Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-03-22  09:46:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes deputāti aizvadītajā nedēļā apstiprināja “Ogres novada apstādījumu saglabāšanas noteikumus”, kas nosaka jaunu norēķinu kārtību par koku ciršanu.

Iestājoties pavasarim un daudzviet sākoties dārza darbiem, namīpašniekiem jāatceras, ka dažāda veida koku ciršanai jāsaņem atļauja, kā arī jāsamaksā domes noteiktā nodeva.
 
Kopš šā gada sākuma apstādījumu apsaimniekošanu Ogres pilsētā pārrauga Ogres novada pašvaldības Komunālā nodaļa, bet pagastos – pagastu pārvaldes. Vienlaikus darbu pātraukusi Ogres novada Apstādījumu saglabāšanas nodaļa. Reālo koku vērtēšanas darbu gan joprojām veic bijušais apstādījumu komisijas vadītājs, šobrīd Komunālās nodaļas pārstāvis Aivars Bigačs, kurš kokus apseko, dod ciršanas atļauju kā arī saskaņo šīs darbības ar Vides pārvaldi.
 
Komunālās nodaļas vadītāja Valentīna Jahimoviča norāda, ka līdz ar jauno noteikumu stāšanos spēkā koku vērtēšanas kritēriji nepaliek stingrāki, taču mainās samaksas aprēķina kārtība. “Iepriekš kokus vērtēja, vadotes no šķirnes, diametra un kubatūras. Bija izveidota skala, pēc kuras varēja noteikt koka vērtību. Tagad viss ir atkarīgs no minimālās algas. Koka vērtību noteiks, pievienojot koeficientu saistībā ar to,” skaidro V.Jahimoviča.

Jaunie noteikumi nosaka, ka atbildīgā persona ir atbildīga par savās zemes platībās esošo apstādījumu apsaimniekošanu un aizsardzību.
 
Noteikumi nosaka, ka atbildīgajai personai savā teritorijā ir pienākums nodrošināt esošo apstādījumu saglabāšanu, apkopšanu, atjaunošanu un jaunu stādījumu veidošanu atbilstoši normatīvajiem aktiem. Pirms koku un publiskajos apstādījumos augošu krūmu ciršanas, kā arī koku vainagu veidošanas Komunālajā nodaļā vai pagastu pārvaldēs saņemt koku ciršanas atļauju. Tāpat nedrīkst pieļaut darbības, kas izraisītu apstādījumu bojāeju gan savā, gan piegulošā zemes gabalā.
 
Veicot darbības mežā, parkmežā un mežaparkā, jāsaņem attiecīgu Valsts meža dienesta apliecinājumu. Apstādījumos un dārzos atļauts stādīt kokus ne tuvāk par 5 metriem, augļus kokus – ne tuvāk par 3 metriem, ogulājus un košumkrūmus ne tuvāk par 2 metriem no kaimiņu zemes gabala robežas.
 
Publiskajos apstādījumos atbildīgajai personai jānodrošina apstādījumu uzturēšana un kopšana atbilstoši profesionālās daiļdārzniecības prasībām, īpaši izstrādātam un Būvvaldē saskaņotajam apstādījumu plānam. Aizliegts arī cirst kokus laika posmā no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam, izņemot bīstamu koku ciršanu avārijas situācijas novēršanai un koku ciršanu ceļu un dzelzceļa zemes nodalījuma joslā.

Pirms koku ciršanas atļaujas saņemšanas būvprojekta realizācijai Ogres pilsētas un novada ciemu teritorijā, atbildīgā persona atlīdzina zaudējumus par koku ciršanas rezultātā radīto dabas daudzveidības samazināšanu, iemaksājot zaudējumu atlīdzību Ogres novada pašvaldības kontā. Zaudējumu par koku ciršanas rezultātā radīto dabas daudzveidības samazināšanu
aprēķina pēc formulas: V = A x D x k, kur
V – koka vērtība (Ls);
A – valstī noteiktā minimālā darba alga mēnesī (Ls);
D – koka stumbra diametrs centimetros 1,3 metru augstumā no zemes virsmas;
k – koeficients, kuru nosaka atkarībā no koka sugas:
priede, ozols, liepa un svešzemju koki – 0,025;
bērzs, egle, kļava, melnalksnis, vīksna, goba, osis – 0,015;
vītols, ieva, pīlādzis, augļu koki – 0,010;
baltalksnis, blīgzna, apse, papele, ošlapu kļava – 0,005.
 
Neievērojot noteikto kārtību, var nākties atlīdzināt pieckārtīgu nocirstā koka vērtību.

Noteikti arī ierobežojumi, veicot projektēšanu un būvdarbus jāievēro noteikti attālumi no būvēm līdz kokiem un krūmiem. Par “Ogres novada apstādījumu saglabāšanas noteikumu” neievērošanu fiziskas personas var tikt sodītas ar naudas sodu līdz 100 latiem, bet juridiskas personas – līdz 200 latiem.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības