Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-05-25  11:58:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Līdz 1.maijam interesenti varēja pieteikties Ogres novada pašvaldībai piekrītošu zemes gabalu (starpgabalu) iznomāšanai sakņu dārzu un personīgo palīgsaimniecību vajadzībām.

Atsaucoties uz Ogres novada pašvaldības laikrakstā “Ogrēnietis” šā gada 30. martā publicēto novada pašvaldības paziņojumu “Var pieteikties zemes gabalu lietošanai”,  kā iespējamie nomnieki uz 38 zemes gabaliem pieteicās 37 personas, turklāt 20 gadījumos uz vienu un to pašu zemes gabalu pretenedē vairākas personas.

Lēmums par zemes gabalu iznomāšanu jāpieņem domei, taču sakarā ar lielo pretendentu skaitu pašlaik skaidrība ir tikai par tiem starpgabaliem, uz kuriem pieteikušies pa vienam pretendentam.

Ogres novada domes sēdē 20. maijā deputāti nolēma nodot nomas lietošanā sakņu dārzu ierīkošanai un personīgo palīgsaimniecību vajadzībām (bez apbūves tiesībām) zemes gabalus Ogresgala pagastā: “Mežmalas” 17 - Jeļenai Borisovai, “Pauļuki” 21, - Ingaram Jeromenokam, “Pauļuki” 22 - Artai Neimanei, “Mežvidi” 20A - Anitai Lūkinai, “Mežvidi” 37 - Kristīnei Voitiņai, “Kooperators” 26 - Rolandam Rudzātam, “Kooperators” 77 - Dmitrijam Gaņebnijam, “Kooperators” 57 - Genādijam Bašarinam, “Kooperators” 82 - Agitai Šmatei (minētās personas dzīvo Ogrē, katra nosauktā zemes gabala platība ir ~ 600 m2 );

“Ranka” 147 ( ~ 360 m2) - Ingai Mūrniecei, “Ranka” 138 (~   400 m2) - Ivetai Žindulei (abas kundzes dzīvo Ogresgala pagastā).

Pamatojoties uz LR Ministru kabineta 30.10.2007. noteikumu Nr. 735 “Noteikumi par valsts un pašvaldības zemes nomu” (prot. Nr. 53 63.§) prasībām, starp pašvaldību un nomniekiem tiks noslēgti  līgumi par šo zemes gabalu nomu uz 5 gadiem.

Kā rīkoties ar tiem zemes gabaliem, uz kuriem pretendē vairāki iespējamie nomnieki?

Domes sēdē, iepzinušies ar Ogres pilsētas zemes komisijas priekškumiem, deputāti apstiprināja kārtību, kādā notiks šo zemes gabalu nomnieku atlase.
Lēmums nosaka, ka priekšrocības, iznomājot Ogres novada pašvaldības valdījumā vai īpašumā esošu zemi sakņu dārzu un personīgo palīgsaimniecību vajadzībām, tiks dotas:

Ogres novada administratīvajā teritorijā deklarētajām personām;
maznodrošinātajām personām, ja to apliecina oficiāla informācija no Ogres novada sociālā dienesta;
personām, kuru apgādībā ir bērni invalīdi;
personām, kuras ir daudzbērnu ģimeņu apgādnieki;
personām, kuru īpašumā, valdījumā vai nomā neatrodas zeme Ogres novada administratīvajā teritorijā;
Ja uz vienu zemes gabalu ir vairāki pretendenti ar vienādām šeit minētajām priekrocībām, tad nomnieka izvēlei tiks rīkota izloze. Izloze rīkojama arī tad, ja uz kādu no zemes gabaliem pieteikušās vairākas personas, uz kurām neattiecas lēmumā noteiktās priekšrocības.
 
Izlozē zaudējušajām personām tiks piedāvāts nomāt tos zemes gabalus, uz kuru nomu tiesībām neviens nav pieteicies.

Maznodrošinātām personām pašvaldība piedāvās iegūt nomā vēl otru zemes gabalu, ja neviens cita persona nebūs izteikusi vēlmi nomāt šo zemes gabalu.
 
Nomas tiesību pretendentu atlasi veiks komisiju šādā sastāvā: komisijas priekšsēdētājs – Pēteris Pļavnieks, Ogres novada Ogresgala pagasta pārvaldes vadītājs; komisijas locekļi: Jūlija Kļesoveca, Ogres būvvaldes zemes ierīcības inženiere, Uldis Apinis, Ogres būvvaldes teritorijas plānotājs, Valdis Mūrnieks, Ogres novada pašvaldības jurists.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības