Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2008-10-18  11:49:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Vairums iedzīvotāju, kas piedalījušies publiskajā apspriešanā, iebilst pret dārzkopības sabiedrībai "Lašupes" izstrādāto detālo plānojumu.
D/s "Lašupes" detālā plānojuma izstrāde uzsākta 2007.gadā. Ogres novada domes teritorijas plānotājs Uldis Apinis skaidro, ka izstrādes mērķis bija noteikt ielu aizsargjoslas, iezīmējot "sarkanās līnijas", kurās pēc tam varētu izvietot inženierkomunikācijas. No 10.jūnija līdz 21.jūlijam notika detālplānojuma publiskā apspriešana, kuras ietvaros organizētas 6 tikšanās, aicinot "Lašupes" iedzīvotājus, īpašniekus un interesentus piedalīties un izteikt savus viedokļus.

Iedzīvotāji iebilst pret plānojumu
U.Apinis informē, ka galvenie iedzīvotāju iebildumi bijuši pret detālplānojumā iezīmētajām sarkanajām līnijām, kurās plānots izvietot inženierkomunikācijas - ūdensapgādi, kanalizāciju, elektrību, gāzi, sakaru kabeļus. Atbilstoši normatīviem, sarkanajām līnijām jābūt vismaz 8 metrus platām. "Parasti inženierkomunikācijas izvieto starp īpašumiem, zem ielas un tai blakus esošās zonas," teic U.Apinis, "Taču "Lašupēs" ielas nereti ir šauras un visu komunikāciju normālam izvietojumam vietas nepietiek. Īpašumi privatizēti pa tām robežām, kādas savulaik ierādītas, pat vēl nedaudz paņemot zemi klāt. Liela daļa iedzīvotāju neatbalsta sarkano līniju paplašināšanu savos īpašumos, jo uzskata, ka tādējādi samazināsies viņu zemes vērtība un viņi zaudēs zemi, kas viņiem pieder."
Daudzi iedzīvotāji norādījuši, ka "Lašupēs" uzturas tikai vasarā, līdz ar to viņiem nekādas komunikācijas neesot vajadzīgas. Citi, savukārt, komunikācijas vēlas, taču to ierīkošanai nereti jāskar kaimiņam piederoša teritorija. Daļa iedzīvotāju piedāvājusi domei attiecīgo zemes daļu no viņiem atpirkt un šāda iespēja netiek izslēgta. Pastāv iespēja arī samazināt zemes nodokli tiem, kuri piekristu komunikāciju līniju izvietošanai uz savas zemes.

Ārkārtīgi netīri gruntsūdeņi
U.Apinis informē, ka daļa no d/s "Lašupes" zemesgabaliem izvietota uz bijušās izgāztuves, un Sabiedrības veselības aģentūras veiktās analīzes uzrāda, ka ūdens piesārņojums 160 reižu pārsniedz normu. Apgāde ar pilsētas ūdeni šajā "Lašupes" daļā ir ļoti nepieciešama, taču nav iespējama, kamēr nav atbilstoša detālplānojuma. Izrādot pretimnākšanu iedzīvotājiem, inženierkomunikāciju apsaimniekotāji piekrituši komunikācijas izvietot nevis horizontāli, bet vertikāli - vienu virs otras, vispirms ievietojot ūdensvadu un kanalizāciju, bet virs tiem - gāzes vadu.

Nevēlas arī gāzes vadu
Publiskās apspriešanas gaitā gan atklājies, ka daudzi "Lašupes" iedzīvotāji gāzes vadu nevēlas. Vieni norāda, ka gāze viņiem nav nepieciešama tādēļ, ka viņi "Lašupēs" nedzīvo pastāvīgi, citi, savukārt, ka gāze šobrīd ir pārmērīgi dārgs kurināmais. VAS "Latvijas Gāze" gan apgalvo, ka saņemts pietiekami liels pieteikumu skaits no "Lašupes" iedzīvotājiem, kuri gāzi vēlas.

Īpašumu robežas neskaidras
Deputāts Gunārs Kārkliņš domes tautsaimniecības komitejas sēdē norādīja: "Es saprotu, ka šobrīd ir tāda situācija, ka sarkanās līnijas tur nepastāv. Tātad ir tiesiskais aspekts - būs cilvēku daļa, kas nepiekritīs žogu pārcelšanai. Kā mēs risināsim šo jautājumu? Vai tā ir zemes atņemšana iedzīvotājiem?"
U.Apinis uzskata, ka "ja nepiekrišana ir atsevišķos gadījumos, tad par tiem iespējams runāt. Daudz sarežģītāk ir, ja nepiekrīt vairāki simti cilvēku. Lielākā daļa zemesgabalu "Lašupēs" nav uzmērīti, bet ir tikai ierādīti. Visiem šiem zemes īpašniekiem, kam ir ierādītā zeme, zemesgrāmatā ir attiecīga atzīme, ka zemesgabala platība var tikt precizēta, veicot uzmērīšanu." Šajā gadījumā projektētā sarkanā līnija varētu kļūt par zemesgabala reālo robežu, ko noteiktu, instrumentālu mērījumu rezultātā. U.Apinis gan atzīst, ka šāds risinājums radīs virkni problēmu, tajā skaitā tiesāšanos ar iedzīvotājiem. U.Apinis norāda, ka detālplānojums būtu sava veida vienošanās starp domi un iedzīvotājiem.

Jārisina iekavētas problēmas
G.Kārkliņš vaicā, kādēļ a/s "Lašupes" inženierkomunikāciju problēma tiek risināta tikai tagad. U.Apinis uzskata, ka šo jautājumu vajadzētu uzdot Ogresgala pagasta padomei. "Tad, kad izveidojās Ogres novads, Ogresgala pagastam nebija pat teritorijas plānojuma nekā," teic U.Apinis, "Mēs visu sākām no nulles. Vienlaicīgi visas problēmas atrisināt nevaram. Sākotnēji uztaisījām teritorijas plānojumu, lai vispār Ogresgala pagastā apbūve būtu iespējama. Tagad varam tālāk secīgi virzīties uz atsevišķām problēmteritorijām, un mēģināt tās sakārtot. Ogres pilsētā sarkanās līnijas tika noteiktas jau 1997.gadā. Kāpēc tas netika darīts Ogresgala pagastā, man grūti atbildēt."
Deputāts Juris Tukišs atgādina, ka sākotnēji dzīvojamā apbūve bijušajos dārziņu rajonos nebija paredzēta. "Tad, kad mēs šo dzīvojamo apbūvi saskaņojām, tad arī ar visām sekām šīs problēmas ir jārisina," uzskata J.Tukišs, "Iepriekš ne kanalizācija, ne ūdens apgāde nebija paredzēta."

Aicina ņemt vērā iedzīvotāju viedokli
Deputāts Georgs Gutpelcs jautā, kas ir tik ļoti ieinteresēts "Lašupes" detālā plānojuma apspriešanai un virzīšanai tālāk, ja vairums iedzīvotāju publiskajā apspriešanā pret to iebilduši? "Kā mēs varam plānot ielas paplašināt ar cieto segumu, ja netiekam kārtībā ar pašas Ogres ielām?" neizpratni pauž G.Gutpelcs, "Labi zinām, kādas ir ielas pilsētas centrālajā daļā, kādi ir trotuāri pie mājām, kādi ir piebraucamie ceļi. Ģimenes dārziņi bija paredzēti kā ģimenes dārziņi, lai cilvēki tur vasarā atpūstos, parakņātos pa zemīti, nevis lai tur saceltu kaut kādu Losandželosu. Nevaram apstiprināt tikai tādēļ, ka tas vajadzīgs dažiem cilvēkiem, neņemot vērā vairākuma vēlmes."
U.Apinis norāda, ka neviena iestāde neplānos inženierkomunikācijas, ja nebūs noteiktas sarkanās līnijas, kurās tās izvietojamas. Viņš atzīst, ka d/s "Lašupes" inženierkomunikāciju jautājuma risināšana vēl tikai sākuma stadijā un pēc visu projektēšanas darbu veikšanas tās varētu tikt izbūvētas labākajā gadījumā pēc 5-7 gadiem. "Mēs neplānojam Losandželosu, bet tas jau neliedz cilvēkiem tur dzīvot," uzskata U.Apinis.

Grib pārstrādāt detālplānojumu
Ņemot vērā domstarpības iedzīvotāju starpā, būvvalde ierosina detālplānojumu pārstrādāt, ņemot vērā iedzīvotāju vēlmes un informāciju, kas ir saņemta no komunikāciju apsaimniekotājiem. Detālplānojuma nākamajā versijā būtu maksimāli ņemtas vērā
esošās zemesgabalu robežas. Tiesa gan, atsevišķās vietās, it īpaši ielu krustojumos, ar privātīpašniekiem nāksies vienoties par žogu pārvietošanu, atbrīvojot vietu komunikācijām, un, iespējams, izmaksājot kompensācijas.
"To, ka būs problēmas, mēs paredzējām jau tad, kad sākām izstrādāt šo detālplānojumu," atzīst U.Apinis, "Ir skaidrs, ka šī ir ļoti problemātiska vieta, jo ielu platumi neatbilst tai situācijai, kādā d/s "Lašupes" šobrīd atrodas. Jo reāli tur cilvēki dzīvo, tas ir dzīvojamais rajons."
Pēc detālplānojuma atkārtotas izskatīšanas tas atkal tiks nodots publiskajai apspriešanai.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Matīss 
2008-11-06  01:38:05
Dzīve progresē un tur tiek samērā veiksmīgi iztirgoti 2 3 4 apvienotu dārzu zemes gabali uz kuriem top privāt mājas un tā tas būs. Un esmu pārliecināts, ka ārī es, vispirms skatīšos uz lašupēm un tikai pēc tam uz Pārogres pusi, kad lemšu par mājas celtniecību. Komunikācijas tur tiešām ir akūti un hroniski nepieciešamas.

Mukažiņa 
2008-10-19  15:44:50
Kas tur jocīgs? Ar to dzīvojamo apbūvi Lašupes tiešām zaudē savu romantiku kā dārziņu un vasaras atpūtas rajons! Drīz sabūvēs lielveikalus un vel sazin ko. Nekas nav svēts.

fans 
2008-10-19  09:24:59
jā, tiešām jocīgi.

rabarbars 
2008-10-18  22:34:32
Izskatās ka daudziem naktspodiņa romantika tīri labi iet pie sirds :-)

vēlētājs 
2008-10-18  14:29:29
Piekrītu Gutpelcam. N**er bija vispār lašupes par guļamrajonu pārvērst

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības