Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Agnese Bīdermane, projekta vadītāja
  Publicēts: 2010-03-23  11:55:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Vakar novados sākas Rīgas reģiona sociālo pakalpojumu attīstības programmas sabiedriskā apspriešana, lai sniegtu iedzīvotājiem iespēju izteikt viedokli par plānotajiem sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumiem Rīgas reģionā.

Interesenti ar programmas pirmo redakciju pašlaik var iepazīties interneta mājas lapā www.rpr.gov.lv/spp sadaļā „Aktivitātes / Programma” kā arī pašvaldību mājas lapās. Savukārt no 29.marta līdz 9.aprīlim novados un pilsētās notiks programmas prezentācijas, kuru laikā iedzīvotājiem būs iespēja detalizēti iepazīties ar to, kādus pakalpojumus ir plānots attīstīt Rīgas reģionā līdz 2016.gadam un sniegt arī savus priekšlikumus pakalpojumu pilnveidei. Tāpat pasākumu laikā arī spriedīs, kurus tieši no piedāvātajiem pakalpojumiem nepieciešams īstenot konkrētā pagastā, pašvaldībā, pašvaldību apvienībā, novadā un reģionā kopumā.

Savukārt pēc sabiedriskajām apspriešanām rezultātā tiks izvēlēts iedzīvotāju vajadzībām un problēmu risināšanai visatbilstošākais veids (sociālo pakalpojumu attīstības modelis), kā izstrādātos pakalpojumus ieviest novados un pilsētās.

29.03.2010. plkst.12:00 Siguldā, Dienas centrā, Pils ielā 3a (Siguldas novads, Ādažu novads, Carnikavas novads, Garkalnes novads, Inčukalna novads, Krimuldas novads, Mālpils novads, Ropažu novads, Sējas novads, Saulkrastu novads).

30.03.2010. plkst. 12:00 Ķekavā, Ķekavas novad domē, Gaismas ielā 19 k-9 (Ķekavas novads, Babītes novads, Mārupes novads, Olaines novads, Baldones novads, Stopiņu novads, Salaspils novads)

01.04.2010. plkst. 13:00 Tukumā, Tukuma ledus hallē, Stadiona ielā 3 (Tukuma novads, Kandavas novads, Engures novads, Jaunpils novads)
06.04.2010. plkst 10:00 Limbažos, Limbažu novada domē, Rīgas ielā 16 (Limbažu novads, Alojas novads, Salacgrīvas novads)
07.04.2010. plkst. 15:00 Ogrē, Ogres novada domē, Brīvības ielā 33 (Ogres novads, Lielvārdes novads, Ķeguma novads, Ikšķiles novads)
08.04.2010. plkst. 14:00 Jūrmalā, Jūrmalas pilsētas domē, Jomas iela 1/5 (Jūrmalas pilsēta)
09.04.2010. plkst. 15:00 Rīgā, Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijā, Brīvības gatvē 266 (Rīgas pilsēta)

Atgādinām, ka apkopojot nevalstisko organizāciju un nozares ekspertu sniegtos priekšlikumus, ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu izstrādāti vairāki alternatīvo sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumi un to iespējamie sniegšanas veidi jeb modeļi.

Īstenojot programmu, maksimāli efektīvi tiks novirzīti dažādi, piemēram, Eiropas Savienības, finanšu līdzekļi, lai risinātu iedzīvotāju, kas pakļauti sociālās atstumtības riskam (piemēram, ģimeņu ar bērniem, cilvēku ar invaliditāti, pensionāru, cilvēku ar atkarības problēmām u.c). aktuālās problēmas un apmierinātas viņu sociālās vajadzības. Tāpat viņiem būs iespēja veiksmīgāk iekļauties darba tirgū, piedalīties sabiedriskajā un kultūras dzīvē, kā arī saņemt nepieciešamo informāciju un atbalstu problēmsituāciju risināšanai.

Programma 28 novados un 2 pilsētās paredz tādu pakalpojumu ieviešanu kā mobilās brigādes izveidi, specializētā transporta nodrošināšanu, drošības pogas ieviešanu, kopienas centru, nometņu, atkarību profilakses centru, higiēnas centru izveidi dažādām mērķa grupām, atbalsta grupu nodrošināšanu, dienas centru ar specializācijām, aprūpes mājās, īslaicīgas uzturēšanās mītņu, naturālo saimniecību-specializēto darbnīcu, pusceļa māju, komūnu, krīzes centru izveidi, krīzes tālruņa ieviešanu un sociālās rehabilitācijas centru nodrošināšanu.

Sociālo pakalpojumu attīstības programma tiek izstrādāta ESF projekta „Rīgas plānošanas reģiona sociālo pakalpojumu attīstības programmas alternatīviem sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem 2010. - 2016.gadam izstrāde” ietvaros. Projektu īsteno Rīgas plānošanas reģions.

Lai nodrošinātu iedzīvotāju viedokļu izzināšanu visu programmas izstrādes laiku, tiks izveidota sadaļa reģiona mājas lapā www.rpr.gov.lv. Iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi iesaistīties un sniegt savu redzējumu un viedokli par novadā nepieciešamajiem sociālās aprūpes pakalpojumiem, kā arī sociālo situāciju.

Tāpat sagatavotā programma būs arī pamats turpmākā Eiropas struktūrfondu finansējuma saņemšanai, lai ieviestu un īstenotu izstrādātos alternatīvās sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus katrā novadā.

Programma aptvers Limbažu, Alojas, Salacgrīvas, Ogres, Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles, Kandavas, Tukuma, Engures, Jaunpils, Babītes, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Baldones, Stopiņu, Salaspils, Siguldas, Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Krimuldas, Mālpils, Ropažu, Sējas un Saulkrastu novadus, kā arī Rīgas un Jūrmalas pilsētas.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

lauķis 
2010-03-23  13:09:05
Atceraties, ka iedzīvotāju viedoklim ir tikai ieteikuma raksturs, kuru var arī neņemt vērā. Kāda jēga bezjēdzīgai laika tērēšanai?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības