Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-08-13  14:42:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien Ogres novada domes deputāti izvērtēja mācību maksas celšanas iespējas pilsētas interešu izglītības iestādēs - Mūzikas un Mākslas skolās, Ogres sporta centrā un citviet.

Bez plašām diskusijām apstiprināšanai nākamās ceturtdienas domes sēdē novirzīti lēmumprojekti, kuros paredzētas būtiskas mācību maksas izmaiņas.

Plānots noteikt mācību maksu Sporta centra audzēkņiem ar 2009.gada 1.septembri katram audzēknim Ls 7 mēnesī. Ogres novada bērnu un jauniešu centrā mācību maksa turpmāk plānota 4 lati mēnesī.

Mākslas katram audzēknim - Ls 15 mēnesī, daudzbērnu ģimenēm un maznodrošināto ģimeņu bērniem - Ls 10 mēnesī, ģimenēm, kurām mākslas skolā mācās 2 bērni, par otru audzēkni maksa samazināta Ls 10 mēnesī.

Plānots arī noteikt mācību maksu Ogres mākslas skolas audzēkņiem par pakalpojumiem programmā „Vizuālā māksla” par 2 vai 3 nodarbībām nedēļā, ar 2009.gada 1.septembri katram audzēknim Ls 15,- mēnesī, daudzbērnu ģimenēm un maznodrošināto ģimeņu bērniem Ls 10 mēnesī, ģimenēm, kurām mākslas skolā mācās 2 bērni, par otru audzēkni maksa samazināta līdz Ls 10 mēnesī.

Tāpat plānots noteikt mācību maksu Ogres mākslas skolas audzēkņiem par pakalpojumiem programmā „Vizuālā māksla” par vienu nodarbību nedēļā,  ar 2009.gada 1.septembri: katram audzēknim Ls 10 mēnesī, daudzbērnu ģimenēm un maznodrošināto ģimeņu bērniem Ls 7 mēnesī, ģimenēm, kurām mākslas skolā mācās 2 bērni, par otru audzēkni maksa samazināta līdz Ls 7 mēnesī.

Paredzēts arī atbrīvot no mācību maksas Ogres mākslas skolā strādājošo skolotāju bērnus, kuri apmeklē Mākslas skolas nodarbības.

Savukārt Ogres mūzikas skolā plānots noteikt ārpusstundu mācību maksas pakalpojumus interešu izglītības apmācībai Ls  15,- (piecpadsmit) par vienu stundu nedēļā Ogres mūzikas skolā.

Noteikt mācību maksu Ogres mūzikas skolas audzēkņiem par mācībām un  pakalpojumiem ar 2009.gada septembri katram audzēknim   Ls 15 mēnesī, par instrumentu īri   Ls mēnesī (t.sk.21%PVN), par nošu izmantošanu un kopēšanu Ls 2 gadā (t.sk.121%PVN). Noteikt vienam audzēknim mācību maksu sagatavošanas klasē Ls 15,- (piecpadsmit) mēnesī, iekasējot ar speciālu atzīmi “sagatavošanas klase”.Noteikt, ka ar pedagoģiskās padomes lēmumu var atbrīvot  no mācību maksas pilnībā, bet ne vairāk kā 10% no kopējā audzēkņu skaita.

Tikmēr aptaujātie interešu izglītības iestāžu pārstāvji atzīst, ka vairums vecāku arī pēc mācību maksas izmaiņām turpinās izglītot savus bērnus. Ogres mūzikas skolas direktors Guntis Pļavnieks norāda, ka praktiski neviens no vecākiem, uzzinot par mācību maksas izmaiņām, nav pieņēmis lēmumu savu bērnu mūzikas skolā vairs nesūtīt. Arī Ogres mākslas skolas direktors Pēteris Aulmanis atzīst, ka satraucoši signāli no vecākiem par bērnu izglītošanas pārtraukšanu mākslas skolā nav saņemti. Tiesa gan, situācija kļūs skaidrāka tikai 1.septembrī, kad arī varēs redzēt cik vecāki par savu bērnu izglītošanu ir gatavi maksāt vairāk. P.Aulmanis arī norāda uz atlaižu saņemšanas iespējām tiem vecākiem, kuriem ir nepietiekami ienākumi, turklāt nodarbības mākslas skolā arī pēc mācību maksas celšanas joprojām ir lētākas, nekā nodarbības privātos pulciņos un sporta klubos.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības