Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2008-11-10  10:35:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Tā kā valdība ir nolēmusi samazināt valsts iestādēs strādājošo štata vietas, kā arī krasi samazināt piešķirto finansējumu, par 250 līdz 500 štata vietām plānots samazināt arī darbinieku skaitu Valsts policijā (VP).
VP priekšnieks Aldis Lieljuksis gan uzskata, ka tas gan būtu visai grūti izdarāms, jo policija cieši sadarbojas ar gandrīz visām ministrijām. Ja citas izejas nebūs, nāksies rosināt debates par atteikšanos no vairāku funkciju pildīšanas.
Ogres rajona policijas pārvaldes priekšnieks Gundars Marķitāns informē, ka pagaidām rīkojums par policijas štatu samazināšanu Ogres rajonā nav saņemts. Viņš uzskata, ka kārtības sargu skaita samazināšana rajonā kriminogēno situāciju noteikti pasliktinās. Tiesa gan – ir cerība, ka štatu samazināšana Ogres rajonu būtiski neskars, jo šeit jau šobrīd ir mazākais policijas darbinieku skaits uz vienu iedzīvotāju Latvijā.
A.Lieljuksis uzskata, ka ietaupīt cilvēku un finanšu resursus varētu, atsakoties no kriminālatbildības par sīkajām zādzībām un procesiem, kas uzsākti par svešas mantas bojāšanu, ja zaudējumi radīti nelielā apmērā. Piemēram, patlaban kriminālprocess tiek uzsākts pat par dažu latu zādzību, bet tie resursi, kas tiek patērēti tā izmeklēšanai, ir daudzkārt lielāki, jo sākotnēji procesu izmeklē policija, tad prokuratūra un visbeidzot tiesa. Lieljuksis uzskata, ka dekriminalizējot vairākus noziegumus, kuros radītais zaudējums ir niecīgs, to pašu mērķi - personu sodīt - varētu panākt ar daudz lētākiem līdzekļiem, nosakot šīm vainīgajām personām administratīvo atbildību.
Tāpat, viņaprāt, varētu neuzsākt kriminālprocesu par avāriju, kurā cietušajai personai nodarīti viegli miesas bojājumi ar īslaicīgu veselības traucējumu. Policijas šefs uzskata, ka cietusī persona radīto kaitējumu varētu prasīt atlīdzināt civiltiesiskā kārtā, sniedzot prasību tiesā. Pie tam šī procedūra varētu būt ātrāka.
Kolēģi Lietuvā sen jau esot atteikušies no dzērāju transportēšanas uz atskurbtuvēm, vai policijas iecirkņiem. Lieljuksis domā, ka arī Latvijā policija varētu atteikties no šīs funkcijas, un tas varētu būt vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, kādēļ gan valstij jātērē nauda par pārdzērušos cilvēku pārvadāšanu, otrkārt, nereti šie dzērāji, atvesti uz policijas iecirkni, veselības problēmu dēļ nomirst un tad atkal tiek uzsākts kriminālprocess, veiktas ekspertīzes un meklēts vainīgais, kādēļ dzērājs ir nomiris.
Lieljuksis arī uzskata, ka valstij par pieciem latiem dienā nav jābaro tie dzērāji, kas ir atkārtoti gada laikā "mētājušies" uz ielas. Kā paredz likums, ja persona atkārtoti gada laikā atrodas sabiedriskā vietā tā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu, pret šo personu iestājas kriminālatbildība. Tad šīs personas nonākt īslaicīgās aizturēšanas nodaļā, un valsts šīs personas baro. Esot pat atsevišķi cilvēki, kas ļoti labprāt atrodas valsts maizē un izolatorā viesojas bieži.
Tiek apsvērta arī doma atteikties no tādu objektu apsargāšanas, kuros neatrodas klasificēta informācija. Policijas šefs arī norādīja, ka policijas pienākums nebūtu apsargāt specializēto psihiatrisko slimnīcu atsevišķas nodaļas, kurās atrodas apcietinātās personas, kurām tiek veiktas psihiatriskās ekspertīzes. Ja šīs personas ieslodzījuma vietās apsargā Ieslodzījuma vietu pārvaldes nolīgtie darbinieki, tad kāpēc gan šos cilvēkus slimnīcās būtu jāapsargā policistiem, retoriski vaicāja Lieljuksis. Arī par cietumnieku konvojēšanu policijai ir savs viedoklis, proti, ka šo personu pārvadāšana no cietumiem uz tiesām, nebūtu jāveic policijas darbiniekiem.
Lieljuksis taupības nolūkos arī vēlētos samazināt birokrātismu, ieviešot tiešo sazināšanos starp institūcijām. Viņš pastāstīja, ka patlaban policijas saziņa ar citu valsts iestādi kāda jautājuma kārtošanā ilgst vairākus mēnešus, tas neesot normāli. Lieljuksis rosina jautājumus risināt, sasaucot konkrētās nozares un policistu sanāksmes, kur amatpersonas uzreiz var pieņemt kādus lēmumus, negaidot mēnešu ilgu saraksti pa pastu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

njā... 
2008-11-10  18:37:21
njā, pieaugot noziedzībai, samazināt policijas štatus - ko tādu spēj tikai mūsu godājamā valdība...

KKmurgs 
2008-11-10  10:44:00
Nu skaisti - ekonomiskajai situācijai pasliktinoties un zādzībām un laupīšanām un visām pārējām nejēdzībām samazināt policistu skaitu. Vēl valdība varētu iedalīt uz vienu ģimeni pa pistolei pašaizsardzības nolūkiem.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības