Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-03-25  16:56:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Alsviķu profesionālā skola 2010./2011. mācību gadā personām ar pirmās, otrās un trešās grupas invaliditāti piedāvā apgūt virkni profesiju vispārējās pamatizglītības ieguves, informē Lielvārdes novada sociālais dienests.

Skola piedāvā apgūt šādas profesijas:

šuvējs – mācību ilgums 2 gadi;
teksta redaktora operators - mācību ilgums 3 gadi;
apavu labotājs - mācību ilgums 2 gadi;
koksnes materiālu apstrādātājs - mācību ilgums 3 gadi;
Skolā sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus (psihologs, logopēds, zīmju valodas tulks, aprūpētāji), medicīnisko rehabilitāciju (fizikālās terapijas procedūras, masāžas, ūdens procedūras). Audzēkņi saņem valsts stipendiju un Eiropas Sociālā fonda (ESF) mērķstipendiju. Skola nodrošina interesantu, saturīgu un emocionālu ārpusstundu darbu.

Skolā ir dienesta viesnīca, ēdnīca (valsts apmaksāta ēdināšana 3 reizes dienā personām ar invaliditāti, kuri dzīvo skolas dienesta viesnīcā).

Atvērto durvju diena Alsviķu profesionālajā skolā š.g. 23.aprīlī. Tālrunis uzziņām 64307132, mājas lapa www.aluksne.lv/alsvikups

Jūrmalas profesionālā vidusskola un Koledža, kas ir Sociālās integrācijas valsts aģentūras struktūrvienības, nodrošina personām ar invaliditāti par valsts budžeta līdzekļiem iespēju apgūt piemērotu profesiju, atbilstoši personas veselības stāvoklim, vispārējām spējām, prasmēm un iemaņām.

Piedāvājam iegūt profesionālo izglītību klātienē un mācoties tālmācības formās.

Jūrmalas profesionālā vidusskola piedāvā sekojošas izglītības programmas:

grāmatvedība – uzskaitvedis;
grāmatvedība – grāmatvedis;
komercizinības – mazumtirdzniecības komercdarbinieks;
komerczinības – rūpniecības komercdarbinieks;
komerczinības – viesnīcu pakalpojumu komercdarbinieks;
sekretariāta un biroja darbs – lietvedis;
elektrotehnika un elektronika – elektrotehnikas montētājs;
datorsistēmas – datorsistēmu tehniķis;
ēdināšanas pakalpojumi – pavāra palīgs;
ēdināšanas pakalpojumi – konditora palīgs;
ēdināšanas pakalpojumi – pavārs;
mājturība – mājkalpotājs;
viesnīcu pakalpojumi – istabene.
Koledža piedāvā sekojošas izglītības programmas:

cilvēku resursu vadība – personāla speciālists; surdotulks;
mārketings un tirdzniecība – mārketinga un tirdzniecības speciālists;
grāmatvedība un nodokļi – grāmatvedis;
informācijas tehnoloģijas – datorsistēmu un datortīklu administrators;
viesnīcu servisa vadība – viesnīcu servisa organizators;
lietišķo sistēmu programmatūra – programmētājs.
Paralēli apmācībām tiek sniegts speciālistu – ārsta, ergoterapeita, fizioterapeita, sociālā darbinieka un psihologa atbalsts un konsultācijas, kā arī citu speciālistu konsultācijas un atbalstus.

Bez maksas tiek nodrošinātas mācības/studijas, dzīvošana dienesta viesnīcā un ēdināšana 3 reizes dienā. Jūrmalas profesionālās vidusskolas audzēkņiem ir iespēja saņemt stipendijas līdz 50 Ls mēnesī.

Lai cilvēki ar invaliditāti varētu apgūt sev visatbilstošāko profesiju, ņemot vērā katra intereses, veselības stāvokli, iepriekšējo izglītību, zināšanas, prasmes un pieredzi, pirms profesionālās apmācības programmu uzsākšanas Sociālās integrācijas valsts aģentūras speciālisti - ārsti, psihologi, arodskolotāji, sociālie pedagogi, profesiju izvēles konsultants veic pretendentu profesionālās piemērotības noteikšanu.

Sociālās integrācijas valsts aģentūra papildus minētajām izglītības programmām piedāvā:

B kategorijas autovadītāju apmācību - pielāgota transporta līdzekļa vadīšanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Šajā autovadītāju apmācības programmā iekļautas teorijas nodarbības un praktiska braukšana ar pielāgotu automašīnu.

Automašīnu pielāgošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem (transportlīdzekļa pielāgošanu atbilstoši individuālām vajadzībām) un konsultācijas par transportlīdzekļa iegādi.

Atvērto durvju diena Jūrmalas profesionālajā vidusskolā un Koledžā š.g. 30.aprīlī no plkst. 10:00 līdz plkst. 15:00. Sociālās integrācijas valsts aģentūra - Slokas iela 68, Jūrmala, Dubulti, LV – 2015, tālr. 67811750, 67811704, e-pasts: siva@siva.gov.lv, informācija internetā: www.siva.gov.lv

Satiksme: ar mikroautobusu Rīga-Valteri-Kauguri vai Rīga-Dubulti; ar vilcienu līdz Dubultiem, tad ar 8.autobusu līdz pieturai „Koledža RRC”.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības