Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-08-13  11:27:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien Ogres novada domes deputāti atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu, saskaņā ar ko deputātu algas tiek samazinātas no 395 uz 315 latiem mēnesī.

Savukārt, ja lēmuprojekts tiks apstiprināts arī nākamās ceturtdienas domes sēdē, domes komiteju priekšsēdētāji turpmāk saņems 365 latus iepriekšējo 455 latu vietā.

Mazāku algu deputāti saņems jau septembrī - izmaiņas stājas spēkā no 1.augusta. Spēkā paliek arī līdzšinējie noteikumi, kas nosaka, ka pamats deputātu darba samaksas aprēķināšanai ir domes sekretāres – lietvedības nodaļas vadītājas reģistrētais darba laiks, ko deputāti pavada, strādājot domes sēdēs un komitejās, kuru apstiprina domes priekšsēdētājs.

Par katru bez attaisnojoša iemesla kavētu domes sēdi deputāta darba samaksa tiek samazināta par Ls 50, bet par katru komiteju sēdi – par Ls 30. Domes un komiteju sēžu kavējumu par attaisnojošu var atzīt ar domes finanšu komitejas lēmumu, pamatojoties uz deputāta iesniegtajiem dokumentiem. Ja deputātam ir izsniegta pārejošas darba nespējas A lapa, deputāta darba samaksa netiek samazināta. Ja deputātam ir izsniegta pārejošas darba nespējas B lapa, deputāta darba samaksa par šo darba nespējas periodu netiek aprēķināta.

Deputātiem ir tiesības bez maksas (par domes līdzekļiem) izmantot pasta pakalpojumus – ar deputāta pilnvaru realizāciju saistītās vēstules (t.sk. ierakstītās) nododot nosūtīšanai domes priekšsēdētāja sekretārei.

Deputātiem ir tiesības kalendārajā gadā no domes saņemt deputāta darbam nepieciešamos kancelejas piederumus Ls 35 vērtībā vai saņemt atlīdzību par to faktisko iegādi tādā pat vērtībā,  iesniedzot atbilstoši likumdošanas prasībām noformētus dokumentus lietvedības nodaļā.

Deputātiem ir tiesības bez maksas (par domes līdzekļiem) izmantot datortehnikas pakalpojumus – ar deputātu pilnvaru realizāciju saistīto dokumentu izgatavošanai.

Deputātiem ir tiesības bez maksas domes kopētavā izgatavot deputātu pilnvaru realizācijai nepieciešamo dokumentu kopijas.

Deputātiem tiek atlīdzināti ar savu pilnvaru realizāciju saistītie transporta izdevumi, kopējiem izdevumiem nepārsniedzot Ls 20,- apmēru mēnesī, sekojošā kārtībā:

ja deputāts izmanto personīgo automašīnu, dome deputātam izsniedz degvielas karti degvielas iegādei atbilstoši deputāta automašīnā izmantojamai benzīna markai. Par degvielas izlietojumu deputāts atskaitās, iesniedzot aizpildītu transporta maršruta lapu ar tajā norādīto brauciena maršrutu, laiku, nobraukto attālumu kilometros un brauciena mērķi. Naudu degvielas saņemšanai nākošam mēnesim deputāta degvielas kartē ieskaita tikai pēc tam, kad deputāts ir iesniedzis atbilstoši šīm prasībām noformētus dokumentus par iepriekšējā mēnesī izlietoto degvielu;

ja deputāts neizmanto personīgo automašīnu, deputātam ir tiesības domes darba laikā izmantot domes (tās iestāžu) transportu, to vismaz 1 (vienu) dienu iepriekš piesakot domes sekretārei.  Domes (tās iestāžu) transporta izdevumos tiek ieskaitīta transportlīdzekļa amortizācija, izlietotā benzīna vērtība un transporta vadītāja darba alga;

ja deputāts vēlas izmantot domes transportu ārpus domes darba laika, tas jāpiesaka domes sekretārei vismaz 3 (trīs) dienas iepriekš. Domes (tās iestāžu) transporta izdevumos tiek ieskaitīta transportlīdzekļa amortizācija, izlietotā benzīna vērtība un transporta vadītāja darba alga ar piemaksu par virsstundu darbu vai darbu brīvdienās;

ja deputāts izmanto sabiedrisko transportu, deputāta izdevumus atlīdzina, ja deputāts iesniedz izmantošanu apliecinošus dokumentus un paskaidrojumu par brauciena maršrutu un mērķi.

Deputātiem tiek atlīdzināti ar savu pilnvaru realizāciju saistītie telefona izdevumi – atbilstoši faktiskajiem izdevumiem līdz Ls 15 mēnesī. Minētie izdevumi tiek atmaksāti par telefoniem, kas reģistrēti uz deputātu vai viņu ģimenes locekļu vārdiem, pamatojoties uz deputātu iesniegumu, kuram pievienota izdruka ar sarunu atšifrējumu, to ilgumu un maksas lielumu.
Citus, šai nolikumā neminētus, izdevumus, kas deputātiem rodas, realizējot savas pilnvaras, katrā konkrētā gadījumā atlīdzina, pamatojoties uz domes lēmumu. Deputāta motivēts iesniegums par šādu izdevumu atlīdzināšanu tiek izskatīts domes finanšu komitejā un pēc tam - domē, ja iesniegumam pievienots dokuments, kas pamato šo izdevumu rašanos, realizējot deputātu pilnvaras.

Deputātiem ar domes priekšsēdētāja rīkojumu izmaksā pabalstu 2 (divu) minimālo algu apmērā bērna piedzimšanas gadījumā;

piešķir dāvanu 1 (vienas) minimālās algas apmērā nozīmīgās dzīves jubilejās (30, 40, 50  utt.gadi).

Novada domes priekšsēdētājam alga turpmāk plānota Ls 1360 mēnesī, viņa vietniekiem un izpilddirektoram – Ls 1225 mēnesī.

Pašvaldības administrācijas, būvvaldes un centralizētās grāmatvedības personālam amatalgu likmes tiem samazinātas par 10 %.

Tāpat kā līdz šim, saglabājas t.s. amatalgu “šķēres” – zemākā un augstākā likme, kuras ietvaros konkrēta alga konkrētam darbiniekam tiek noteikta ar izpilddirektora rīkojumu.

Nodaļu vadītājiem, priekšsēdētāju padomniekam un izpilddirektora palīgam algas plānotas Ls 700–975 robežās, vadītāju vietniekiem – Ls 520-800, speciālistiem Ls 510–750 un Ls 430–640 mēnesī.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

deputāts 
2009-08-14  08:51:43
nevis 2, bet 4

Aivars 
2009-08-14  08:02:39
Man arī liekas, ka 315 lati, par sanākšanu 2x mēnesī, ir diezgan daudz.

izmisums 
2009-08-13  14:22:56
un ko mēs darīsim ar tādiem maznodrošinātiem deputātiem?

>..._14:00:26 
2009-08-13  14:21:02
Pašvaki ar aritmētiku rakstot, ka "...10 procentu samazinājums nav nekāds būtiskais. " Ja deputātu alga līdz šim bija 395 lati, bet no augusta būs 315 lati, tad iznāk, ka samazinājums ir nevis par 10%, bet par 20,3%.

skopi 
2009-08-13  14:06:29
315 lati mēnesī deputātam nav naudz

... 
2009-08-13  14:00:26
10 procentu samazinājums nav nekāds būtiskais. Lai pamēģina atņemt sev 50%, tā kā valsts izdarījās ar skolotājiem un mediķiem.

7 
2009-08-13  12:06:51
Tagad vismaz skaidrs, kurš tajā iestādē ir pats krutākais - domes sekretāre!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības