Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Grāmatnīca "Auseklis"
  Publicēts: 2009-10-23  12:41:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

1.Tomass L.Frīdmens.Pasaule ir plakana.Īsa 21,gs. vēsture.

Šī grāmata tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajām globalizācijas jautājumos.Autors atklāj jaunās pasaules noslēpumus,ļauj lasītājiem izprast acu priekšā notiekošās,bieži vien mulsinošās parādības.Viņš ar savu neatkārtojamo spēju skaidrot ārpolitikas un ekonomikas jautājumus rada izpratni par to,kā notikusi pasaules „ saplacināšana”,ko tā nozīmē valstīm,uzņēmumiem,grupām un indivīdiem,kā valdības un sabiedrības varētu un kā tām vajadzētu pielāgoties un kāpēc teroristi nevēlas pieļaut šo procesu.

  

2.Baznīcas gadagrāmata 2010.gadam.

Lielisks palīgs ne vien plānojot laiku jaunajā gadā,bet arī meklējot spēku un stiprinājumu ticības dzīvē.Grāmatā iekļauti Bībeles lasījumi katrai dienai,Svēto Rakstu apceres Baznīcas gada nozīmīgākajos svētkos,informatīvi un iedrošinoši raksti par ticību,Baznīcas dzīves notikumu apskats,kā arī cita noderīga informācija.

3.Mēness kalendārs ikdienas dzīvē ar pielikumu 2010.gadam.

Katru rītu mēs klausāmies laika prognozi,jo negribam,lai mūs nesagatavotus pārsteidz nejaušas meteoroloģiskas kataklizmas.Tad kāpēc gan katru dienu ierasti neielūkoties arī mēness kalendārā,lai uzzinātu sava likteņa prognozi?

4.Aivars Kļavis.Piesmietais karavīrs.

Līdzīgi kā cikla „Viņpus vārtiem”iepriekšējos romānos „Adiamindes āksts” un „Rīgas kuprītis”arī grāmatā „Piesmietais karavīrs” lasītāji sastapsies ar daudzām vēsturiskām personām,Viņu vidū Kārlis Ulmanis,Zigfrīds Meierovics un Voldemārs Zāmuels,Pēteris Stučka ar sievu Doru un Josifs Staļins.Rakstnieks Reinis Kaudzīte un Karlīne Damroze,kurus šķir vairāk nekā trīsdesmit gadu,bet vieno mīlestība un naids.Karš sadragā cilvēku likteņus,tomēr ķēdē,kas saista pagātni ar šodienu,rodas jauni posmi.Kā tie rodas,jo paaudžu ķēde nedrīkst pārtrūkt,vēsta leģenda par piesmieto karavīru un šī grāmata.

5.Pjērs Andresels(Karena Bliksena).Atriebes ceļi.

Šī darba pamatā ir patiesi notikumi,kas norisinājušies ap 1840.gadu,no gandrīz vai idilliskas angļu muižas dzīves attēlojuma tas pārvēršas spriedzes pilnā šausmu romānā.Divas jaunas,nevainīgas meitenes dažādu iemeslu dēļ zaudē pajumti,un pavecs skotu mācītājs ar sievu,acīm redzami filantropisku mērķu vadīti,piedāvā viņām doties līdzi uz Franciju un tur saņemt izglītību.Bet ļoti drīz atklājas,ka mācītājam un viņa sievai padomā ir kas ļauns,un meiteņu dzīvībai draud briesmas...

6.Šarlote Brontē.Zaļais punduris.

Slavenā romāna „Džeina Eira” autore.Mazāk zināms ir īsromāns „Zaļais punduris”.Zaļais punduris ir snaudošs nelādzis,kas slēpjas dziļi mūsu būtībā un paceļ galvu izšķirošā brīdī,kad jāizdara izvēle starp šābrīža izdevīgumu un ideāliem,tas izspiego un nosūdz,palīdz apvainot nevainīgo un sarūpēt viltus pierādījumus pret savu labdari.Šajā darbā ir arī skaista mīlestība,kas uzveic visus šķēršļus,un jauna daiļava,par kuras roku cīnās divi bruņinieki-labais un ļaunais.

7.Ričards Tomass.Daba dziedē sāpes.

Mēs arvien vairāk un vairāk vēlamies rast saudzīgu veidu,kā rūpēties par savu veselību un pašsajūtu.Grāmata ir atbilde uz šiem meklējumiem,tā ir visaptverošs ceļvedis šobrīd pieejamjām dabiskajām sāpju remdēšanas metodēm,sniedz ieskatu mūsu ķermeņa attiecībās ar sāpēm-kā tās mūs ietekmē un kā tās uzveikt,iesaka piemērotas sāpju atvieglošanas metodes,piedāvā ceļus,kā no tām izvairīties.

8.Adele Pārksa.Mans mīļais itālietis...

Smalki ironiskais romāns par iedomu un realitātes līdzsvaru jaunas sievietes dzīvē ļaus jums lasīt bez apstājas,pamīšus notraucot pa kādai prieka un aizkustinājuma asarai.Grāmata precīzi adresēta meitenēm,kuras sapņo par dzīvi svešā zemē ar svešas tautības vīru.

9.Teātra režija pasaulē. 1.daļa.

Pētījums par 20.gs.otrās puses režiju aptver procesus Krievijā,Včijā,Lielbritānijā,Francijā,Itālijā,Polijā,Skandināvijā.ASVun citur.Pirmais sējums veltīts Krievijas,Lielbritānijas un Polijas teātrim.Tik plašs un sistemātisks pētījums  par mūsdienu ārzemju teātri latviešu valodā tiek izdots pirmo reizi.Projekta vadītāja un zinātniskā redaktore Dr.habil.artis. Silvija Radzobe.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības