Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2010-05-26  12:32:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Atklātībā nonākušais Veselības ministrijas (VM) informatīvā ziņojuma melnraksts, kurā bija paredzēts no 1.jūlija reorganizēt un slēgt vairākas slimnīcas, tajā skaitā arī Ogres slimnīcu, radīja nopietnu satraukumu iedzīvotāju vidū. Līdz jaunajam gadam Ogres slimnīcu tomēr neslēgs, taču 1.jūlijs ir datums, no kura darbu uzsāks Vienotais neatliekamās palīdzības dienests, kas paredz šobrīd esošo aptuveni 40 neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMP) apvienošanu.

Ogres slimnīcas galvenais ārsts Jānis Trops «Ogres Vēstis Visiem» informē, ka plāns no 1.jūlija slēgt vairākas slimnīcas šobrīd ir apturēts. «Ogres rajona slimnīcai līdz nākamā gada 1.janvārim ir spēkā līgums ar Veselības norēķinu centru, un līdz šim datumam slimnīca strādās tāpat kā iepriekš. Slimnīcu slēgšana būtu problemātiska kaut vai tāpēc, ka būtu apgrūtināta pacientu uzņemšana lielajās slimnīcās, kur jau šobrīd nereti veidojas rindas. Taču viens ir skaidrs – no 1.jūlija Latvijā darbu uzsāks Vienotais neatliekamās palīdzības dienests. No šī datuma arī Ogres slimnīcai beidzas līgums par NMP pakalpojumu sniegšanu, kurš, visticamāk, netiks atjaunots. Pagaidām Ogres slimnīca atturas no pievienošanās Vienotās neatliekamās palīdzības dienesta tīklam un izteikusi vēlmi NMP saglabāt tādu, kāds tas bijis līdz šim. Vai mums tas izdosies, pagaidām nav zināms,» skaidro J.Trops.

Vienotajam neatliekamās palīdzības dienesta tīklam nevēlas pievienoties arī Liepājas, Ventspils un Jūrmalas NMP dienesti, uzskatot, ka lēmums par minētā dienesta izveidi pieņemts pārsteidzīgi un tā realizācijai šobrīd nav radīta pienācīga materiāli tehniskā bāze.

Lai gan ideja par Vienotā neatliekamās palīdzības dienesta izveidi valstī radās aptuveni pirms trim gadiem, šī plāna realizācija nav bijusi viegla un ir saistīta ar dažnedažādiem skandāliem. Turklāt, neraugoties uz to, ka jau pavisam drīz dienests uzsāks darbu un tajā jau iekļauti gandrīz 90 procenti
brigāžu, joprojām nav izsludināts konkurss ne par auto iepirkumu dienesta vajadzībām, ne arī par informatīvo sistēmu izveidi.

Jau no aprīļa vienotais NMP dienests nodrošina un pārrauga 157 brigāžu darbu, izsaukumi tiek koordinēti piecos reģionālajos vadības un dispečeru centros Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī un Kuldīgā.

Sākotnējā vienotā dienesta izveides projektā bija iecerēts, ka reģiona dispečers, saņemot zvanu, nosaukto adresi ievada datorā, kas izsaukumu automātiski pāradresē brigādei, kas pacientam atrodas vistuvāk. Mediķi ar globālās pozicionēšanas sistēmu (GPRS) un datoru aprīkotajā auto atrod visīsāko ceļu pie pacienta, uzņem viņu mūsdienīgi aprīkotā ātrās palīdzības mašīnā un aizved uz tuvāko slimnīcu. Diemžēl visā valsts teritorijā tā tas varētu notikt vien pēc pāris gadiem, jo šobrīd apvienošanās notiek juridiski un administratīvi, bet tehnoloģijas un jaunie auto vēl jāiepērk. Tieši šī sasteigtība ar minētā projekta ieviešanu ir par iemeslu tam, ka vairāki NMP dienesti, kuru darbs šobrīd ir labi noorganizēts, nevēlas tikt mehāniski pievienoti vienotajam tīklam. Par ieguvumiem no šīs projekta īstas skaidrības nav, bet viens gan ir skaidrs – sākotnējā periodā «ātrajiem», kuri varbūt
arī tobrīd būs tuvāk pacientam, nepārzinot konkrēto teritoriju, nebūs viegli atrast vajadzīgo adresi, kas mediķu ierašanās laiku nevis saīsinās, kā paredz vienotā dienesta koncepcija, bet gluži pretēji – var pagarināt. Kā tas patiesībā būs, droši vien izjutīsim tikai pēc 1.jūlija.

«Lai nu kā, izdosies mums saglabāt autonomiju vai nē, vienu varu pateikt droši, – bez neatliekamās medicīniskās palīdzības neviens pacients tomēr nepaliks,» saka J.Trops.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

pics 
2010-05-27  16:22:21
Zabolel apendicitom,-virezaj sam!

blonda 
2010-05-26  18:57:23
vel lidz velesanam marines tad slegs ciet

Ita 
2010-05-26  16:05:32
Nesaprotu, vienotais NMP dienests taču jau strādā, kāpēc te rakstīt 1.jūlijs?

enija 
2010-05-26  14:53:30
Nu pasaulē nav tāda pieredze. Tur pilnīgi savādāk un neatbilst mūsu situācijai.Tur gandrīz 100 % visiem pieder mašīnas. Kad gribi tad brauc vai pie slimnieka , vai uz slimnīcu. Mums pat pie slimnieka nevarēs aizbraukt. VISS NOTIEK ŠĶĒRSĀM. JO VALDA IDIOTI.

eksperimentators 
2010-05-26  14:11:59
Ja tāda ir pasaules pieredze, tad izmaiņas apsveicamas, ja tikai kārtējais eksperiments, kad labā roka nezina, ko kreisā kāja dara, tad pārmaiņas izjutīsim uz savas ādas. Šoferīšiem jāprot orientēties visā Latvijas teritorijā kā savā kabatā, jo, piemēram, nogādājot slimnieku kādā no palikušajām slimnīcām, atpakaļceļā var gadīties atrasties vistuvāk kādam mazam ūķim Pārdaugavā, kur nepieciešama neatliekama palīdzība. Un ja vēl nakts laikā...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības