Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-02-19  09:30:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Uzsākta Ogres novada teritorijas plānojuma izstrāde, informē Ogres novada domes preses dienests.

“Apvienojoties 9 dažādām pašvaldībām, katrai no tām ir savs teritorijas plānojums, kas atspoguļo idejas un risinājumus teritorijas izmantošanai un attīstībai tā tapšanas laikā,” skaidro Ogres būvvaldes teritorijas plānotājs U. Apinis. “Šobrīd, kad ekonomiskā situācija valstī ir krasi mainījusies, mainās arī attīstības akcenti, mazāk domājot par spekulācijām ar nekustamo īpašumu, vairāk par lauksaimniecības, ražošanas un tūrisma attīstības iespējām. Bez tam vienotā novadā ir grūti un neloģiski strādāt situācijā, kad katrā pagasta teritorijā ir atšķirīgi zemes izmantošanas veidi un nosacījumi teritorijas izmantošanai un apbūvei. Jaunais teritorijas plānojums ir domāts tam, lai risinātu šīs attīstības problēmas un noteiktu vienotu zemes izmantošanas un apbūves kārtību visā novada teritorijā.”

Teritorijas plānojuma izstrādes procesa gaitā šobrīd Latvijas ģeotelpiskā aģentūra jau kopš gada sākuma pēc pašvaldības pasūtījuma izstrādā kartogrāfisko pamatni, kas kalpos plānojuma grafiskās daļas izstrādei.

Ir izsūtīti paziņojumi likumā noteiktajām valsts institūcijām un inženierkomunikāciju apsaimniekojošajiem dienestiem, kā arī kaimiņu novadiem ar lūgumu sniegt informāciju par saviem priekšlikumiem un nosacījumiem teritorijas plānojuma izstrādei. 

Plānojuma izstrādes procesā aicināti aktīvi piedalīties arī iedzīvotāji, kuri portālā www.ogresnovads.lv sadaļā Par Ogres novadu – Teritorijas plānojums var iepazīties ar esošo Ogres un Ogresgala pagasta teritorijas plānojumu.

“Iedzīvotāji var izvērtēt, vai sava zemes gabala atļautā izmantošana viņus apmierina, vai ir kādi ieteikumi, precizējumi. Tāpat ikviens var izteikt savas domas par spēkā esošajiem apbūves noteikumiem un sniegt priekšlikumus to izmaiņām,” aicina U. Apinis.

Priekšlikumi tiek gaidīti līdz 30. aprīlim (nosūtot Ogres novada pašvaldībai Brīvības iela 33, Ogre, LV 5001 ar norādi “Teritorijas plānojuma izstrādei”. Elektroniski priekšlikumi nosūtāmi tai būvvaldei, kas apkalpo teritoriju par ko tiek sniegts priekšlikums. Ogres būvvaldes e-pasta adrese ir buvvalde@oic.lv. Madlienas būvvaldes adrese ir indra.reitere@ogresnovads.lv

Iesniegumā jānorāda iesniedzēja vārds, uzvārds, un, ja iesniegumā tiek apskatīts konkrēts zemes gabals, tad šī zemes gabala adrese vai nosaukums un kadastra numurs.

Domājams, ka plānojuma 1.redakcija varētu būt sagatavota sabiedriskajai apspriešanai šī gada rudenī.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības