Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

LETA
  Publicēts: 2008-11-13  07:03:00 / Sports
 
 Ziņot redakcijai  

Sagatavoti un tiek apspriesti grozījumi Makšķerēšanas noteikumos, kurus neatbalsta paši makšķernieki.
Latvijas Makšķernieku asociācija (LMA) rosina noteikt, ka no 1.septembra līdz 30.novembrim aizliegta jebkura veida makšķerēšana vairākās upēs un to posmos.
Iecerēts aizliegt makšķerēt Ogres baseinā - Ogres upē no šosejas tilta pie Meņģeles līdz "Emmas" dzirnavām, Amatā no grīvas līdz lielceļa tiltam pie Skujenes, Braslā no grīvas līdz ūdenskrātuves aizsprostam, Lojā, Lenčupē, Krāčupē, Vizlā, Palsā, Šepkā, Rauzā, Vaidavā un Tirzā, Gaujā no grīvas līdz šosejas tiltam Strenčos, Raunā no grīvas līdz dzirnavu aizsprostam, Raunī no ietekas Raunā līdz Pleskavas šosejas tiltam, Vaivē no ietekas Raunā līdz dzirnavu aizsprostam, Līgatnē no grīvas līdz slūžām pie "Anfabrikas" klintīm, Strīķupē.
Ventas baseinā iecerēts uz trijiem mēnešiem aizliegt makšķerēt Abavā, tās pietekās, izņemot Vēdzeli, Ventā no šosejas tilta pie Zlēkām līdz Latvijas-Lietuvas robežai, Losē, Kojā, Letižā, Šķērvelē, Dzeldā, Edā, Vārmē, Šķēdē, Sprinčupē, Riežupē, Ciecerē - no grīvas līdz Pakuļu HES aizsprostam, Zaņā - no grīvas līdz Zaņas dzirnavu HES aizsprostam.
Salacas baseinā makšķerniekiem būs aizliegts makšķerēt Svētupē, Jaunupē, Korģē, Noriņā, Melnupē, Glāžupē, Iģē, Piģelē, Ramatā, Ķirelē, Aiviekstes baseinā - Aronā, Bērzaunē, Kujā, Vesetā un Talejā.
Makšķerniekiem rudenī būs slēgta Naruža, Sumulda, Taukātne, Līčupe, Vedze, Otaņķe, Ruņa, Vārtāja, Saka, Durbe, Rīva, Tebra, Užava ar pietekām, Alokste, Irbe, Ostupe, Pāce, Pilsupe. Melnsilupe, Roja, Lāčupe, Inčupe, Pēterupe, Ķīšupe, Aģe, Zaķupe, Liepupe, Vitrupe, Mazā Jugla un Mergupe, Bārta no grīvas līdz Lietuvas robežai, Užava no ietekas jūrā līdz Jūrkalnes - Alsungas ceļam.
LMA valdes loceklis Māris Olte skaidro, ka šis priekšlikums ir tapis, lai aizsargātu lašveidīgās zivis, kas nārsto rudenī. Pašlaik vērsties pret maluzvejniekiem esot visai sarežģīti. Ieviešot pilnu aizliegumu, pieķert un sodīt maluzvejniekus būšot vieglāk.
Olte gan atzina, ka arī viņš nav pilnībā pārliecināts par nepieciešamību ieviest totālu makšķerēšanas aizliegumu.
Aģentūra LETA saņēmusi vairāk nekā 50 makšķernieku atsauksmes pret ierosinātajiem grozījumiem. Viņi uzsver, ka LMA nepārstāv makšķernieku vairākuma viedokli. Lielākā makšķernieku daļa nemakšķerējot lašveidīgās zivis. Aizliedzot rudenī makšķerēt, piemēram, Gaujas, Ventas un Salacas posmos, tikšot ierobežotas lielas makšķernieku daļas tiesības ķert zivis, kuras nārstos tikai nākamā gada pavasarī.
Pret minētajiem grozījumiem iebilst arī makšķernieku sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, pasaules vicečempions pludiņmakšķerēšanā Normunds Grabovskis.
Kā paskaidroja Zivsaimniecības pārvaldes priekšnieks Normunds Riekstiņš, iesniegti priekšlikumi ļoti apjomīgiem grozījumiem makšķerēšanas noteikumos. Pagaidām tiek apspriesti dažādi priekšlikumi, taču, visticamāk, šogad tiks pieņemti tikai daži ierosinājumi, kas saistīti ar Zivsaimniecības pārvaldes reorganizāciju. Savukārt minētais aizliegums paliks atklāts, un par to turpināsies diskusija nākamgad.
Makšķernieki arī norāda, ka, slēdzot konkrētas upes un to posmus, tiks panākts pretējs efekts, jo maluzvejniekiem, kuri nelikumīgi ķers lašveidīgās zivis, nebūs jāuztraucas, ka kāds viņus pamanīs un ziņos vides inspektoriem vai policijai.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības