Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Viesturs Roziņš
  Publicēts: 2008-11-08  09:13:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

Tuvojoties Latvijas Republikas 90 gadu jubilejai tiek atkal un atkal uzsvērta vēstures nozīmība. Tās vēstures, kādēļ mēs visi šodien dzīvojam brīvā valstī. Tāpēc arī 7.novembra pievakarē jaukā latviskā pasākumā ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi tika apbalvoti vairāki desmiti Ogres un Ikšķiles novadu iedzīvotāji, kuri aktīvi piedalījušies barikādēs no 1991.gada janvāra līdz augustam.
Pasākumu vadīja Guntis Skrastiņš, kurš uzsvēra to, ka latviešus visos laikos kopā ir vienojusi dziesma. Viņš arī to novēlēja nekad nepazaudēt. “Mēs nekad neaizmirsīsim cilvēkus, kuri mums devuši šodienu – brīvu Latviju. Mūsu pienākums ir nodot šo vēsturi saviem bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem” svinīgā uzrunā atzina Ogre novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe.
Savā barikāžu laika pieredzē dalījās Marina Kostaņecka, kura arī pasniedza piemiņas zīmes. Viņa pastāstīja šīs piemiņas zīmes atšķirību no citām Latvijas goda zīmēm. Pirmkārt, tā ir vienīgā piemiņas zīme, kuru piešķir tikai vienā laikā – tā nav mantojama un M.Kostaņecka uzsvēra, ka viņa cer, ka tāda nākotnē vairs nebūs jāpiešķir. Otrkārt, tas ir vienīgais apbalvojums, kuru var piešķirt arī pēc nāves, bet treškārt, piemiņas zīmei nav šķiru, piemēram, kā Trīszvaigžņu ordenim.
Ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi tika apbalvoti: Pēteris Āboliņš, Māris Aizpuris, Laima Āriņa, Māris Babrauskis, Artūrs Bičols, Māris Blicavs, Biruta Brandava, Arnolds Māris Brants, Andris Brikovskis, Gundega Deģe, Raimonds Eglājs, Vitolds Erels, Gita Fatejeva, Aivars Grantkalns, Mārtiņš Grāvelis, Rita Jakimenko, Ināra Javoiša, Raimonds Javoišs, Aivars Jende, Ginta Kaldava, Jānis Kalns, Lūcija Kaļiņina, Ivars Kaļķis, Lauris Koja, Valdis Koja, Tālrīts Krastiņš, Juris Krēgers, Valdis Krēgers, Juris Kuļikovskis, Elmārs Kungs, Jānis Kupčs, Uldis Kupčs, Zenons Laizāns, Valdis Landovskis, Viktors Lukjanskis, Jānis Maļinovskis, Andris Novads, Pēteris Oboznajs, Emīls Ozoliņš, Donāts Paškēvics, Dzintra Patrika, Nikolajs Patkēvičs, Jānis Pinka, Imants Plonis, Mārīte Poļakova, Romans Princis, Viktors Pūcēns, Uldis Pumpuriņš, Zigfrīds Rudzāts, Ilmārs Rullis, Leons Ruskulis, Daiga Salinaite, Nikolajs Sapožņikovs, Jānis Skābārdis, Iļja Skribāns, Vincents Strauja, Agris Šterns, Dailis Šterns, Pēteris Tarasevičs, Albīna Antoņina Trapša, Dina Tumova, Jānis Vasioleks, Jānis Zaķis, Staņislavs Ziemelis, Māris Zubačs, Marģers Zvaigzne, Nikolajs Žukovskis, Ilze Žuks, Tamāra Bāliņa, Roberts Baumanis, Staņislavs Bērziņš, Dainis Bucenieks, Irēna Degtere, Andris Draudiņš, Nils Elksnis, Gunārs Freidenfelds, Imants Galindoms, Guntis Gūtmanis, Ojārs Krastiņš, Māris Laus, Aldis Lejiņš, Daina Netlaus, Guntars Odmiņš, Edmunds Peslaks, Aivars Pētersons, Imants Pujāts, Marita Šteinberga, Ansis Trapiņš un Ansis Zariņš.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

patricilla 
2008-11-08  23:04:47
bija labs pasākums. vienīgi gribas zināt - kāpēc tieši šie cilvēki??? zinu vēl daudzus barikāžu aktīvistus, kurus neviens nepieminēja. Vai ir kāda atlase?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības