Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-05-23  08:52:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Informējot par Ogres novada pašvaldības policijas darbu pagājušās nedēļas nogalē un šonedēļ, policijas priekšnieks Uģis Ulmanis uzsver, ka līdz ar vasarīgi karsta laika iestāšanos pilsētas ielās arvien vairāk sastopami cilvēki alkohola reibumā. Turklāt dažs labs vairs nav nekāds staigātājs – vai nu saules, vai grādīgās dziras iespaidā guļ ielas malā vai zālienā, kāpņu telpās un citās sabiedriskās vietās – nereibst taču tikai no pavasara ziedu smaržas vien...

Statistika apliecina likumpārkāpuma pieauguma tendenci. Laikā posmā no 14. līdz 20. maijam pašvaldības policijā saņemti 57 izsaukumi, kas gan it tika par 5 vairāk nekā iepriekš, savukārt konstatēto pārkāpumu skaits krietni palielinājies - 86 iepriekšējo 68 vietā. Aizturētas un uz Valsts policijas Ogres iecirkni nogādātas 38 personas – par 9 vairāk. Atskurbtuves klientu skaits gan samazinājies – šajā iestādē ievietoti tikai 2 personas (pirms tam – 6).

Pašvaldības policija atskaites periodā ir novērsusi 61 likumpārkāpumu, kas ir par 12 vairāk nekā iepriekš.

Pašvaldības policijas darbinieki ir sastādījuši 33 administratīvā pārkāpuma protokolus (iepriekš – 25). Par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu izrakstīti 12  administratīvā pārkāpuma paziņojumi (iepriekšējā periodā tikai 1).

Soda naudu pašvaldības policija iekasējusi Ls 145 apmērā. Par alkohola koncentrācijas noteikšanu iekasēti Ls 44.

Pēc Latvijas administratīvo parkāpumu kodeksa (LAPK) 171. pantā noteiktajiem pārkāpumiem - par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, sastādīti 18 protokoli, bet par šādu pārkāpumu, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā pārkāpuma uzlikšanas – 4 protokoli.

Pēc LAPK 149.29 panta – „Rīkojuma ceļa zīmju pārkāpšana” policija 3 personām izteikusi aizrādījumus, savukārt par smēķēšanas ierobežojumu neievērošanu (LAPK 42.1 pants) 2 personām uzlikts naudas sods, par dzīvnieku turēšanas noteikumu neievērošanu (LAPK 106. pants) sastādīts 1 administratīvā pārkāpuma protokols, arī par sīko huligānismu (LAPK 167. pants) 1 protokols. Policija fiksējusi 3 personas, kuras dzīvo bes pases vai deklarētas dzīves vietās, attiecīgi sastādot administratīvā pārkāpuma protokolus.

Par Ogres novada saistošo noteikumu prasību neievērošanu policijas redzeslokā nokļuvušas 10 personas.

Par saistošo noteikumu Nr. 5 „Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Ogres novadā” neievērošanu 2 personām uzlikts naudas sods par transporta līdzekļu novietošanu tam neparedzētā vietā zaļajā zonā, 2 protokoli sastādīti par alus lietošanu sabiedriskās vietās, 1 protokols vecākiem sastādīts par bērna atrašanos ārpus mājas pēc pl. 23, par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu 2 personām izteikti airzādījumi.

Arī šoreiz pašvaldības policija konstatējusi Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 1 „Par atļauju izsniegšanas kārtību rakšanas darbu veikšanai Ogres novada teritorijā” pārkāpumus un 3 administrtīvā pārkāpuma protokolus „racējiem” sastādījusi par to, kas rakšanas darbu laikā objektā nebija darbu atļaujas.

Tā kā pavasarī un vasarā aktivizējas dažādi būvniecības un labiekārtošanas darbi, U.Ulmanis atkārtoti atgādina par nepieciešamību ievērot Ogres novada saistošos noteikumus Nr. 1 „Par atļauju izsniegšanas kārtību rakšanas darbu veikšanai Ogres novada teritorijā”.

Ir cilvēki, kas uz šīm prasībām raugās skeptiski un par policijas centieniem panākt šo prasību ievērošanu pat ironizē. Taču labi ir tikmēr, kamēr nekas nopietns nav atgadījies – labi zināms, ka, veicot rakšanas darbus, var tikt sabojātas apkakšzemes komunikācijas (elektrības, sakaru kabeļi, ūdensapgādes un kanalizācijas caurules), Pašvaldības policijas priekšnieks atgādina: rakšanas darbu atļauju izsniedz Ogres novada pašvaldība; darbu atļaujai darbu veikšanas laikā jāatrodas objektā.

Katrs gadalaiks nāk ar jaunām rūpēm un pienākumiem. Pavasaris un vasara – ne tikai ar puķu stādīšanu un kopšanu, bet arī ar zāles pļaušanu un teritorijas sakopšanu. U.Ulmanis aicina nekustamo īpašumu īpašniekus un apsaimniekotājus savlaicīgi sakopt savus īpašumus un atgādina, ka saskaņā ar Ogres novada sasitošajiem noteikumiem Nr. 12 „ Par ēku un būvju uzturēšanu Ogres novadā”:

nekustamo īpašumu īpašniekiem savu īpašumu robežās jānodrošina ietvju, iebrauktuvju, grāvju, caurteku un zālāju sakopšana, t.sk., zāles nopļaušana; būvgružu un atkritumu neuzkrāšana īpašuma neapbūvētajās teritorijās; nopļautās zāles, nezāļu un lapu nogādāšana izgāztuvē vai kompostēšana; koku un krūmu zaru apzāģēšana gar ietvēm un brauktuvēm vietās, kur tiek traucēta gājēju un autotransporta pārvietošanās, kā arī veikt būvēm traucējošo un vispārēji bīstamo (sauso, trupējušo, aizlauzto) koku nozāģēšanu.
 
Turklāt šie noteikumi attiecas uz visiem īpašumiem, un, neatkarīgi no īpašuma piederības, visām teritorijām jābūtsakoptām, zālei – savlaicīgi nopļautai un savāktai, atgādina U.Ulmanis, vēlot novada iedzīvotājiem jaukas un patīkamas brīvdienas un priecīgus Vasarsvētkus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības