Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-10-06  17:24:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Biedrība Otrās Mājas, kopā ar portālu Ziedot.lv un reģionālajām labdarības organizācijām visā Latvijā atver pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, lai palīdzētu tām ģimenēm, kuras krīzes ietekmē ir nonākušas uz nabadzības sliekšņa. Palīdzība galvenokārt paredzēta cilvēkiem, kuri allaž ir centīgi strādājuši un spējuši sevi nodrošināt, taču nu stāvoklis krasi mainījies un pietrūkst līdzekļu pat ikdienišķu vajadzību nodrošināšanai.

Pabalstus no pašvaldībām un citām institūcijām Latvijā parasti var saņemt ģimenes ar trūcīgās ģimenes statusu. Taču ļoti bieži formālu iemeslu dēļ ārpus šī loka paliek cilvēki ar patiesu vajadzību pēc palīdzības – ģimenei pieder neliels zemes gabals, lauksaimniecības tehnika, kredīts no “labajiem laikiem” u.c. Šie ir cilvēki, kuri pabalstus iespējams nekad nav prasījuši, bet tieši šobrīd viņiem uz pavisam īsu brīdi tas ir nepieciešams.

Pārtikas pakā vidēji 8,50 latu apmērā tiks iekļauti putraimi vai grūbas, rīsi vai griķi, auzu pārslas, zirņi, makaroni, milti, augu eļļa, gaļas vai zivju konservi, cukurs, sausais piens, sausais buljonu un tēja. Saturs gan var mainīties atkarībā no pieejamajiem ziedojumiem – tie var būt citu pārtikas ražotāju ziedotie produkti, pirmās nepieciešamības saimniecības un higiēnas preces un citas lietas. Bet allaž tā būs kārtīga paka ar produktiem, kas ļaus kādu laiku uzturēt ģimeni.

Paku no Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” prioritāri var saņemt ģimenes ar bērniem, kurās kāds no strādājošajiem kopš 2008. gada jūnija krīzes rezultātā ir kļuvis par bezdarbnieku. Lai nedublētu pašvaldību un Eiropas Komisijas palīdzību, uz šīm ziedotajām pārtikas pakām var pieteikties ģimenes, kurām nav trūcīgās ģimenes statusa un kuru ienākumi ir zem iztikas minimuma, kas šobrīd ir 165 lati uz cilvēku.

Šobrīd vēl nav zināms, cik bieži pārtikas pakas būs pieejamas – tas atkarīgs no saņemtajiem ziedojumiem portālā Ziedot.lv un pārtikas ražotāju atsaucības.

Pakām var pieteikties un vēlāk arī saņemt „Zālītēs”, Madlienas pagastā, kur atrodas biedrība Otrās Mājas- pirmdienās un trešdienās no plkst.9.oo-17.oo, pie Lilijas Paegles, mobilais 26335364.

Pieteikties var Ogres novada ģimenes, kas atrodas Madlienā, vai tuvākos kaimiņu pagastos, kā Ķeipene, Mazozoli, Laubere, Lēdmane, Krape. Ieteicams pieteikties pēc iespējas drīzāk.

Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” palīdzība Latvijas iedzīvotājiem pieejama, pateicoties daudzu uzņēmumu un privātpersonu ziedojumiem, vietējo labdarības organizāciju brīvprātīgajam darbam un Sorosa fonda Latvija atbalstam.

Piebilde: Svarīgi, lai iniciatīvu pieteikties izrādītu pašas ģimenes, jo no malas vērtējums var būt neatbilstošs. Lūdzu informējiet tos, kam pēc Jūsu domām vajadzīgs atbalsts un, lai ģimenes pašas pieņem lēmumu, griezties pēc palīdzības jeb nē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Lilija 
2009-10-11  20:46:15
Cik dažādi šī informācija nonāk pie tā, kam tā nepieciešama. Aktīvākie uzzināja no interneta,daļa no avīzes un tiem pirmajiem tagad ir uzdevums apziņot vēl vismaz 2-3, ja ne vairāk, tos, kam šī palīdzība ļoti nepieciešama.

jaunumi no b-bas Otrās Mājas 
2009-10-07  17:18:15
Bija jau ieradušies pirmie un nebūt ne no vietējiem, bet tālākiem pagastiem.Jūsu zināšanai-biedrībā tiek aizpildīta speciāla anketa, vēlams ierasties personiski, bet izņēmumi var būt vienmēr.Pēc anketu iesniegšanas , mēs sazināmies ar anketu rakstītāju pagastu sociāliem darbiniekiem,lai precizētu datus un līdz 15 .okt.savākto paziņosim bāzei un pēc tam anketu iesniedzējiem paziņosim, kad varēs braukt pakaļ pārtikai pakai.

saprotošā 
2009-10-07  17:04:28
Jā, ir pienācis laiks,kad jāpārvar kautrīgums, biklums un jāatzīst,es nevaru bez palīdzības iztikt.Man jādodas pieteikties, lai atbalstu saņemtu.Tikšu šim krīzes posmam pāri un pēc tam , varbūt arī citiem spēšu palīdzēt.Šobrīd svarīgākais, nodot tālāk šo informāciju,lai atvieglinātu arī citiem grūtībās nonākušiem situāciju.

no malas 
2009-10-07  00:43:21
Nereti tieši no malas redzams, ka cilvēki nolēmuši doties pa taisno pie Pētera, bet šis ni un ni... Neņem vis vēl. Nekautrējieties lūgt un pieņemt palīdzību, ja ir tāda vajadzība. Tā Jums būs arī jauna pieredze un jaunas sajūtas. Kad tiksit atpakaļ uz zaļa zara, arī Jums gribēsies kādam palīdzēt, jo acis būs atvērušās un būsit redzīgāki, un atdosit atpakaļ divreiz vairāk nekā saņēmāt. Būs labi!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības