Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

www.ikskile.lv
  Publicēts: 2010-02-03  10:48:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Jau četrus gadus Rīgā ir notikuši Ģimenes svētki "Ģimene-Latvijas lepnums un spēks" Šie svētki ir pārliecinoši pierādījuši Rīgas iedzīvotājiem un visai Latvijai kā projektu, kas kļūst par stabilu tradīciju un galveno pasākumu Latvijā, kurā tiek godināta ģimene. Katru gadu Latvijas TV1 nodrošināja Ģimenes svētku noslēguma pasākuma Rīgā pārraidīšanu LTV1 (pēdējos 2 gados - tiešraidē).

Vairākus gadus līdzīgi Ģimenes svētki ir notikuši arī citās Latvijas pilsētās: Jēkabpilī, Valkā, Talsos, Ventspilī.

Ikšķiles novada dome sadarbībā ar nodibinājumu "Fonds Ģimenei" 2010.gadā - Ikšķiles 825 gadu jubilejas gadā - organizēs Ģimenes svētkus arī Ikšķiles novada iedzīvotājiem.

Ģimenes svētki Ikšķilē notiks
2010.gada 8.maijā 

Ģimenes svētku mērķis ir apliecināt Ikšķiles novada iedzīvotājiem, ka ģimene ir viena no pamatvērtībām katra cilvēka dzīvē un mūsu tautas spēka un laimīgas nākotnes pamats.

Ģimenes svētki Ikšķilē būs svētku dienu Ikšķiles novada ģimenēm ar daudzveidīgu pasākumu programmu "lielajiem" un "mazajiem".

Ģimenes svētki palīdzēs iepazīt un pastāstīt Ikšķiles novada iedzīvotājiem par godprātīgām, saticīgām, strādīgām, mērķtiecīgām, nesavtīgām un talantīgām ģimenēm Ikšķiles novadā, tāpēc svētku dienas noslēguma koncertā godināsim Ikšķiles novada ģimenes 6 nominācijās.

Ja pazīstat draugu lokā, kaimiņos, darba vietā ģimenes, par kurām gribas ar prieku un lepnumu pastāstīt citiem, tad neklusēsim un pieteiksim tās svētku organizatoriem.

Ģimenes var pieteikt šādām sešās nominācijām:

                                      "Zelta pāris"
                                    "Lieliskais tētis"
                                    "Lieliskā mamma"
                                    "Nesavtīgā ģimene"
                                    "Talantīgā ģimene"
                                    "Izpalīdzīgā ģimene"
Ģimeņu nomināciju Nolikums un Pieteikuma anketa atrodama  "Ikšķiles Vēstis" (2.nr.), mājas lapā www.ikskile.lv  un Ikšķiles novada domē pie sekretāres.

Pieteikumus līdz š.g.10.martam sūtīt pa pastu vai atnest uz adresi: Ikšķiles novada dome, Strēlnieku 10, Ikšķile, LV-5052 ar norādi "Ģimenes svētku nominācija" vai sūtīt uz e-pasta adresi: ikskiles.vestis@gmail.com.

Sīkāka informācija: tālr.  29128655  29128655 .

ĢIMENES NOMINĀCIJU NOLIKUMS 

Ikšķiles novada pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu "Fonds Ģimenei" (turpmāk - akcijas rīkotāji) rīko akciju, lai godinātu un pateiktos tām Ikšķiles novada ģimenēm, kuras ar savu veikumu ir stiprinājušas un popularizējušas ģimenes vērtības mūsu sabiedrībā.

Akcijas ietvaros ģimenes vai atsevišķas personas tiek izvirzītas, izvērtētās un apstiprinātas zemāk uzskaitītajās nominācijās pēc šajā nolikumā noteiktajiem kritērijiem un nosacījumiem un tiks apbalvotas Ģimenes svētku dienas pasākumā - 2010.gada 8.maijā Ikšķilē.

1.Ģimenes vai personas (turpmāk - nominanti) attiecīgajai nominācijai var pieteikties pašas, tās var pieteikt cilvēki, kuri pazīst attiecīgo ģimeni vai personu, valsts un nevalstiskās organizācijas vai arī tās var izvirzīt akcijas rīkotāji.

2. Vienā nominācijā ģimene vai persona var būt nominēta reizi 5 gados.

3. Vispārējie nosacījumi visiem nominantiem (ja tos var piemērot attiecīgajai nominācijai). Atsevišķi izņēmumi vispārējo nosacījumu piemērošanā norādīti katrai nominācijai:

a) visām laulībām ir jābūt juridiski reģistrētām;

b) nominētajā ģimenē jābūt vismaz 2 bērniem;

c) ar bērniem tiek saprasti bērni līdz 18 gadiem, izņemot gadījumus, kad bērns pēc pilngadības sasniegšanas turpina mācības, bet ne vecāks par 25 gadiem;

d) ģimene nevar būt atzīta par nelabvēlīgu, vecākiem nedrīkst būt atņemtas aprūpes vai aizgādības tiesības pār kādu no bērniem (arī pagātnē); neviens no bērniem nedrīkst būt bijis vecāku vainas dēļ ievietots ārpusģimenes aprūpes iestādē vai audžuģimenē.

e) vismaz vienam no vecākiem jābūt Latvijas Republikas pilsonim.

4. Nominācijas

1)  ZELTA PĀRIS - laulāts pāris, kas kopā nodzīvojis 50 un vairāk gadus.

2)  LIELISKAIS TĒTIS - tētis, kuru izvirzītājs raksturo kā lielisku tēti.

3)   LIELISKĀ MAMMA - mamma, kuru izvirzītājs raksturu kā lielisku mammu.

4)    NESAVTĪGĀ ĢIMENE - ģimene, kas uzņēmusies gādību arī par bērniem, kuri nav dzimuši pašu laulībā (adoptējusi, ņēmusi aizbildnībā vai ir audžuģimene).

5)  TALANTĪGĀ ĢIMENE - ģimene, kura mērķtiecīgi audzina bērnus, investējot laiku un enerģiju, lai attīstītu viņu talantus.

6) IZPALĪDZĪGĀ ĢIMENE - ģimene (vecāki, bērni, vecvecāki), kas ar savu brīvprātīgo darbību ir sniegusi lielu palīdzību un atbalstu citām ģimenēm.

5. Nominanti var pieteikties vai var tikt pieteikti, nogādājot pieteikuma anketu, līdz 2010.gada 10.martam uz adresi: Ikšķiles novada pašvaldība, Strēlnieku 10, Ikšķile, LV-5052 ar norādi "Ģimenes svētku nominācija" vai uz e-pasta adresi: ikskiles.vestis@gmail.com

Pieteikuma anketa nolikuma pielikumā vai www.ikskile.lv, vai Ikšķiles novada pašvaldībā pie sekretāres. Sīkāka informācija pa telefonu  29128655  29128655 .

6. Pieteiktos nominantus katrā nominācijā izvērtē un uzvarētājus apstiprina komisija, kuru izveido akcijas rīkotāji.

7. Uzvarētāju katrā nominācijā nosaka pēc Komisijas locekļu visvairāk nodotajām balsīm.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības