Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-03-08  13:02:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Šobrīd Lielo Talku atbalstīt pieteikušās gandrīz visas pašvaldības - 108 novadi un 9 republikas pilsētas, kas nozīmē, ka visi sagatavošanās darbi var ritēt raiti uz priekšu.

Lielā Talka notiek sestdien, 24. aprīlī, no plkst. 9 līdz 14 vienlaicīgi visā Latvijā! Taču talkai var pievienoties jebkurā sev izdevīgā laikā! Praktiski Talka noslēdzas līdz ar pēdējiem saules stariem un talcinieku nogurumu.
 
Šobrīd pašvaldības ir nozīmējušas Talkas koordinatorus, līdz ar to jau darbojas 116 Lielās Talkas koordinatori visā Latvijā. Talkas koordinatoru vārdi un kontakti atrodami Talkas mājas lapā www.talkas.lv. Talkas koordinatori būs galvenie atbildīgie par veiksmīgu talkas norisi katrā pašvaldībā.
 
Ogres novadā Lielās Talkas koordinatore ir Valentīna Jahimoviča. V.Jahimoviča informē, ka operatīvākai talkas norisei Ogres novadā par talku būs atbildīgi ielu komiteju pārstāvji, pagastos – pagastu pārvalžu vadītāji. Pie ielu komiteju pārstāvjiem būs iespējams saņemt maisus un cimdus (nodrošina pašvaldība), kā arī informāciju par talkošanas vietām un atkritumu konteineru atrašanās vietām.
 
Talkošanas vietas
Informāciju par talkošanas vietām varēs saņemt pie ielu komiteju pārstāvjiem:
Zigrīda Šmite (Ogres slimnīcas rajons, t.28754394);
Valentīna Bikaviņa (kartonfabrikas rajons, t. 29497802);
Ilona Reinholde (Jaunogre, t.26537519);
Igors Milčs (Dārza ielas rajons, t.29458876);
Ligita Leja (Pārogre, Karjeras ielas rajons, t. 28357712),
Ināra Fišere (Akmeņu ielas rajons, 26458246);
Ciemupe – Anna Kalviša, t. 29101418;
Ogresgals – Ella Boriseviča, t.29418232.
 
Plānots, ka brīdī, kad būs apkopota informācija par teritorijām, kuras būtu nepieciešams sakārtot (2 nedēļu laikā), tiks izveidota karte ar atzīmētām vietām un ievietota pašvaldības mājas lapā ogresnovads.lv.
 
Maisi
Pasākuma organizatori ir parūpējušies par iespēju saņemt bezmaksas maisus. Tos būs iespēja saņemt oficiāli pieteiktajās talkošanas vietās pie atbildīgajiem (ielu komiteju pārstāvjiem). Pašvaldība iegādāsies arī cimdus, ko varēs saņemt kopā ar maisiem.
Talkas organizatori norāda, ka par atkritumu maisiem var izmantot arī plastmasas maisus, kas nevajadzīgi sakrājušies mājās. Svarīgi, lai maisi būtu izturīgi! Maisi ar atkritumiem jānovieto tam paredzētajā vietā, kuru norādījis talkas atbildīgais, lai pēc talkas tos varētu atrast un aizvest. Svarīgi, lai pilnie maisi netiktu atstāti kur pagadās!
 
Apģērbs
Lai pasargātu sevi no ādas nobrāzumiem, kas var rasties, strādājot koku un krūmu tuvumā, jāvelk talkai piemērots apģērbs – garās bikses, krekls vai jaka ar garām piedurknēm. Kājās jāvelk slēgti apavi ar pietiekami cietu (biezu) zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā - cepure vai lakats. Šāds apģērbs pasargās arī no ērču kodieniem!
 
Bērnu talkošana
Ja talkā piedalās bērni, arī viņi jābrīdina par talkas norisi un jāuzmana, lai bērni neapmaldās vai nesavaino sevi ar bīstamiem priekšmetiem. Pirms talkas bērniem jāizstāsta, kur notiks talka, jānodrošina bērni ar izturīgiem cimdiem, jābrīdina par bīstamiem priekšmetiem un vielām, ko varētu atrast, kā arī par to, kā rīkoties šādā situācijā. Bērnam jāzina, kā rīkoties gadījumā, ja viņš apmaldās.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības