Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Gundega Deģe, projekta darba grupas locekle
  Publicēts: 2008-10-21  11:58:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Laikā no 16. līdz 18. oktobrim darba grupa 3 cilvēku sastāvā piedalījās Eiropas Komisijas finansētās programmas “Inteliģenta enerģija Eiropā” finansiāli atbalstītā projekta “ECOLISH” (Enerģijas izmantošanas un pārvaldes līgumi zemu ienākumu un sociālajiem mājokļiem) partneru sanāksmē Pieriā (Grieķijā).
Ogres novada pašvaldību pārstāvēja darba grupas vadītāja, Ogres novada domes ārējo sakaru koordinētāja Sanda Pavelkopa un pašvaldības aģentūras “Mālkalne” sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe, bet Rīgas Tehnisko universitāti – doktors Anatolijs Borodinecs.
Sanāksmju laikā tika sniegta  atskaite prezentācijas veidā par projekta līdzšinējo attīstību Ogrē, konkrēti – par organizētajām sanāksmēm māju vecākajiem un „pilotvietas” (Ogrē, Turkalnes ielas / Sūnu ielas daudzdzīvokļu māju masīvā)   iedzīvotājiem. Tāpat tika arī novadīta prezentācija par energoefektivitātes aktivitāšu finansēšanas finansiālajiem un juridiskajiem aspektiem Latvijā un jo īpaši par Ogres pašvaldības iedzīvotājiem pieejamajām iespējām daudzdzīvokļu māju siltināšanā. Sanāksmju laikā tika uzklausītas un apskatītas projekta partneru sagatavotās atskaites – prezentācijas, kā arī  tika ņemta aktīva darbība darba sesijās par sociālajiem un tehniskajiem aspektiem. Tika saskaņoti nākamajā periodā veicamie darbi projekta ietvaros, kā arī izvērtēts iespējamais projekta partneru tikšanos grafiks.
Vizītes ietvaros tika apmeklētas projektā ietvertās “pilotmājas” Katerini pilsētā (Grieķija), notika tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem, tika pētīts „pilotēku” tehniskais stāvoklis – siltumapgāde, ventilēšana, ūdensapgāde, kanalizācija u.c.
Grieķijā karstā ūdens iegūšanai plaši izmanto solāro enerģiju, proti, uz jumtiem ir izvietoti saules enerģijas kolektori. Tā kā ziemas Grieķijā nav aukstas, apkures jautājumi tiek risināti individuāli, proti - valstī netiek popularizēta un attīstīta centrālā apkure, bet gan mājās pārsvarā ir uzstādīti individuālie apkures katli, kuri darbojas ar dīzeli. Dzeramā ūdens un kanalizācijas padeve gan notiek pārsvarā centralizēti, šos pakalpojumus sniedz pašvaldības. Kas attiecas uz apkārtnes uzkopšanas un apzaļumošanas darbiem, iedzīvotāji maksā pašvaldībām speciālu nodevu, no kuras sakrātajiem līdzekļiem pilsētā apkopj ielas, parkus un dārzus, nodevas apmērs ir atkarīgs no apdzīvojamās platības.
Katerīnī pilsētā tika novērotas līdzīgas problēmas kā arī pie mums Ogrē – stāvvietu trūkums pie mājām, lodžiju iestiklošana katram pēc sava prāta, veļas žāvēšana balkonos. Tomēr kā pozitīva lieta ir jāmin sakoptās un omulīgās koplietošanas telpas, kurās bija ļoti daudz skaistu telpaugu, iedzīvotāju personīgās mantas (kurpes pie ārdurvīm), mēbeles, paklājiņi un citas lietas. Protams, jāpiemin arī Grieķijas iedzīvotāju vidējie ienākumi - minimālā šīs valsts iedzīvotāja alga ir 700 eiro mēnesī, savukārt pensionāri saņem 500 eiro.
Vizītes noslēgumā tika lemts par projekta turpinājumu un tika pārrunāts katras dalībvalsts rīcības plāns.
Projekta ietvaros nākošā gada sākumā plānots organizēt sanāksmi un sniegt  informāciju par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem Turkalnes / Sūnu / Zaķu ielas dzīvojamā masīva iedzīvotājiem. Savukārt nākamo projekta partneru tikšanos paredzēts organizēt Rīgā 2009.gada martā.
Informācijai: Nolūkā risināt mājokļu problēmas daudzdzīvokļu ēkās un paaugstināt dzīves kvalitāti Ogres pilsētā, Ogres novada dome sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Mālkalne” un virkni ārvalstu partneru ir iesaistījusies starptautiskā projektā “ECOLISH”, kas saņēmis finansiālu atbalstu no Eiropas Komisijas programmas “Inteliģenta enerģija Eiropā”. Projekta ietvaros paredzēts īstenot Eiropas līmeņa pilotprojektu 4 valstīs – Nīderlandē, Latvijā, Grieķijā un Ungārijā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības