Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2008-11-14  08:43:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šis ir stāsts par vienu no smieklīgākajiem kurioziem Ogres novada domes sēžu, politisko intrigu un atsevišķu vietējo amatpersonu kompetences līmeņa vēsturē.

Viss sākās 2007.gada 25.janvāra Ogres novada domes sēdē, izskatot tautsaimniecības komitejas jautājumu "Par tirdzniecības centra Rīgas ielā 23, Ogrē ieceres skiču publiskās apspriešanas rezultātu apkopojuma apstiprināšanu un atļauju izstrādāt tehnisko projektu." Ogres novada domes būvvaldes vadītāja Maija Rinka ziņoja par publiskās apspriešanas rezultātiem, raisījās deputātu diskusijas.

1.epizode: Sarunas par lietusūdeņiem
Kā liecina šai publikācijai pievienotais audio ieraksts, deputāts Ludvigs Tribockis kolēģus uzrunāja ar vārdiem: "Es vēlreiz gribētu par tiem lietus ūdeņiem pievērst uzmanību. Es nedzirdēju līdz šim nevienu, kas būtu "pret" šiem projektiem, nevienu teikumu, nevienu vārdu, bet, teiksim, kā piemērs ir UZPILDES stacija "Neste", kur pa tiešo lietus notekūdeņi ieiet upē...". Sēdes turpinājumā seko diskusijas par notekūdeņiem un ar tirdzniecības centra būvniecības ieceri saistītiem jautājumiem.

(L.Tribocka sacīto 2007.gada 25.janvāra sēdē var noklausīties šeit:

)

2.epizode: "Uzpildes" vietā protokolā ieraksta "Krustpils"
Vārds "UZPILDES" L.Tribocka leksikā dažiem klātesošajiem, kuri, iespējams, nesēdēja tiešā runātāja tuvumā, izklausījās pēc vārda "KRUSTPILS". Par to, ka deputāts tomēr teica vārdu "UZPILDES", var pārliecināties, noklausoties sēdes ierakstu, kas tiek veikts lietvedības nodaļas vajadzībām, lai atvieglotu sēžu protokolēšanu. Sēdes protokola melnrakstā, kura kopija nonākusi "Ogres faktu" rīcībā, notikušais vēl fiksēts pareizi - rakstot "UZPILDES", nevis "KRUSTPILS". Toties protokola galījajā versijā (nez vai tas tapis pēc ieraksta noklausīšanās?), ko parakstījis novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, L.Tribocka izteikums jau fiksēts šādi: "...nedzirdēju līdz šim nevienu, kas būtu "pret" šiem projektiem, nevienu teikumu, nevienu vārdu. Bet, teiksim, kā piemērs ir KRUSTPILS stacija "Neste"..."

3.epizode: Iesaistās Jēkabpils novada dome
Pēc trijiem mēnešiem, 2007.gada 19.aprīlī Jēkapbils pašvaldība Ludvigam Tribockim nosūta vēstuli, kurai pievienoti dokumenti uz 11 lapām, lai pierādītu, ka ar Krustpils "Nestes" notekūdeņiem viss ir vislabākajā kārtībā. Jēkabpils pašvaldība pieprasa L.Tribocki publiski atvainoties, atsaucot izteikumus par Krustpils staciju "Neste". Jēkabpils dome arī brīdina, ka pretējā gadījumā vērsīsies tiesā.

L.Tribockis uz šo un turpmākajām Jēkabpils domes vēstulēm neatbild, skaidri apzinoties, ko ir un ko nav teicis. Viņš gan atceras, ka tolaik viņam Jēkabpilī vēl piederējušas kāda nekustamā īpašuma daļas. Pēc notikušā šim īpašumam Valsts policijas Jēkabpils rajona policijas pārvaldes kārtības policijas darbinieki pievērsusi pastiprinātu uzmanību. Jāpiebilst, ka savas pašvaldības policijas Jēkabpilī nav un minētie policijas darbinieki šajā gadījumā pildījuši pašvaldības policijas funkcijas. Vēlāk L.Tribockis savas īpašuma daļas pārdevis.

Kaut arī L.Tribockis nereaģē arī uz Jēkabpils domes 18.jūnija un 19.jūlija vēstulēm, tā tiesā nevēršas. Pieklusušas arī regulārās piezīmes no kolēģu puses Ogres novada domes sēžu laikā par L.Tribocka it kā sacīto. Vēsturei gan paliks 2007.gada 25.janvāra sēdes audio ieraksts un no tā atšķirīgais domes priekšsēdētāja Edvīna Bartkeviča parakstītais protokols, ļaujot nākamajām paaudzēm vērtēt mūsdienu amatpersonu kompetences un godaprāta līmeni.

Papildinājums:
Nav noslēpums, ka sabiedrībā reti kurš process notiek bez ieinteresēto personu aktīvas rīcības. Kas gan bija ieinteresēts aprakstītā kurioza virzībā? "Ogres faktu" rīcībā nonākusi informācija, ka īpašu iniciatīvu izrādījis Ogres novada domes deputāts Gunārs Kārkliņš. Viņš pazīstams kā L.Tribocka politiskais oponents, kurš 2005.gadā aktīvi veicinājis L.Tribocka Goda pilsoņa nosaukuma anulēšanu.

2007.gada 26.aprīlī, atbildot uz L.Tribocka jautājumu, kādā veidā maldīgais sēdes protokols nonācis Jēkabpils pašvaldības rīcībā, G.Kārkliņš atzīst: "Šo izrakstu pieprasīju es un iepazīstināju Jēkabpils domi es personīgi." G.Kārkliņš apgalvo: "Diktafonā bija, es pats noklausījos to ierakstu, precīzi pateikts tas, kas uzrakstīts protokolā." 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Ješkam  
2009-03-06  19:06:29
Trāpīts 10 -kā ,Ogres āksti. Viens runā par mati ,otrs par meitu ,,bet trešajam izklausās ka par baltu kleitu. Idioti! Viņi grib ,lai par viņiem vēlē!!!!! Ha,ha ,ha!!!

ješka 
2009-03-06  11:46:51
Vīri kā ozoli. Pēc nākamajām vēlēšanām varēs savas zīles sēt savu ofisu kabinetos. Jo par šiem ākstiem vair normāli cilvēki nebalsos. Iztērē tikai novada naudu.

jank<>a  
2008-11-18  21:45:00
interesanti gan <: :>

Lupai 
2008-11-16  08:12:21
Ogrenetam tik grūti laiki, ka jāreklamējas ogresfaktos? :-)

laimdota 
2008-11-15  16:21:56
njā, politikā visi līdzekļi labi.

> lupa 
2008-11-14  22:33:52
labāk beidz melot un norādi linku... :-)

Lupa 
2008-11-14  21:36:50
Nu gan jaunums! Ogrenetā to lasīju jau 2007.gada pavasarī, ja nemaldos! Tobiš pirms apmēram pusotra gada!

Pozitivisms 
2008-11-14  17:13:10
Interesants portāls - teju katrā otrajā rakstā tiek slavināts Tribockis, vai JL biedri, interesanti, PUTNIŅA kungs, cik par to Jums viņi maksā? Tikai nesakiet, ka NEJAUŠI atrakāt tieši to protokolu un tieši par Tribocka teikto, kā arī to, ka TRIBOCKIS vēlas atvērt pārtikas veikalu, u.t.t. Varbūt pārsauciet portālu par WWW.TRIBOCKAFAKTI.LV ?

smiekls 
2008-11-14  12:22:13
te jau gan protokola galīgās versijas autoram un parakstītājam būtu jāatvainojas Tribockim par viņa teiktā sagrozīšanu, kā rezultātā radies šāds nepatīkasm pārpratums ar to Krustpili. Noklausījos ierakstu un pat neko tuvu Krustpils vārdam nesaklausīju. tribockis saka UZPILDES.

:-)))))))) 
2008-11-14  09:35:34
tiešām smieklīgi! Pārrēcos:-)

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības