Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Atbildi sagatavoja Pārsla Sniedziņa, «Ogres Vēstis Visiem»
  Publicēts: 2010-03-01  12:46:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes saistošie noteikumi Nr.12 paredz namu īpašniekiem notīrīt sniegu un ledu no balkoniem, lodžijām un ēku jumtiem. Kā šo prasību izpildīt, paliek neatbildēts jautājums, jo trūkst informācijas par speciālistiem, kas šo darbu varētu paveikt, neapdraudot ne sevi, ne citus.

Laikrakstā «Ogres Vēstis Visiem» vērsušies vairāki ogrēnieši, jautājot, kur atrast speciālistus, kas namu jumtus varētu atbrīvot no sniega. Tā, piemēram, ogrēnietis Oskars Eglītis raksta: «Diezgan vēlu atnākusī, taču untumainā ziema ir sagādājusi daudz pārsteigumu, rūpju un arī materiālo zaudējumu, kuri, jādomā, vēl krasāk izpaudīsies pavasara palu laikā. Žēl ir noraudzīties, cik bagātīgi un dāsni daba šogad dala sniegu, kur, liekas, spītē un neciena sētnieku, ielu un ceļu tīrītāju darbu, kur tikko notīrīto ielas posmu dažu minūšu laikā piesātina vēlreiz un paveiktais jāsāk atkal no gala un tā gandrīz visu cauru ziemu. Vēl bēdīgāk ir māju īpašniekiem, namu apsaimniekotājiem, kur notīrīt jumtus no sniega ir krietni sarežģīts, nopietns un pat bīstams pasākums. Pagaidām nav dzirdēts, ka pastāv tāds dienests, kur, piesakoties par samaksu, varētu vienoties par kvalitatīvu jumta seguma atbrīvošanu no sniega un lāstekām.

Presē un TV bieži var lasīt un uzzināt, ka pašvaldības policija daudzus, īpaši Rīgā, ir sodījusi, bet kā to civilizēti izdarīt, nepasaka un nerisina neviens. Vietējais reklāmas sludinājumu laikraksts pakalpojumu rubrikā piedāvā tīrīt jumtus, bet tas ir nenopietns un vārgs risinājums. Proti, kā mājas īpašnieks var atļaut kāpt uz jumta nepazīstamam cilvēkam, kurš vēl atnācis ar vakardienas spirtotā dvašu un vai vispār viņam ir pielaide strādāt augstumā? Gala rezultātā ceru, ka nevienam aiz savas vieglprātīgās rīcības nav vēlme maksāt invaliditātes pensiju, ja viņš nejauši nokrīt no jumta un labākajā gadījumā gūst tikai traumu... Notiekot kādai nelaimei, likumsargi būs klāt un arī pantu piemēros. Otrkārt, kāda gan garantija, ka pēc šādas tīrīšanas pavasarī nebūs jāmaina jumta segums vispār no jauna. Arī lielveikaliem un sporta hallēm sola veikt apsekošanu, lai pārbaudītu tur esošo sniega daudzumu un vajadzības gadījumā uzliktu par pienākumu to notīrīt, tikai neviens nesaka, ar kādām metodēm to paveikt. Pie šāda neatrisināta jumtu tīrīšanas jautājuma ir jāatgriežas ik gadu, kāpēc, iespējams, daudzi namīpašnieki labāk samaksā sodu, kā tīra jumtu. Jādomā, ka šādas problēmas radās pat Valsts prezidenta pils jumta notīrīšanā un rezultātā tika bojāti ēkas griesti. Rīgā, lai gan minimāli, tomēr darbojas dažādas alpīnistu grupas, kas tīra jumtus. Bet, kur tādus lai ņem citur, piemēram, laukos? Ir jāsaprot, ka vienalga, cik tā māja maza vai liela, katrs pensionārs, lai arī kā viņš vēlētos, ziemā uz jumta neuzkāps un varbūt, ka tā arī ir labāk... Arī auto pacēlāju pārpilnību nemana, un būtībā pie katras mājas arī nepiebrauksi. Šobrīd, kad valstī ir tik daudz bezdarbnieku, šķiet dīvaini, kāpēc nevarētu organizēt divu līdz triju cilvēku grupas, kas, izejot medicīnisko pārbaudi un apmācības, kā arī nodrošinoties ar nepieciešamo ekipējumu, varētu tīrīt jumtus uz nebēdu, turklāt vēl nopelnīt. Iestājoties atkusnim, bet naktīs piesalstot, sniega notīrīšana no jumtiem kļūs aizvien sarežģītāka. Palielinoties slapjā sniega svaram, nelaime var piemeklēt negaidīti un īpašniekam atliek paļauties vien uz dabas žēlastību.»

Ogres novada domes preses dienesta pārstāve Baiba Trumekalne laikrakstam «Ogres Vēstis Visiem» apliecināja, ka novada domes rīcībā patiesi nav apmācītu un ekipētu cilvēku, kas varētu nodrošināt sniega tīrīšanu no jumtiem. Ar atsevišķiem šīs jomas speciālistiem līgums noslēgts pašvaldības aģentūrai «Mālkalne», kur sniegs tiek tīrīts no pašvaldības ēkām. P/a «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe skaidro, ka Ogrē ir apmēram 150 daudzstāvu namu, un jau šo jumtu atbrīvošanai no sniega nepietiek uzņēmuma rīcībā esošo cilvēku resursu, tāpēc privātpersonām pašām ir jāmeklē risinājumi sniega notīrīšanā. «Ogres Vēstis Visiem» pārliecinājās, ka situācija nebūt nav tik bezcerīga un tie, kas meklē, arī atrod. Tā, piemēram, savus pakalpojumus Ogrē un tuvākajā apkārtnē piedāvā profesionāls skārdnieks Roberts Ļeonkovs, kuram ir jau 12 gadu pieredze darbā uz jumtiem. R.Ļeonkovs stāsta, ka iedzīvotāju interese par jumtu attīrīšanu no sniega nebūt nav liela. «Šosezon esmu notīrījis tikai dažu privātmāju jumtus. Patiešām nezinu, kā namīpašnieki risina šo jautājumu. Iespējams, cilvēkiem pietrūkst informācijas, lai gan plašsaziņas līdzekļos ir vairāki sludinājumi par pakalpojumiem sniega tīrīšanā. Tomēr jāpatur prātā, ka šis ir bīstams darbs, ko nevar darīt jebkurš, iepriekš nesagatavots cilvēks. Lai kāptu uz daudzstāvu nama jumta, nepietiek vien ar ķiveri, bet ir nepieciešama attiecīga sagatavošanās. Sniega tīrīšanas darbos no namu jumtiem izmantoju alpīnista ekipējumu, nepieciešamības gadījumā var piesaistīt arī pacēlāju. Vidēji privātmājas jumta attīrīšana no sniega maksā aptuveni 20 latu, ja nav nepieciešams noskaldīt lāstekas. Par katru gadījumu jāvienojas individuāli,» stāsta R.Ļeonkovs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības