Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-04-11  12:04:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Pavasaris Ogres novada pašvaldības policijai ir saspringts laiks. Vēl pavisam nesen kopā ar atbildīgajiem valsts dienestiem – policiju, ugunsdzēsības un glābšanas dienestu – tika gādāts par cilvēku drošību plūdu laikā. Nu atkal cita problēma – kūlas dedzināšana, kas ik pavasari Latvijai rakturīga kā tāda sērga.

Arī Ogrē bezatbildīgi cilvēki dedzina pērno zāli, radot nopietnus draudus dabai, cilvēkiem un viņu īpašumiem. Nupat lielā teritorijā degusi kūla Ogres salā – ne jau pati tā izdegusies, tāpat arī teritorija Daugavpils ielā, turklāt ļoti bīstamā vietā - pie degvielas uzpildes stacijas.
 
Šajā laikā, kad visi steidz sakopt savus dārziņus un māju pagalmus, pašvaldības policijai nākas doties uz vietām, kur tiek kurināti ugunskuri, lai sadedzinātu koku lapas, sausos zarus, pērnās nezāles un augu atliekas un vēl daudz ko citu.
 
Un, protams, pašvaldības policijai jāveic tai uzticētie ikdienas pienākumi, gādājot par sabiedrisko kārtību novadā.
 
Pagājušonedēļ policija saņēmusi 49 izsaukumus, konstatējusi 61 likumpārkāpumu,  novērsusi 50 likumparkāpumus, aizturējusi un uz Valsts policijas Ogres iecirkni nogādājusi 13 personas. Atskurbtuves pakalpojumus nācās izmanot 8 personām.
 
Pašvaldības policijas darbinieki sastādījuši 20 administratīvā pārkāpuma protokolus, 12 personām izteikuši mutiskus aizrādījumus.
 
Par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu tika sastādīti 2 administratīvā pārkāpuma paziņojumi.
Soda nauda šajā laika posmā iekasēta 15latu apmērā.
 
Īslaicīgas uzturēšanās telpās (patversmē) Ogrē, Mālkalnes prospektā 30 uzturējušies 37 cilvēki.
Pēc Ogres sociālā dienesta lūguma policija apsekojusi 6 augsta riska ģimenes.
 
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantiem konstatēti 13 administratīvie pārkāpumi, attiecīgi sastādot 10 administratīvā pārkāpuma protokolus: 1 – par dzīvnieku turēšanas noteikumu neievērošanu, 3 - par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī, 4 – par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, 2 – par smēķēšanas ierobežojumu neievērošanu. Par smēķēšanas ierobežojumu neievērošanu vienai personai izrakstīta soda naudas kvīts, par rīkojuma ceļa zīmju prasību pārkāpšanu vienai personai izteikts mutisks aizrādījums, tāpat arī par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā.
 
Par Ogres novada domes saistošo noteikumu Nr. 5 „Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Ogres novadā” konstatēti 10 administratīvie pārkāpumi. Par alkoholisko dzērienu (t.sk.alus) lietošanu sabiedriskās vietās vai atrašanos reibuma stāvoklī šajās vietās sastādīti 8 administratīvā pārkāpuma protokoli un 8 personām izteikts aizrādījums. Par trokšņošanu aizrādīts vienai personai, tāpat arī par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu sabiedriskās iestādēs.
Par atkritumu dedzināšanu konteineros, zāles dedzināšanu vai neatļautu ugunskuru dedzināšanu pilsētas teritorijā 2 personām sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.
 
Kā ierasts ik pavasari, arī pašlaik pilnā sparā rit īpašumu sakopšanas darbi. Taču līdz ar tiem arī dedzināšana, kas nedēļas nogalē bija vērojama praktiski visos individuālās apbūves māju rajonos pilsētā. Dažviet dūmu mākoņi sedza ne tikai dedzinātāja īpašumu, bet apņēma neskaitāmus kaimiņu īpašumus. Aicinot visus savlaicīgi sakopt savus īpašumus, pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis atgādina, ka ir aizliegts dedzināt atkritumus konteineros, kā arī dedzināt zāli un ugunskurus un ka saskaņā ar Ogres novada saistošajiem notiekumiem Nr. 5 „Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Ogres novadā” par atkritumu dedzināšanu konteineros, zāles dedzināšanu vai neatļautu ugunskuru dedzināšanu pilsētas teritorijā var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz Ls 20.
 
Savukārt par kūlas dedzināšanu fiziskām personām draud naudas sods no 200 līdz 500 latiem vai pat administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm - to paredz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. pants „Ugunsdrošības prasību pārkāpšana”.
 
Ministru kabineta 2004. gada 17. februārī izdotie noteikumi Nr. 82 „Ugunsdrošības noteikumi” paredz, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka – īpašuma teritoriju sistemātiski jāattīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām 10 metrus platu joslu jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Saskaņā ar notiekumiem zemes īpašniekam vai valdītājam jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības