Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2008-11-08  11:26:00 / Sports
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres sporta centru dome šonedēļ apstiprināja stadiona un universālās sporta halles maksas pakalpojumu izcenojumus un pakalpojumu pielietošanas kārtību. Sporta attīstības komitejas pārstāvis, deputāts Georgs Gutpelcs (JL) uzskata, ka tā ir slikta ziņa pilsētas sporta dzīves attīstībai.
Līdz šim norēķinos ar sporta centru bija vērojama demokrātiska pieeja - virkne klubu, kas negūst peļņu no sporta nodarbībām, nemaksāja arī par sporta centra telpu izmantošanu. Nu norēķinu sistēma ielikta stingros rāmjos - jāmaksā būs visiem, izņemot tos, kuri atbilst noteiktajiem atlaižu kritērijiem.

Vladimirs Paškovičs: jāstrādā ar peļņu
Smagi jaunā kārtība skars futbola klubu "33", kas līdz šim par sporta zāli nemaksāja, bērnu dalības maksu novirzot treneru algām, ekipējumam, līdzdalībai turnīros un citiem izdevumiem. Tos gan dalības maksas segušas tikai daļēji. Starpība - 27 tūkstoši latu - segta ar sponsoru līdzekļiem. Nu, lai norēķinātos par sporta zāli, visticamāk, būs jāceļ bērnu dalības maksa. Sporta kluba vadītājs Uģis Rengards pauž nožēlu, ka, paaugstinoties maksām, samazināsies bērnu un jauniešu sportiskā aktivitāte. Savukārt deputāts Vladimirs Paškovičs "Ogres faktiem" pauda pārliecību, ka tas ir ļoti nepareizi, ka klubs "33" līdz šim strādājis ar "zaudējumiem". Viņaprāt klubam dalības maksās būtu jāiekasē tādi līdzekļi, lai tas strādātu ar peļņu.

Virkne klubu - neapskaužamā situācijā
Atlaižu kritērijiem neatbilst arī G.Gutpelca vadītais sporta klubs "Jūdze", kas no saviem biedriem līdz šim naudu neņēma. Jaunajos noteikumos rakstīts, ka no maksas atbrīvojami Ogres novada bērnu un jauniešu sporta klubi līdz 18 gadiem, kuru juridiskā adrese ir Ogres novadā un ar kuriem ir noslēgts sadarbības līgums ar sporta centru, un treniņi tiek organizēti bez vecāku iemaksām. G.Gutpelcs skaidro, ka klubā "Jūdze" ar labiem rezultātiem trenējas ne vien bērni, bet arī sportisti, kas vecāki par 18 gadiem.

Sports - entuziastu rokās
G.Gutpelcs šonedēļ vērsās pie deputātiem, vaicājot, kur lai ņem naudu, lai pirktu ekipējumu, nodrošinātu audzēkņu piedalīšanos sacensībās, brauktu viņiem līdzi treniņos un vēl maksātu par sporta centra izmanotošanu? G.Kārkliņš uzskata, ka tālu nav jāmeklē - "tepat kaimiņu republikā Igaunijā sportu neatbalsta ne valsts, ne pašvaldības. Tur sports ir entuziastu un vecāku rokās," teic G.Kārklinš.
M.Kurilovičs piebilst, ka Ogres novada domei ir ziedojumu konts, kurā sponsori var ieskaitīt naudu, norādot, kurai komandai tā paredzēta. Turklāt domes budžetā ir sadaļa, kas paredzēta sporta klubu atbalstīšanai saistībā ar pasākumu organizēšanu. "Šie līdzekļi ar katru gadu pieaug un tiek novirzīti sporta klubiem kā dotācija," skaidro M.Kurilovičs, gan atzīstot, ka Ogres pašvaldības piešķirtā summa sporta klubu atbalstam nav liela, salīdzinot ar to, kā saviem sportistiem palīdz citas pašvaldības. Viņš teic, ka, piemēram, Tukumā pašvaldība katru klubu atbalsta ar kādiem 2-3 tūkstošiem latu.

Piedzīs arī par pagājušo posmu?
Jauno izcenojumu sistēmu aizstāv deputāts Gunārs Kārkliņš, norādot, ka klubiem ir jāmaksā, lai nosegtu sporta centra izmaksas - par elektrību, apkopēju darbu, siltumu. "No kurienes tad pašvaldība šinī taupības režīmā ņems šo lielo naudu?" jautā deputāts un norāda, ka "tas ir ļoti nepareizi," ka līdz šim maksa no atsevišķiem klubiem netika iekasēta. Šīs nedēļas domes sēdē viņš arī vaicāja, vai par tiem, kuri līdz šim sporta centra zāli izmantojuši bez maksas, "tiks veikti kādi aprēķini un vai viņi samaksās par šo laiku?" Sporta centra direktors Māris Kurilovičs skaidro, ka ir konsultējies ar grāmatvedi un veicis aprēķinus par to laiku, kad maksu jautājums nebija sakārtots. "Uz doto momentu šo situāciju es izvērtēju, konsultēšos ar juristiem. Tās summas ir ap sešiem tūkstošiem, tas ir, sākot no 2005.gada," teic M.Kurilovičs.

Virzība - uz pēdējo vietu?
G.Gutpelcs norāda - līdz Ogres bērni bija 27 vietā 33 komandu konkurencē Latvijas olimpiādē. "Es domāju, ka, ja tādā ceļā mēs iesim, tad brašā solī iegūsim pirmspēdējo vai pēdējo vietu. Šie lēmumi sportam absolūti nepalīdz. Es domāju, ka mūsu deputāti, ja nu viņi to nesaprot, tad varbūt ka pēc nākamās olimpiādes sapratīs kur mēs esam aizgājuši," teic G.Gutpelcs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

jāzeps 
2008-11-13  11:21:26
Kārkliņa kungs varētu aizbraukt tuvāk, uz Jelgavu, kur Dome saviem bērniem maksā par ledus īri. Ja tie bērni pēc 10-15 gadiem kaut ko sasniegs, tad deputāts Kārkliņš varēs sist pie krūts un teikt, ka ’viņš kā deputāts vinīem neko nav palīdzējis.

Dinamo33 
2008-11-12  17:06:37
Arī sporta centra audzēkņi maksā, tikai tas notiek neregulāri. Piem. formām, izbraukumiem utt. Ir taču jāsaprot, ka bez papildiemaksām uzturēt sporta komandas NAV IESPĒJAMS!!!

āriņa 
2008-11-12  15:39:32
sportu vajag atbalstīt, nevis intrigas vīt!

kokam 
2008-11-09  22:04:18
ar nepareizo sporta veidu nodarbojies

ko 
2008-11-09  20:27:49
Kāpēc dažiem skolēniem, kuri atnāk pasportot pie sporta centra treneriem nav jāmaksā par treniņu nodarbībām, bet klubiem, kur trenējas ARĪ SKOLĒNI, ir jāmaksā??????????????????????????????

ko 
2008-11-09  20:27:27
žēl gan!

jaa 
2008-11-08  18:29:31
Nu redz kur mēs ejam - sports nevienam Ogrē nav vajadzīgs..........un Kārkliņa kungs pirms vēlēšanām parāda savu īsto seju - lai tauta viņam tic:) ...par nesportisku Ogri!!! P.S. Diemžēl Kārkliņam ir nepareiza informācija par Igauniju - žel, bet nožēlojami!!!

svara vērotāja 
2008-11-08  11:50:45
Kas gan Kārkliņa kungam kopīgs ar sportu... :-)

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības