Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-03-02  09:48:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) no 2. līdz 5.martam rīko „E-prasmju nedēļu”, kuras laikā visā Latvijā notiks informatīvi semināri, diskusijas un pasākumi pašvaldībās, izglītības iestādēs, bibliotēkās ar mērķi veicināt iedzīvotāju integrāciju informācijas sabiedrībā.

E-prasmju nedēļas laikā uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām, skolēniem, studentiem, medijiem un iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt, kur un kā pielietot jau esošās e-prasmes, uzzināt par valsts sniegto e-pakalpojumu saņemšanas iespējām un to ērtāku izmantošanu.

Pasākumi Ogrē:
Attīstības un inovāciju mācību centrā (AIMC) Brīvības ielā 15:
3. martā:
10.00 – Seminārs ”Pirmie soļi datora izmantošanā”, Guna Vilipsone, Ieva Vītoliņa, AIMC
12.00 – Nosaki savas datorprasmes ar “IT barometru”!, Guna Vilipsone, AIMC
14.00 – Seminārs ”Bezmaksas programmas darbam, mācībām un izklaidei”, Valdis Vītoliņš, SIA “Odo”.
16.00 – ECDL un E-Citizen testi,  Guna Vilipsone, Ieva Vītoliņa, AIMC
ECDL un E-Citizen testus ir iespējams kārtot arī 2.,4., 5. martā
Pieteikties pa tālruni 26363720 vai e-pastu guna.vilipsone@aimc.lv

Ogres Centrālajā bibliotēkā:
4. martā:
Apmācību seminārs iedzīvotājiem “Interneta un televīzijas iespējas informācijas laikmetā”
1. grupa – plkst. 9.00
2. grupa – plkst. 14.00
Pieteikties  Ogres Centrālās bibliotēkas lasītavā vai rakstot uz e-pastu: info@ocb.lv


Ogres Profesionālajā vidusskolā: 
 
4. martā plkst. 1600 Ogres Profesionālās vidusskolas zālē notiks seminārs  „Pieejamie e-pakalpojumi, drošība to izmantošanā mājas apstākļos”:
 
1.I-bankas;
2.EDS iespējas;
3.Internetā pieejamās datu bāzes (uzņēmumu, CSDD, Lattelecom, Latvenergo, a/s „Mālkalne”, Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs);
4.Informācijas aizsardzības nodrošināšana, lietojot internetu;
5.Praktiskās nodarbības.
Pieteikties pa tālruni 29881474 vai pa e-pastu: lukasenoka2@inbox.lv.


Pasākumi Latvijā:
2.martā ar Lattelecom līdzdalību reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns un LIKTA prezidente Dr. Signe Bāliņa atklās e-prasmju nedēļu. Ar atklāšanas pasākuma tiešraidi portālā www.apollo.lv tiks uzsākts divu dienu tiešraižu cikls, kura ietvaros ikviens interesents varēs uzzināt par e-pakalpojumiem un to izmantošanas iespējām.

Iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar praktisku informāciju, piemēram, kādus pakalpojumus var iegūt no e-valsts, kas jāzina uzņēmējam, piedāvājot preces interneta vidē, mobilā interneta iespējas e-prasmju īstenošanai un citas aktualitātes.

3.martā zināšanu dienā „Paaudze paaudzei” skolās notiks atvērto durvju diena, kur vecāko klašu audzēkņi aicināti veidot jaunu e-prasmju nedēļas materiālu saturu, izmantojot līdzšinējās apgūtās e-prasmes. Pasākumā jaunieši aicināti nodot tālāk e-prasmju nedēļas laikā iegūto informāciju vecākiem un vecvecākiem. Īpaša uzmanība tiks veltīta IKT prasmju novērtēšanai, izmantojot LIKTA izstrādāto tiešsaistes rīku IT barometrs.

Ar Lattelecom atbalstu internetā 2. un 3.martā varēs vērot konferences tiešraidi, kurā dažādas valsts pārvaldes iestādes, nevalstiskais sektors un IKT nozari pārstāvošās organizācijas informēs par aktualitātēm izglītībā, atvērtajām tehnoloģijām, „Microsoft Windows 7”, e-bibliotēkas un e-prasmju izmantošanas un apgūšanas iespējām, kā arī drošu internetu.

4.martā „Get online” dienā „Nebaidies – iesaisties” aicināti iesaistīties iedzīvotāji, uzņēmēji, pašvaldību darbinieki, bezdarbnieki, pensionāri, cilvēki ar īpašām vajadzībām un citi interesenti, lai apgūtu dažādas e-prasmes, izprastu un paplašinātu to pielietošanas iespējas. Plānots, ka pasākumi visā Latvijā notiks pašvaldību bibliotēkās, kompetenču centros, skolās un pašvaldībās.

Šāda veida projekts Latvijā un visās Eiropas Savienības valstīs tiek rīkots pirmo reizi. Projekta mērķis ir popularizēt inovatīvu apmācību un IKT pakalpojumus, kā arī veicināt iedzīvotāju izpratni, ka arvien pieaug e-prasmju nozīme dzīves kvalitātes uzlabošanā un pieaug pieprasījums pēc augsta līmeņa IKT praktiķiem.

Projekta organizēšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 100 partneri : valsts pārvaldes organizācijas , pašvaldības, nevalstisko organizāciju, privātā sektora un IKT nozaru pārstāvji. Pasākumu tiešraidi interneta vietnē www.apollo.lv nodrošina Lattelecom.

Sīkāka informācija par pasākuma norisi, plānotajiem pasākumiem pašvaldībās atrodama LIKTA mājas lapā www.likta.lv, ministrijas mājas lapā www.raplm.gov.lv, Uzziņu dienestā 1188.

Par pasākumiem Ogrē:
Attīstības un inovāciju mācību centrā: tālr.: 26363720 vai rakstot uz e-pastu guna.vilipsone@aimc.lv,
Ogres centrālās bibliotēkas lasītavā vai rakstot uz e-pastu: info@ocb.lv,
Ogres profesionālajā vidusskolā pa tālruni 29881474 vai pa e-pastu: lukasenoka2@inbox.lv.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības