Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ritvars Raits, «Ogres Vēstis Visiem»
  Publicēts: 2010-02-03  08:52:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

27.janvārī notika kārtējā Lielvārdes novada domes sēde. Šoreiz tajā piedalījās visi 15 novada deputāti, dienaskārtības izskatīšana noritēja bez aizķeršanās un strīdiem, bija tikai konstruktīvi priekšlikumi un lielākoties pozitīvi balsojumi. Visveiklāk, šķiet, tika izskatīts pats pirmais darba kārtības punkts – novada budžets 2010. gadam apstiprināts vienbalsīgi.

Samazina maksu par ēdināšanu bērnudārzā

Viens no izskatītajiem jautājumiem noteikti ir ļoti svarīgs tiem lielvārdiešiem, kuriem ir pirmsskolas vecuma bērni, kas apmeklē vai apmeklēs pirmsskolas izglītības iestādi «Pūt Vējiņi». Deputāti lēma, ka maksa par ēdināšanu Lielvārdes bērnudārzā ar šā gada 1.februāri tiek samazināta no Ls 1,50 uz Ls 1,20 dienā. «Ogres Vēstis Visiem» sazinājās ar «Pūt Vējiņi» direktori Ilzi Mazitāni, kura informēja, ka tik krass ēdināšanas maksas samazinājums lielākoties saistīts ar ēdiena gatavošanai iepērkamo produktu cenas samazināšanos. Bez tam Jumpravas bērnudārzā «Zvaniņš» bērni jau visu laiku tika ēdināti par Ls 1,20 dienā, tāpēc tagad ir arī nodibināts taisnīgums – vienā novadā vienāda cena par to pašu pakalpojumu.

Par atļauju spēļu zāles atvēršanai lems februāra nogalē

Arī šajā domes sēdē neizskatīts palika SIA «Alfor» iesniegums ar lūgumu izsniegt atļauju spēļu zāles ierīkošanai Lielvārdē, Lāčplēša ielā 18. Lai lēmums būtu likumīgs un iedzīvotāju interesēm atbilstošs, Lielvārdes novada dome jau bija rakstiski vērsusies pēc padoma Latvijas Republikas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, taču nekādu konkrētu atbildi ar ieteikumu, kā rīkoties, nesaņēma. Pagājušā mēneša sākumā lielvārdieši lūdza Latvijas Republikas Saeimas Juridiskajai komisijai sniegt Azartspēļu un izložu likuma 42. panta trešās daļas teksta («(3)... lemj pašvaldības dome, izvērtējot to, vai azartspēļu organizēšana konkrētajā vietā nerada būtisku valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju interešu aizskārumu») skaidrojumu, īpaši norādot, kādā veidā pašvaldībām jākonstatē Azartspēļu izložu likuma 42. panta trešajā daļā norādītais interešu aizskārums (valsts un iedzīvotāju) un kādā veidā, pēc kādiem kritērijiem  jānosaka un jāizvērtē šis aizskāruma apmērs, jo pašā likumā tas nav definēts.

Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis informēja klātesošos, ka pagaidām saņemta tikai starpatbilde, turklāt – no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas (?), kurā paziņots, ka lielvārdiešu iesniegums pārsūtīts Latvijas Republikas Finanšu ministrijai (?), kura tad arī sniegšot atbildi.

Kā jau noprotams no šī birokrātijas karuseļa, Lielvārdes novada domes deputātiem varētu būt niecīgas cerības saņemt vērā ņemamu padomu «no augšas», tāpēc jebkurā variantā smago lēmumu nāksies pieņemt pašiem. Lietas izskatīšanu steidzina arī ļoti ieinteresētā puse – SIA «Alfor», apelējot, ka lielvārdiešiem lēmums bija jāpieņem 45 dienu laikā, bet nu šis termiņš jau sen ir garām. Paredzams, ka lēmums tiks pieņemts domes sēdē, kas notiks 24. februārī.

Bez apkures var palikt jau agrā pavasarī

Pēdējais dienas kārtības jautājums bija jaunieceltā pašvaldības uzņēmuma SIA «Lielvārdes Remte» valdes priekšsēdētāja Edgara Mežvēvera sniegtā informācija par stāvokli uzņēmumā. E. Mežvēvers deputātiem un pārējiem klātesošajiem pastāstīja, ka lielvārdiešu parādi par komunālajiem pakalpojumiem joprojām turpina pieaugt, turklāt diezgan ievērojami – ik mēnesi par vairāk nekā 30 tūkstošiem latu. Kopējais parāds uz šo brīdi sasniedzis jau 331,5 tūkstošus. «Lielvārdes Remtei» ar «Latvijas gāzi» jānorēķinās ik mēnesi un pilnā apmērā, toties no iedzīvotājiem atpakaļ kasē tiek saņemta tikai labi ja puse no nepieciešamās summas. Ilgi tas nevar turpināties, kā informēja E. Mežvēvers, ļoti iespējams, ka jau aprīļa sākumā Lielvārde var palikt bez apkures.

Lai vismaz kaut kā ietekmētu nemaksātājus, jau februārī parādniekiem tiks atslēgts karstais ūdens un, kur tas būs iespējams, arī elektrība. Arī deputāti iesaistījās diskusijā par to, kā uzlabot situāciju. Piemēram, Andis Pētersons ieteica īpašu uzmanību pievērst tiem dzīvokļiem, kuri pieder pašvaldībai un tiek izīrēti. Nereti ir tā, ka tieši šie īrnieki atrodas lielāko parādnieku sarakstu galvgalī, tāpēc būtu jāapsver iespēja pēc apkures sezonas beigām lauzt ar viņiem līgumus. Bez tam A. Pētersonam bija priekšlikums ar visu novada domes deputātu parakstītu kopīgu vēstuli, kas tiktu publicēta pašvaldības laikrakstā, aicināt lielvārdiešus, cik iespējams, samazināt savus parādus par komunālajiem pakalpojumiem, lai tomēr nenāktos dzīvokļos palikt bez siltuma.

Pašvaldībā pieņemti trīs jauni darbinieki

Lielvārdes novada pašvaldībā darba pienākumu pildīšanu uzsākuši trīs jauni darbinieki. Par Lielvārdes novada pašvaldības izdevuma «Lielvārdes Ziņas» redaktori kļuvusi Beata Kempele, kura šajā amatā stājusies Ievas Cīlītes vietā. Lielvārdiešiem jaunā redaktore ir labi zināma, jo viņa šo darbu strādājusi jau agrāk.

Novada pašvaldības policijā – uzreiz divi jauni darbinieki – Edgars Volonts un Gintars Bergmanis. Tā kā abiem ir pārbaudes laiks, savus dienesta pienākumus viņi pagaidām pildīs privātās drēbēs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

optimists 
2010-02-03  17:09:20
jau drīz pavasaris, gan sagaidīsim

7 
2010-02-03  16:57:36
Ko tev tā prasība dos, ja lielākai daļai dzīvokļu uzliktas banku hipotēkas?

e 
2010-02-03  16:12:22
Pēdējais laiks sākt ar parādniekiem cīnīties, jāsniedz prasības tiesā, tāpat kā to dara p/a "Mālkalne". Negribu, lai man parādnieku dēļ atslēdz apkuri!!!

nabaks 
2010-02-03  14:50:21
redz cik forši! visapkārt dārziņos samazina ēdināšanas maksu, bet mums nekā, nevaram...

pesimiste 
2010-02-03  14:33:14
Tiešām, nemaksātājiem vajadzētu atslēgt silto ūdeni, jo liela daļa ir tādi kas visu citu var atļauties, bet komunālos nemaksā.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības