Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-02-05  13:42:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Sācies Ikšķiles 825.jubilejas gads - tieši tik aprit pilsētai un novada centram Vidzemes dienvidrietumu daļā pie Daugavas, ko var uzskatīt par vienu no senākajām vēstures avotos minētajām apdzīvotajām vietām Latvijas teritorijā, Ikšķiles 825 gadu jubilejas svinību organizēšanas darba grupas vārdā informē Helēna Andersone.

Ikšķilē 1.gadu tūkstotī pirms Kr. Vīnakalnā apmetās baltu kopiena. 11.gadsimtā novadu sāka apdzīvot Daugavas lībieši. Gadsimtu gaitā Ikšķiles novadam bijusi notikumiem bagāta vēsture. Ikšķiles novadā norisinājušies nozīmīgi 13.gadsimta, 1.pasaules kara u.c. notikumi. Viduslaikos Ikšķile piederēja pie nozīmīgākajiem pārvaldes un saimnieciskās dzīves centriem.

Pirms 825 gadiem Ikšķilē aizsākušies Latvijas un pat Eiropas nozīmes vēstures notikumi. Ikšķile bija viens no pirmajiem kristīgās ticības misijas atbalsta punktiem Baltijā. Tā kļuvusi par simbolu ievērojamam Latvijas vēstures pavērsienpunktam, kas saistīts ar katoliskās misijas un Baltijas krusta karu sākumu, kā arī rietumeiropeiskās kultūras ienākšanu Latvijas teritorijā 12./13.gadsimta mijā. 1185.gadā šeit uzbūvēta pirmā mūra celtne Baltijā - Livonijas bīskapa kapela jeb baznīca.

Ikšķilē dzīvojušas un darbojušās daudzas nozīmīgas personības. Arī pašlaik Ikšķilē dzīvo ievērojami Latvijas kultūras, mākslas un zinātnes darbinieki.

Ikšķilei ir ar ko lepoties, ko pastāstīt un parādīt citiem. To darīsim, arī svinot šajā gadā Ikšķiles 825 gadu jubileju.

Svinību organizēšanas darba grupa vēlas:

1.  Pievērst uzmanību, izcelt un popularizēt Ikšķiles unikālo vēsturisko mantojumu Latvijas un Baltijas vēstures kontekstā un ievērojamākās personības, tādējādi veicinot Ikšķiles novada iedzīvotāju lokālpatriotismu.

2.  Starptautiskā mērogā - veicināt Ikšķiles vārda un Sv.Meinarda vēsturiskās personības atpazīstamību kā Latvijas zīmolu ar simbolisku vērtību Eiropas kristianizācijas vēsturē, kļūstot par marketinga objektu gan Ikšķiles, gan Latvijas tūrisma starptautiskajās saiknēs.

3.  Ikšķiles 825 gadu jubilejas gads - sākums mērķtiecīgam Ikšķiles tēla veidošanas procesam, izmantojot nozīmīgo vēsturisko mantojumu un iespējai Ikšķilei kļūt par Latvijas kultūras un mākslas "mazo galvaspilsētu".

4. Piedāvāt daudzveidīgu, saistošu un kvalitatīvu pasākumu programmu dažādām Ikšķiles novada interešu un sociālajām grupām.

5. Piesaistīt ārpus Ikšķiles novada dzīvojošos un tūristus apmeklēt Ikšķiles 825 gadu jubilejas pasākumus.

Ikšķiles 825 gadu jubilejas svinību programma būs visa gada garumā:

-  Jubilejas gada ieskaņa - Ikšķiles pašdarbības kolektīvu vakars - 13.februārī

-   Jubilejas gada atklāšana - Ikšķiles vēsturei veltīta zinātniska konference - 6.martā

-   Ģimenes svētki - 8.maijā

-   Līgo dienas pasākumi - 23.jūnijā

-    2.Ikšķiles Vides mākslas festivāls - 23.jūlijs - 8.augusts

-   Ekumēnisks dievkalpojums uz Meinarda salas - 1.augustā

-   Ikšķiles pilsētas svētki - 7.-8.augusts

-   Jubilejas gada noslēgums - LR proklamēšanas 92.gadadienas pasākumi - 18.novembris

Programmas pasākumu ietvaros būs izstādes, koncerti, konferences, izrādes, tematiskās dienas, simpoziji, ekskursijas, skates, sporta u.c. aktivitātes.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

aizvērt logu 
2010-02-05  19:27:34
.....

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības