Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-05-31  08:32:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

29.maijā Ogres novada pašvaldībā notika seminārs “Daudzdzīvokļu māju situmnoturības uzlabošanas pasākumi”, kur interesenti ieguva nepieciešamo informāciju par mājas energoefektivitātes paaugstināšanu.

Eiropas Reģionālā attīstības fonda aktivitāte “Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” piedāvā iespēju saņemt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai.

Ekonomikas ministrijas Būvniecības mājokļu politikas departamenta direktora p.i. Andris Jēkabsons atklāja, ka šobrīd aktivitātei “Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” pieteikušās 150 mājas, procesā jau puse.

Semināra laikā pārstāvji no Ekonomikas ministrijas informēja klātesošos par to, kas ir ēku energoaudits (informācija par enerģijas patēriņu ēkā un tā taupīšanas iespējām), kam tas nepieciešams, kas pazemina ēkas energoefektivitāti, kā rīkoties, lai palielinātu energoefektivitāti, tā iegūstot enerģijas un naudas ietaupījumu.

Tika apskatīts jautājums par konkrētiem pasākumiem, kas uzlabotu daudzdzīvokļu māju siltumnoturību, piemēram, fasādes sienu siltināšana, pagraba pārseguma un cokola siltināšana, kāpņu telpas remonts, logu un durvju nomaiņa koplietošanas telpās, ventilācijas sistēmas kanālu rekonstrukcija bēniņos un virs jumta, cauruļvadu siltumizolācija u.c.

Semināra laikā uzstājās DzĪKS “Bāka-2” valdes priekšsēdētājs Sergejs Sidorko, sniedzot prezentāciju par jau veiktiem daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumiem divām daudzdzīvokļu ēkām Rīgā, ar enerģijas patēriņa grafikiem un iedzīvotāju maksājumu apmēru pirms un pēc veiktajiem siltumnoturības uzlabošanas veiktajiem pasākumiem daudzdzīvokļu mājās pierādot, ka šie pasākumi ir ļoti efektīvi, turklāt tas ir ieguldījums mājā vismaz uz 25-30 gadiem, kā arī paaugstina īpašuma vērtību un iedzīvotāju komfortu.

Semināra apmeklētāji saņēma informāciju par to, kā rīkoties, ja iedzīvotāji nolemj piedalīties šajā aktivitātē, kādi dokumenti nepieciešami, kādas ir prasības un noteikumi, cik liels ir ES finansējums. Tāpat tika sniegta informācija par to, kā organizēt mājas iedzīvotāju kopsapulces un nodrošināt lēmumpieņemšanu daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanā.

Kopējais programmā pieejamais finansējums ir Ls 44 337 186, kas paredzēt būvdarbu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esošajās daļās, kā arī projekta dokumentācijas sagatavošanai, projekta būvuzraudzībai, autoratlīdzībai un publicitātes pasākumiem.

Uz atbalstu var pretendēt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki, kuriem mājas ir nodotas ekspluatācijā laika posmā no 1944. – 1993.gadam; ja māja ir sadalīta dzīvokļu īpašumos un vienam īpašniekam pieder ne vairāk kā 20 % no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita; ja mājā esošo neapdzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no dzīvojamās telpas kopējās platības. Projektam var pieteikties gan juridiskas (DzĪKS, DzĪB, SIA, pašvaldības uzņēmums), gan fiziskas personas (mājas pārvaldnieks, cita pilnvarota persona). Pieejamais finansējums ir: 50 % atgūstamie līdzekļi no kopējām attiecināmajām izmaksām vai 60 %, ja 10% no dzīvokļu īpašniekiem ir maznodrošinātas personas statuss. Vienam projekta iesniegumam maksimāli pieļaujamais līdzfinansējums ir ne vairāk kā 35 lati uz vienu dzīvojamās mākas kopējās platības kvadrātmetru.

Seminārs notika informatīvas kampaņas “Dzīvo siltāk” ietvaros.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

mia 
2010-06-01  23:49:00
nu vajag taču kaut ko darīt, ja nē tad eiropas atbalsts aizies gar degunu

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības