Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-03-12  13:49:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

   

Novada dome, visticamāk, noraidīs AS “Uzņēmēju Trasta Kompānija” pretenzijas par nodokļu parāda piedziņu 14 473,80 latu apmērā tajā skaitā par ēkām Ikšķiles ielā 2, Ogrē, kur, kā zināms, izvietota viesnīca “Club 1934.”

Pagājušā gada novembrī no AS “Uzņēmēju trasta kompānija” saņemts iesniegums par to, ka 2004.gadā nekustamā īpašuma objekti – ēdnīcas ēka, kadastra apzīmējums un kultūras nama ēka, kadastra apzīmējums, esot nojaukti. Šodien “Ogres fakti” gan pārliecinājās, ka šāda veida apgalvojumi neatbilst īstenībai. Arī pašvaldība skaidro, ka pēc Ogres Zemesgrāmatas nodaļā esošās informācijas šie objekti eksistē un pašvaldībā  jāiesniedz dokumenti, kuri apliecinātu, ka šīs ēkas ir nojauktas.

Tā kā ēkas dabā turpina pastāvēt, AS “Uzņēmēju Trasta Kompānija” domei vēlākā iesniegumā norāda, ka lēmums par piedziņu nav pamatots, jo ēdnīcas, kadastra un kultūras nama, kadastra ēkas faktiski ir izdemolētas, un tās nav iespējams izmantot saimnieciskajā darbībā. Uzņēmums lūdz atcelt Ogres novada pašvaldības finanšu – ekonomikas nodaļas 12.janvāra lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa parāda bezstrīda piedziņu.

Uz 12.janvāri AS “Uzņēmēju trasta kompānija” nekustamā īpašuma nodokļa parāds par ēkām un zemi Ikšķiles ielā 2a, Ogrē, ir 12662.58 lati un Baldones ielā 3, Ogrē - 241.03 lati, aprēķinātā kavējuma nauda par ēkām - 1370.84 lati un zemi – 199.35 lati.

Domes lēmums pamatots uz likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 9.panta otru daļu, kas nosaka, ka noteiktajā laikā nenomaksāto nodokli, soda naudu un nokavējuma naudu saskaņā ar pašvaldības lēmumu piedzen bezstrīda kārtībā atbilstoši likumam “Par nodokļiem un nodevām” un likuma “Par nodokļiem un nodevām” 26.pantu. Finanšu – ekonomikas nodaļa norāda, ka SIA “Uzņēmēju trasta kompānija” īpašumi neatbilst likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem kritērijiem par ar nodokli neapliekamajiem objektiem.

Pagājušā gada 22.decembrī no AS “Uzņēmēju trasta kompānija”  saņemta vēstule ar uzaicinājumu piedalīties nekustamā īpašuma objektu apsekošanā Ikšķiles ielā 2, Ogrē. Atbildot uz šo vēstuli, pašvaldība gan paskaidrojusi, ka, administrējot nekustamā īpašuma nodokli, tā nav tiesīga veikt šī nodokļa pārrēķinu bez Valsts zemes dienesta iesniegtajiem aktualizētajiem sarakstiem, tāpēc, lai veiktu nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķinu par ēdnīcas ēku  un kultūras namu Ikšķiles 2, Ogrē, Ogres nov., AS “Uzņēmēju trasta kompānijai” jāiesniedz Valsts zemes dienestā būvprojekts un  akts, kurš apliecinātu, ka šie objekti ir nojaukti vai rekonstruēti, uz tā pamata Valsts zemes dienests veiks izmaiņas šī nekustamā īpašuma nodokļa sastāvā.

Ne uz 12.janvāri, ne arī vēlāk no Valsts zemes dienesta nekāda informācija par izmaiņām nekustamā īpašuma Ikšķiles ielā 2a, Ogrē, Ogres nov., sastāvā nav saņemta.

Deputāti vakar atbalstīja Finanšu – ekonomikas nodaļas lēmumu “Par nekustamā īpašuma nodokļa parāda bezstrīda piedziņu no A/S “Uzņēmēju Trasta kompānija” atstāt negrozītu un A/S “Uzņēmēju Trasta kompānija” iesniegumu noraidīt. Galīgo lēmumu plānots pieņemt nākamajā ceturtdienā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Dūdiņa 
2010-03-14  14:35:53
Dīvaini,ka pie tādas skaistas viesnīcas blakus ir sarkanu ķieģeļu grausts.Ja jau skaitās,ka tur nekā nav,tad tiešām vajag nojaukt,satīrīt teritoriju sakārtot dokumentu lietas un lieta beigta.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības