Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-05-15  08:50:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Informējot par Ogres novada pašvaldības policijas darbu pagājušajā nedēļā, policijas priekšnieks Uģis Ulmanis atgādina, ka pavasarī, kad aktīvāk notiek dažādi būvniecības un teritoriju labiekārtošnas darbi, daudz lielāka uzmanība pievēršama, lai šie darbi netiktu veikti bez sakaņojuma un neradītu nevēlamas sekas – ielu seguma, zaļo zonu, apstādījumu, apakšazemes komunikāiju u.c. bojājumus.

Laikā posmā no 7. līdz 13. maijam pašvaldības policijā saņemti 42 izsaukumi, konstatēti 68 pārkāpumi, aizturētas un uz Valsts policijas Ogres iecirkni nogādātas 29 personas. Atskurbtuvē tika ievietotas 6 personas.

Pašvaldības policija atskaites periodā ir novērsusi 49 likumpārkāpumus.

Pašvaldības policijas darbinieki ir sastādījuši 25 administratīvā pārkāpuma protokolus 8 personām izteikti mutiski brīdinājumi. Par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu izrakstīts 1 administratīvā pārkāpuma paziņojums. Soda naudu pašvaldības policija iekasējusi Ls 122 apmērā. Par alkohola koncentrācijas noteikšanu iekasēti Ls 33.

Pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10 panta – „Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšana” policija sastādījusi 1 administratīvā pārkāpuma protokolu, pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.7 panta – „Transportlīdzekļu izkārtojuma uz brauktuves noteikumu pārkāpšana” – arī vienu protokolus, par sīko huligānismu – 1 protokolu. Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, sastādīti 10 protokoli, bet par šādu pārkāpumu, ja tas izdarītu atkārtoti gada laikā pēc administratīvā pārkāpuma uzlikšanas – 8 protokoli.

Pašvaldības policija sastādījusi 3 administratīvā pārkāpuma protokolus saskaņā ar Ogres novada saistošajiem noteikumiem Nr. 5 „Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Ogres novadā” – 1 par trokšņošanu, 2 par alus lietošanu sabiedriskās vietās, par alus lietošanu sabiedriskā vietā 1 personai pārkāpuma vietā izrakstīta naudas soda kvīts, par trokšņošanu 4 personām izteikts aizrādījums, arī par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu 4 personām aizrādīts.

Arī šoreiz pašvaldības policija konstatējusi Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 1 „Par atļauju izsniegšanas kārtību rakšanas darbu veikšanai Ogres novada teritorijā” pārkāpumu un to, ka rakšanas darbu laikā objektā nebija darbu atļaujas.

U.Ulmanis atzīst, ka Ogres pilsētas teritorijā rakšanas darbu veikšana, neievērojot normatīvo aktu prasības, šobrīd ir ļoti izteikta, tāpēc pašvaldības policija ir aktivizējusi savu darbu, lai novērstu šādus pārkāpumus. Pašvaldības policijas priekšnieks atgādina, ka ir spēkā 2003. gada 17. martā pieņemtie Ogres novada saistošie noteikumi Nr. 1 „Par atļauju izsniegšanas kārtību rakšanas darbu veikšanai Ogres novada teritorijā”, kas ir saistoši visām juridiskajām un fiziskajām personām Ogres novada administratīvajā teritorijā. 

Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ogres novada apdzīvoto vietu administratīvajā teritorijā veicami darbi, kas saistīti ar ielu seguma, gājēju celiņu uzlaušanu (remontu), darbu veikšanu zaļajā zonā, celtniecības sastatņu, autoceltņu vai līdzīgu mehānismu uzstādīšanu, rakšanas un citu darbu veikšanu.

Lai nodrošinātu ielu, transporta būvju, trotuāru, zaļo zonu saglabāšanu, aizliegts:
dziļāk par 0,3 m patvarīgi rakt un uzbērt grunti, dzīt pāļus un tapas, veikt ģeoloģiskos urbumus un tamlīdzīgi, izstrādāt grunti, sagādāt velēnas, planēt laukumus un nojaukt ēkas bez pazemes inženierkomunikāciju pieslēguma atvienošanas; patvarīgi veikt jebkura veida būvdarbus un zemes darbus; patvarīgi aizņemt ielas, trotuārus, zaļās zonas, transporta būvju elementus, novietojot uz tiem sastatnes, nožogojumus, būvmateriālus, dažādus mehānismus un iekārtas; uzlauzt jebkura veida ielu segumu, izņemot avāriju likvidācijas darbus un gadījumus, kas īpaši saskaņoti ar pašvaldību; ar punktā rakšanas darbu rezultātā izstrādāto grunti un būvgružiem piesārņot vai aizsprostot brauktuvi, ietves, apstādījumus un zālājus; braukt pa ielām ar kāpurķēžu tehniku vai citiem mehānismiem, kas bojā brauktuves segumu.
 
Rakšanas darbu atļauju izsniedz Ogres novada pašvaldība. Darbu atļaujai darbu veikšanas laikā jāatrodas objektā.
 
Par noteikumu pārkāpšanu personas var tikt sodītas ar naudas sodu līdz Ls 250.
U.Ulmanis atgādina, ka saistošie noteikumi Nr. 1 ir atrodami novada pašvaldības mājas lapā, bet rakšanas darbu atļauja saņemama Ogres novada pašvaldībā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Taisnīgais 
2010-05-15  18:04:11
Ko vini var stāstīt pasakas,bet firma urrok gājēju ietvi vēl ziemā pretī spēļu zāleiRandevu uz Kultūrascentru,kur ir saustošie noteikumi,un ir pagājis labs laiks ,bet gājējiemjārokās pa smiltīm,tur neviens nekā neredz.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības