bērnu vecumu grupām (kopumā 12), kā arī sarīkojumu zāle (130 m²), ēdamzāle (180 m²), sporta zāle (130 m²), virtuve u.c. telpas. Ēkas kopējā platība ir 3471,6 m². Bērnudārza kompleksā ir 1284,5 m² liels rotaļlaukums un vairāk nekā 4000 m² apzaļumotas teritorijas.

Pašvaldība ir atbildīga par pirmskolas izglītības pakalpojumu nodrošināšanu. Ņemot vērā pašvaldību ierobežotos finanšu resursus, kā viena no iespējām nodrošināt bērnus ar vietām pirmskolas izglītības iestādēs (PII) ir īstenot PII būvniecību ar privātā kapitāla palīdzību – uz ilgtermiņa sadarbības pamata starp pašvaldību un privāto kapitālsabiedrību, savstarpēji sadalot ieguldījumus un riskus.

2008. gada decembrī reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E. Zalāns un četru pašvaldību (Mārupe, Ogre, Ķekava, Tukums) vadītāji parakstīja sadarbības līgumu par PII būvniecību, izmantojot publiskās un privātās partnerības modeli.

Sadarbības līgums paredzēja pilnvarot Ķekavas pašvaldības pagaidu administrāciju darboties kā centralizēto iepirkumu institūciju, rīkojot atklātu konkursu par tiesībām veikt četru jaunu pirmskolas izglītības iestāžu projektēšanu, būvniecību un apsaimniekošanu Tukumā, Ogrē, Ķekavā un Mārupē. Jūlijā plānota bērnudārza atklāšana Ķekavā, šogad uzsākta bērnudārza celtniecība Tukumā. Par bērnudārzu Ogrē, Dzilnas ielā, Ogres novada domes deputāti lems jūnijā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības