Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Creativus
  Publicēts: 2010-03-22  11:45:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Piektdien, 19.martā Latvijas Kara muzejā (Rīgā, Smilšu ielā 20) noritēja biedrības „Creativus” organizētā erudīcijas konkursa „Ko Tu zini par Latviju?” noslēguma pasākums. Tajā tikās desmit labākās skolēnu komandas, žūrija un līdzjutēji.

Par labākās un zinošākās titulu sacentās desmit komandas, kuras sevi jau pirms tam paguva pierādīt, izcīnot vietu konkursa trešajā kārtā. Konkurence bija visai sūra – konkursa pirmajā kārtā, kura sastāvēja no testa jautājumiem par dažādām sfērām Latvijā, kā piemēram, daba, sports, politika, vēsture, ekonomika, māksla, dalību pieteica 186 komandas. No tām otrajā kārtā iekļuva 26 komandas. Lai gan sākumā tika plānots iekļaut tikai 20, rezultātu blīvuma un punktu līdzības dēļ tika lemts dot iespēju jau minētajām 26 labākajām komandām.

Jāpiemin, ka jautājumus sagatavoja tādi avoti kā Ekonomikas ministrija jautājumiem par ekonomiku, Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs par mākslu, Latvijas Dabas fonds par dabu un vidi, kā arī paši biedrības „Creativus” darbīgie jaunieši. Konkursa žūriju sastādīja Ivo Krumholcs, tādu erudīcijas konkursu kā „Lieliskais piecinieks” un „Prāta banka” jautājumu sastādītājs, Laimdota Jonkuse, Ogres Valts ģimnāzijas pasniedzēja, Jēkabs Eglītis, projektu ”Vēli laimi Latvijai!” un www.dzivolabi.lv pamatlicējs un pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs.

Otrā kārta bija radošs pārbaudījums, kurā katrai komandai bija jāizveido aptuveni 2 minūšu garš video materiāls par savu skolu un to, kāpēc tā ir īpaša un atšķirīga no citām. Video materiāli tika ievietoti interneta vietnē www.delfi.lv.  Desmit video, kuri pēc žūrijas vērtējuma tika atzīti par labākajiem un komandām nodrošināja iekļūšanu nākamajā kārtā, apskatāmi www.creativus.lv.

Erudīcijas konkursa trešā, noslēdzošā kārta notika Latvijas Kara muzejā, to vadīja plašākai sabiedrībai pazīstamais dabas žurnālists un vienkārši kaislīgs Dabas cilvēks Māris Olte. Jau pirmie brīži noritēja uz sacensību un tomēr draudzīgas nots – komandu dalībnieku pirmais uzdevums bija iepazīšanās, kuras laikā jāuzzina iespējami daudz par pārējām komandām. Piemēram, kā sauc komandu dalībniekus, viņu skolotājus, dažādi sīkumi par video materiāliem un citas nianses. Tam sekoja uzdevums, kurā bija jāliek lietā tikko kā iegūtās zināšanas – jāatbild uz dažādiem jautājumiem par komandām. Pasākums bija sadalīts pusfināla un fināla kārtās.

Pusfinālā izšķirošais izdevums bija etīdes par katras komandas izlozēto tēmu – sports, daba, vēsture, politika un ekonomika vai kultūra tagadnē vai pagātnē. Iespējams, iemesls tam bija uztraukums, ko radīja uzstāšanās skatītāju un žūrijas priekšā, tomēr dažām komandām gadījās pieļaut dažas īpaši uzkrītošas kļūdas. Vēlāk, aptaujājot komandas, dažas, kuras neiekļuva fināla kārtā, izteica nožēlu, ka izšķirošs bijis tieši radošo spēju un nevis erudīcijas pārbaudījums. Tomēr erudīcijas konkursa „Ko Tu zini par Latviju?” mērķis bija atrast ne tikai erudītus, bet arī radošus jauniešus. Sausas zināšanas vien ir ne vairāk svarīgas kā atraktivitāte un radošums.

Fināla kārtā iekļuva komandas no Jaunpiebalgas, Talsiem, Liepājas, Jelgavas un Limbažiem. Šajā kārtā jauniešiem bija jāatbild uz jautājumiem par mākslu, sportu, vēsturi, folkloru, politiku, ekonomiku, dabu.

Konkursa pirmo godalgoto vietu izcīnīja komanda no Jaunpiebalgas vidusskolas. Par savu uzvaru jaunieši bija vairāk kā pārsteigti. Vēlāk gan jaunieši atzina, ka šis nav pirmais erudīcijas konkurss, kurā piedalījušies un izpelnījušies godalgotas vietas. Kā visgrūtākais pārbaudījums, tomēr arī viens no interesantākajiem, izrādījies video. Tā dēļ vienam no dalībniekiem esot izpalikušas trīs naktis miega, kuras tika ziedotas montēšanas darbiem,  tomēr tas esot bijis tā vērts, jo ar rezultātu esot apmierināti. Kas gan ir visai netipiski, šīs komandas dalībnieki atzina, ka vairāk cerējuši iegūt otro un nevis pirmo vietu. Jautāti kāpēc, viņi atbildēja, ka četru dienu braucienam būšot grūti izbrīvēt laiku, jo tuvojošos Dziesmu un Deju svētku dēļ laiks jau esot saplānots. Turklāt viņiem esot lieli interesi izraisījis izdevuma „Ilustrētā Vēsture” gada abonements katram komandas dalībniekam, kuru ieguva otrās vietas uzvarētāji.
Pretēji šķietamajam, „Creativus” jauniešu darbs pie šī projekta nebūt nav beidzies. Vēl priekšā ir projekta izvērtēšanas un analīzes posms, kā arī jau minētais četru dienu atpūtas brauciens kopā ar pirmās vietas ieguvējiem. Jauniešus gan manāmi nomierināja ziņa, ka brauciens notiks maija vidū. Kā atzina paši komandas dalībnieki, slinkot nebijis laika!

Pārmijot pāris vārdus ar komandu dalībniekiem par viņu domām saistībā ar konkursa norisi, vislabāk esot paticis tas, cik labi viss esot ticis organizēts un cik „gludi” viss esot noritējis. Jāatzīst, tas bija pārsteigums arī pašiem organizatoriem, jo tika gaidīts kāds sarežģījums, kā tas parasti notiek. Vēl jauniešiem esot paticis, ka ierodoties norises vietā – Latvijas Kara muzejā, bijusi iespēja bez maksas apskatīt izstādes ekspozīciju. Pēc Aizkraukles komandas vārdiem, vislabākais esot fakts, ka šis erudīcijas konkurss ir tādu pašu jauniešu kā viņi organizēts, ka cits citam dod iespēju darboties. Jaunieši arī atzina, ka šādi un līdzīgi projekti ir nepieciešami vairāk.

Lai cik darbīgi būtu „Creativus” jaunieši, bez sponsoru palīdzīgās rokas projektu noorganizēt tomēr nebūtu bijis iespējams. Šī projekta sponsori bija VAS „Latvijas Hipotēku un Zemes banka” un „Latvijas Dzelzceļš”, ar balvu fondu palīdzēja SIA „Abitex”, SIA „Aerodium”, žurnāls „Ilustrētā Pasaules vēsture”, SIA „Elite Technologie”. Par informatīvo atbalstu biedrība „Creativus” saka lielu paldies interneta portāliem www.draugiem.lv un „Delfi”, kā arī reģionālajiem medijiem.

Pašā organizācijā «Creativus», kuru 2009. gada vasarā dibināja Toms Mālmeisters, ir iesaistīti tikai jaunieši. Sākumā pirmo ideju realizēja pieci no tiem, izveidojot projektu jeb diskusiju «Latvijas tēls pasaulē», kas mudināja neapstāties un rīkoties tālāk – veidot un domāt par nākamajiem projektiem ar mērķi celt savu, kā arī vairumu Latvijas iedzīvotāju pašlepnumu pret sevi un savu valsti. Šobrīd «Creativus» ir jau 11 jaunieši – gan studenti, gan tādi, kuri tikai studēs, gan arī tādi, kuri vēl mācās vidusskolā.  

Organizācijas «Creativus» pārstāvji veido sociālus projektus, kuri balstīti uz Latvijas iedzīvotāju iesaistīšanos konkrētās darbībās. Tā kā organizācijā ir apvienojušies diezgan ambiciozi jaunieši, mēs esam pārliecināti par to, ka spēsim realizēt savas ieceres, un spēsim vērst mūsu valsts attīstību uz pozitīvo pusi. Lielākie darbi un izaicinājumi ir tikai priekšā, tomēr «Creativus» jaunieši tiem ir gatavi.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības