Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ritvars Raits, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2010-05-26  12:45:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Pagājušajā nedēļā notikusī Ikšķiles novada domes sēde sākās ar pirmsskolas izglītības iestādes «Urdaviņa» vadītājas Valdas Krinkeles ziņojumu par bērnu rindu un uzņemšanu pirmsskolas izglītības iestādē. Kā izrādās, ar dzimstību Ikšķiles novadā joprojām viss ir kārtībā, tāpēc vietu bērnudārzā trūkst, un pašvaldība aktīvi iesaistījusies šīs problēmas risināšanā.
 
Bērnudārzu pašlaik apmeklē teju 400 bērnu, kas praktiski ir maksimums, bet rindā uz to reģistrēti 386 mazuļi. «Urdaviņā» rindas pārreģistrācija noteikta katru gadu aprīlī. Šopavasar pārreģistrēties neieradās 39 bērnu vecāki. V.Krinkele uzskata, ka lielākā daļa no šiem vecākiem varētu būt mainījuši dzīvesvietu, vai arī viņiem radušies kādi citi apstākļi, kuru dēļ vieta pirmsskolas izglītības
iestādē vairs nav nepieciešama. Tos, kuri uz pārreģistrāciju neieradās, esot mēģināts arī sazvanīt, lai atgādinātu par šo formalitāti, ja gadījies to piemirst.

V.Krinkele savā ziņojumā uzsvēra, ka Ikšķiles novads pieder pie tām pašvaldībām, kuru izaugsme nav apstājusies arī ekonomiskās krīzes apstākļos, tāpēc nevar gaidīt, ka dzimstība samazināsies. Vismaz pagaidām tā katru gadu turas apmēram vienā līmenī, kas nozīmē, ka līdz šim vienīgajā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē vietu trūks arvien vairāk, jo, uzņemot dārziņā, priekšroka,
kā likums, tiek dota vecākiem bērniem, lai visi varētu iegūt nepieciešamo pirmsskolas izglītību.

Ikšķiles novada deputāti nopietni ķērušies pie šīs vietu trūkuma problēmas risināšanas.

Pirmais atspaids būs pirmsskolas izglītības iestādes filiāle Tīnūžos, pagasta pārvaldes ēkā, kur tiks izveidotas četras grupiņas 75 mazuļiem. Tāpat tiek plānots nepieciešamības gadījumā ierīkot bērnudārzu vecajā Elkšņu skolā. Šo projektu gan apgrūtina tas, ka vismaz pagaidām tur atrodas vairāki dzīvokļi.

Ikšķiles pašvaldība ir padomājusi arī par tiem vecākiem, kuru bērni reģistrēti rindā uz pirmsskolas izglītības iestādi, bet vietu trūkuma dēļ nevar tikt tur uzņemti. Pagājušā mēneša domes sēdē tika apstiprināti saistošie noteikumi Nr.21 «Par pašvaldības kompensāciju izmaksu vecākiem (aizbildņiem), kuru bērns netiek Ikšķiles novada bērnudārzā trūkst vietu, pašvaldība problēmu risina
nodrošināts ar vietu Ikšķiles novada pašvaldības izglītības iestādē pirmsskolas izglītības programmas apguvei». Noteikumi, kas stāsies spēkā pēc to saskaņošanas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, paredz, ka tādu bērnu vecākiem, ja bērns rindā uz vietu bērnudārzā atradīsies gadu un vairāk, kompensēs 50 vai 100 latu par vienu bērnu privātās pirmsskolas izglītības iestādes pakalpojumu saņemšanai. Summas lielums atkarīgs no tā, vai šī privātā izglītības iestāde būs ar licencētu izglītības programmu vai nē.

Laikraksts «Ogres Vēstis Visiem» PII «Urdaviņa» vadītājai V. Krinkelei jautāja, vai ikšķiliešiem arī nevajadzētu sekot Lielvārdes novada pašvaldības piemēram, kura šopavasar nolēma vienkāršot rindas pārreģistrācijas procedūru, neliekot vairs bērnu vecākiem reģistrēties katru gadu, bet gan tikai pirmo reizi un tā gada aprīlī, kurā tiks uzsāktas bērna gaitas pirmsskolas izglītības iestādē. V.Krinkele atzina, ka tad, ja pārreģistrācija notiek katru gadu, vieglāk ir sekot izmaiņām rindā, tomēr nenoliedza, ka nepieciešamības gadījumā šo kārtību varētu arī vienkāršot. Tāpat «Urdaviņas» vadītāja vērsa uzmanību, ka vietu trūkuma problēma drīz var piemeklēt arī pašvaldības skolas, jo iepriekš katru gadu pirmo klasi sāka apmeklēt 60 – 70 bērnu, bet šogad to būs jau 86, savukārt nākamgad pirmklasnieku skaits pārsniegs simtu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības