Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Pārsla Sniedziņa, «Ogres Vēstis Visiem»
  Publicēts: 2010-03-29  12:04:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Trešdien, 24.martā, Valsts probācijas dienesta Ogres teritoriālas struktūrvienības (VPD Ogres TSV) darbinieki uz tikšanos aicināja četru novadu – Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles sociālo dienestu pārstāvjus, lai vienotos par tālāko sadarbību un kopīgu uzraudzības plānu izveidi tām nepilngadīgajām personām, kam probācijas dienesta uzraudzība noteikta ar tiesas spriedumu.

Uz tikšanos bija ieradušās pārstāves no Ogres, Ogresgala, Madlienas, Suntažu, Ķeguma un Lielvārdes sociālā dienesta. Sākotnēji VPD Ogres TSV vadītāja Iveta Petunova klātesošos iepazīstināja ar probācijas dienesta struktūru, pēdējos gados paveikto, funkcijām un uzdevumiem, kā arī probācijas programmām, kurās regulāri tiek iesaistīti arī iepriekšminēto novadu iedzīvotāji.

I.Petunova atzīst, ka arī līdz šim probācijas dienests ir cieši sadarbojies ar novadu sociālo dienestu darbiniekiem. Bet, lai šī sadarbība būtu maksimāli efektīva tieši darbā ar nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem, kuriem tiesa noteikusi probācijas dienesta uzraudzību, nepieciešams izstrādāt vienotu uzraudzības shēmu. Šobrīd probācijas dienests uzrauga divas personas, no kurām viena uzraudzības laikā sasniegusi pilngadību. Vēl četrām nepilngadīgām personām piemērots sabiedriskais darbs.

«Lai uzraudzība būtu sekmīga, nepieciešams izveidot kopīgu plānu, kurā tiktu iesaistīts pats nepilngadīgais, viņa vecāki vai citi likumīgie pārstāvji, sociālais dienests, ja persona mācās – arī sociālais pedagogs, nepilngadīgo lietu inspekcija un bāriņtiesa. Mēs lielākoties strādājam ar pašu nepilngadīgo, darbs ar ģimeni ir sociālā dienesta kompetence. Izveidojot kopīgu uzraudzības plānu, varēs daudz vieglāk un ātrāk konstatēt, kurā posmā uzraugāmā persona nepilda tiesas uzliktos vai uzraudzības plānā noteiktos pienākumus, piemēram, apmeklēt skolu, uzlabot attiecības ar vecākiem utt. Katrs dienests darbosies savas kompetences ietvaros un, konstatējot nelabvēlīgus apstākļus, kas varētu ietekmēt nepilngadīgo, kopīgiem spēkiem laikus varēsim sniegt palīdzību, lai novērstu iespēju uzraudzībā esošajai personai atkārtoti izdarīt likumpārkāpumu. Nepilngadīgie ir īpaša personu grupa, kam nepieciešama īpaša attieksme, jo viņi lielā mērā ir atkarīgi no ģimenes, apkārtējās vides un meklē savu vietu dzīvē. Lai arī šobrīd uzraugāmo nepilngadīgo nav daudz, laika gaitā vienu vietā nāk citi un ir ļoti svarīgi palīdzēt, kamēr tas vēl ir iespējams,» atzīst I.Petunova.

Vairāku novadu sociālajos dienestos, tajā skaitā arī Ogres, tiek īstenoti sociālās korekcijas palīdzības plāni, lielākoties gan attiecībā uz tām nepilngadīgajām personām, kas vēl nav kļuvušas par probācijas dienesta klientiem. VPD Ogres TSV vadītāja piebilst, ka ļoti svarīga ir arī informācijas apmaiņa starp probācijas dienestu un sociālajiem dienestiem, kuru redzeslokā persona nereti nonākusi vēl pirms likumpārkāpuma izdarīšanas un, ja tas diemžēl tomēr ir noticis, kopīgi sastādot uzraudzības plānu, jau sākotnēji var paredzēt tos vājos posmus, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība. Ogres novada sociālā dienesta Atbalsta nodaļas ģimenēm ar bērniem vadītāja Ilona Reinholde piekrīt, ka sadarbība ar probācijas dienestu kopīga uzraudzības plāna izstrādē varētu dot pozitīvu rezultātu, vēl jo vairāk tāpēc, ka tiesai nav pienākuma informēt sociālo dienestu par faktu, ka nepilngadīgais kļuvis probācijas klients un ieguvis uzraugāmā statusu. Šī informācija nereti tiek saņemta novēloti.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības