Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-03-12  12:27:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Lai paplašinātu jauniešu brīvā laika iespējas, Ogrē plānots atvērt jaunsardzes centru, pagastos – tā struktūrvienības.

11.martā Ogres novada pašvaldībā viesojās Rekrutēšanas jaunsardzes centra pārstāvji un dalībnieki, lai informētu pagastu pārvalžu vadītājus par jaunsardzes darbību.

Rekrutēšanas jaunsardzes centra Jaunsardzes 3. novada vadītājs Gunārs Melnis klātesošajiem sniedza nelielu ieskatu jaunsardzes darbībā un vērsās ar lūgumu pagastiem atbalstīt jaunsardzes aktivitātes. “Šobrīd jaunsardzes darbībā iesaistītas 57 pašvaldības. Aizsardzības ministrija šī darba veikšanai apmaksā tikai 13 štata vietas un divas administrācijas vietas, tāpēc mēs vēršamies pie pagastu pārvalžu vadītājiem, jo mums ir nepieciešams jūsu atbalsts,” atklāja G. Melnis. 

Jaunsardzei ir nodrošināts viss nepieciešamais aprīkojums paredzēto aktivitāšu veikšanai (laivas, teltis, formas u.c.), pagastos uz vietas nepieciešams cilvēks, kurš varētu iesaistīties jaunsardzes aktivitāšu organizēšanā – vēlams ar militārām iemaņām un zināšanām, kā arī telpa aprīkojuma novietošanai, un, ja aktivitātes notiek ārpus pagasta, jauniešus būtu nepieciešams nodrošināt ar transportu un ēdināšanu.

Pagastu pārvalžu vadītājiem tika sniegta neliela prezentācija par jaunsardzes darbību – foto mirkļi no dažādām nometnēm: orientēšanās mežā pie Plaužu ezera un laivu brauciens pa Lielupi. G. Melnis atklāja, ka jaunsargiem tiek dota iespēja agrā jaunībā izbaudīt dažādas militāras aktivitātes, līdz ar to – savlaicīgi saprast, vai tas patīk un vai ir vēlēšana arī turpmāk darboties šajā jomā. “Vairāki jaunieši, kuri iesaistījušies jaunsardzē, pēc tam izvēlējušies iegūt militāru izglītību, arī lielākā daļa no tiem vīriem, kuri devušies uz Afganistānu, tātad labākie karavīri ir bijušie jaunsargi,” atzina 3. novada vadītājs, piebilstot, ka visas jaunsardzes aktivitātes ikvienam tās dalībniekam sniedz augstāku pašapziņu, jaunieši kļūst drošāki un patstāvīgāki, iegūst rūdījumu, izbaudot ekstrēmas situācijas, kurās dažādu apkārtējo apstākļu iespaidā (karsts, auksts, slapjš) ir jāizdzīvo un jāizpilda uzdotais uzdevums līdz galam.

Arī priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis pievienojās Rekrutēšanas jaunsardzes centra pārstāvja viedoklim, uzsverot, ka šobrīd jauniešiem nav iespēju, kā saturīgi un galvenais – pieaugušo kontrolēti pavadīt savu brīvo laiku. Meklējot šādas iespējas, daudzi dodas prom no savas dzīvesvietas, pēc tam vairs neatgriežoties, tāpēc jauniešiem jādod iespēja darboties uz vietas – tur, kur viņi ir dzimuši un auguši. Turklāt daudzus audzina tikai sieviete, līdz ar to netiek gūta vīrišķīga pieredze un rūdījums.

Pagastu pārvalžu vadītāji ar interesi noklausījās jaunsardzes pārstāvja sniegto informāciju. Jaunsardzes aktivitātes Ogres novadā šobrīd notiek vienīgi Ķeipenes pagastā, kur ar jauniešiem strādā Rekrutēšanas jaunsardzes centra pārstāvis Gunvaldis Kalva kā ārpus stundu darba organizators. Pagastos tiks apzināta situācija un tuvākajā laikā sagatavota informācija par cilvēkiem, kuri varētu vadīt jaunsardzes nodarbības savā pagastā, vai, atkarībā no jauniešu aktivitātes, strādātu arī ar kaimiņu pagastu jauniešiem.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

daudzpunkts 
2010-03-12  22:59:35
Kas ta` nu - majoram Čeveram zeme deg zem kājām,...:)

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības