Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-02-25  15:40:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Līdz administratīvajai reformai, kamēr vēl pastāvēja rajona pašvaldības, Ogres rajons sadarbojās ar Kelmes rajona pašvaldību Lietuvā. Sadarbība vairākās jomās, sevišķi izglītībā, bija cieša un auglīga.

Šobrīd Latvijā rajonu pašvaldību vairs nav, tāpēc arī aktualizējies jautājums par turpmāko sadarbību ar bijušajiem rajona pašvaldības partneriem kaimiņvalstīs.

Šodien Ogres novadā uz tikšanos ar domes vadību bija ieradusies Kelmes rajona pašvaldības delegācija pašvaldības priekšsēdētāja vadībā. Kelmes mērs Kostas Arvasevičius, tiekoties ar domes priekšsēdētāju Edvīnu Bartkeviču un viņa vietnieci Vitu Pūķi, atzina, ka, viņaprāt, būtu vērts turpināt un paplašināt rajona pašvaldības laikā uzsākto sadarbību.

Lietuvā pašvaldību reforma notika jau agrāk, kopš 1995. gada rajona pašvaldība ir pirmā līmeņa pašvaldība, tāpat kā Latvijā novadi. Pagasti ietilpst attiecīgajā rajona pašvaldībā kā teritoriālās vienības ar pagasta pārvaldi. Tātad praktiski viss tāpat kā pie mums.

Sadarbība varētu izvērsties vairākās jomās – izglītībā, kultūrā, sportā, uzņēmējdarbībā, pārvaldē, darbā ar nevalstiskajām organizācijām, tūrismā un citās. Pašvaldībām, kurām ir noslēgti oficiāli sadarbības līgumi, ir iespējas piesaistīt finansējumu no dažādām Eiropas Savienības programmām, un tas ir ļoti būtisks faktors, lai sadarbību starp Ogres un Kelmes pašvaldībām būtu turpināma.

Daudzās darbības sfērās abas pašvaldības ir līdzīgā situācijā, taču ir arī atšķirības, piemēram, skolēnu pārvadāšanā lietuvieši ir mūs krietni apsteiguši. Kelmes mērs atzina, ka, piemēram, viņu pašvaldībā sporta bāzes krietni atpaliek no mūsējām, arī komandas dažādos sporta veidos esot vājas. Savukārt Edvīns Bartkevičs atzinīgi vērtēja Lietuvas ceļu kvalitāti.

Līdzīgas problēmas (kas, iespējams, ir līdzīgas daudzās postpadomju valstīs) izjūt gan Lietuvas, gan Latvijas pašvaldības, saistās ar pašvaldības iepirkumiem. Sūdzēšanās un konkursa rezultātu apstrīdēšanā, izrādās, arī Lietuvā ir izjūtama pamatīgi un bremzē dažādu projektu realizēšanu.

Pagaidām Kelmes iedzīvotājus bezdarbs nav skāris tādā apmērā kā pie mums – tur bezdarba līmenis ir ap 4% (1995. gadā tas bija 22%), savukārt Ogrē ir otrādi – no kādreiz 4-5% tagad jau sasniedzis ap 17%. 

Piesaistot ES finansējumu un realizējot kopīgus projektus, varētu radīt jaunas darba vietas, tāpēc, kā atzīst abu pašvaldību vadītāji, sadarbība starp Ogres novadu un Kelmes rajonu noteikti jāturpina un jāievirza konkrētā un lietišķā gultnē.

Tagad abās pašvaldībās tiks precizētas iespējamās sadarbības sfēras un sagatavots sadarbības līguma projekts.

Kelmes mērs uzaicināja Ogres novada delegāciju uz Kelmes pilsētas svētkiem, kas tradicionāli notiek maija pēdējā svētdienā, tad arī varētu tikt parakstīts abu pašvaldību sadarbības līgums.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības