Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-03-18  21:06:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīnas Bartkevičs šodien bija sasaucis atbildīgo dienestu pārstāvjus, lai apspriestu jautājumus, kas saistīti ar iespējamajiem plūdiem Ogres upē.

Lai gan šobrīd ziema vēl stingri turas savās pozīcijās, agrāk vai vēlāk pavasaris tomēr būs klāt, ņemtot vērā Ogres pilsētas atrašanos vietu, ir jārēķinās ar plūdu draudiem, kas ogrēniešiem nebūt nav sveša lieta. Protams, tādi plūdi kādi ir bijušie, piemēram Pļaviņās vai Salas pagastā, nez vai ogrēniešiem varētu draudēt, taču labāk būt gataviem rīcībai plūdu gadījumā.

Ogres novada pašvaldības policija ir veikusi plūdu riska teritorijā esošo ēku apzināšanu, policijas darbinieki ir apmeklējuši visus iedzīvotājus, kuri dzīvo šajā teritorijā, pret parakstu izsniegusi brīdinājuma vēstules ar informāciju, kā rīkoties plūdu gadījumā. „Pēdējā laikā plūdu riska teritorijā iedzīvotāju skaits ir palielinājies, jo dārziņos savās ēkās arī ziemā pastāvīgi dzīvo cilvēki. Kopā riska zonā ir 35 mājas, 30 no tām ir apdzīvotas, vienā no tām dzīvo cilvēki ar kustību traucējumiem un pašu spēkiem nespēs evakuēties plūdu gadījumā,” situāciju raksturo pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis. Viņaprāt, visi iedzīvotāji ir pietiekami informēti, taču cilvēku attieksme pret plūdu draudiem ir atšķirīgā – lielākoties tā ir saprotoša, cilvēki apzinās plūdu draudus un ir gatavi rīcībai plūdu gadījumā gadījumā, taču ir arī tādi, kuri visai skeptiski vērtē gan preventīvo darbību, gan evakuācijas nepieciešamību. Atsevišķi cilvēki sakot, ka plūdu gadījumā tik un tā no savām mājām prom nedosies.

Runājot par preventīviem pasākumiem plūdu novēršanai, zemessardzes pārstāvis Uldis Veliks uzsver, ka zemessardze ir gatava veikt ledus izzāģēšanu pie tiltu balstiem, HES dambja, ledus spridzināšanu nepieciešamības gadījumiem. Katrai plūdu riska teritorijai ir nozīmēta konkrēta zemessaragu grupa, lai nodrošinātu nepieciešamo rīcību gan preventīvo darbību veikšanai, gan operatīvai rīcība plūdu gadījumā, nodrošinot nepieciešamo tehniku un inventāru, cilvēku un mājdzīvniku evakuāciju no pludzu skartajiem īpašumiem.

Gatavību konkrētai rīcībai apliecina arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Arvis Umulis un Valsts policijas pārstāvis Vilnis Naglis. „Esam gatavi strādāt ārkārtas situācijā, ja būs nepieciešams – arī apsargāt īpašumus, lai tie netiktu izlaupīti,” atzīst V.Naglis.

Plūdu gadījumā ļoti nozīmīga, pat izšķiroša loma ir visu dienestu saskaņotai un operatīvai rīcībai. Kā atzīst E. Bartkevičs, šajā laikā visiem dienestiem ir jābūt kaujas gatavībā, jārīkojas saskaņoti. Domes priekšsēdētājs arī informē, ka nepieciešamības gadījumā visi no plūdu zonas evakuētie cilvēki tiks izvietoti, neviens netiks atstāts likteņa varā.

Plūdu riskam riskam ir pakļauta dārzkopības sabiedrības „Ogre” teritorija pie Ogres upes, pie Norupītes ietekas Ogrē, Ogre upes lejtecē – posmā no gājēju tilta līdz ietekai Daugavā, kur parasti sakrājas milzīgas ledus kaudzes.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības