Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2009-07-29  15:51:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

29.jūlijā Ogres kultūras centrā notika Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) pārstāvju tikšanās ar Rīgas reģiona pašvaldību vadītājiem.

RAPLM pārstāvji jau tikušies ar Vidzemes un Kurzemes reģiona pašvaldību vadītājiem, tuvākajā laikā plānotas tikšanās arī ar Latgales un Zemgales reģiona pašvaldību vadītājiem ar mērķi pārrunāt pašvaldībām aktuālus jautājumus.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, uzrunājot Rīgas reģiona pašvaldību vadītājus, uzsvēra, ka gan valstij, gan pašvaldībai šis ir lielas atbildības laiks, jo jārisina jautājumi, kas saistīti ar sarežģīto ekonomisko situāciju Latvijā. Ministrs vadītājus aicināja būt dinamiskiem, pieņemot visracionālākos lēmumus šo problēmu risināšanā.

E.Zalāns un pašvaldību vadītāji pārrunāja arī visai bēdīgo pašvaldību budžetu stāvokli, kā ietvaros nepieciešams samērot pašvaldības rīcībā esošos finanšu līdzekļus ar tiesību aktos pašvaldībām noteiktajām funkcijām, uzdevumiem un pienākumiem.

Pašvaldību vadītāji atbalstīja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) priekšlikumu noteikt kārtību, kādā pašvaldības varētu atteikties no atsevišķu funkciju pildīšanas uz laiku, ja to rīcībā nav pietiekamu finanšu līdzekļu.

 Tika aktualizēts jautājums par iespējām piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus infrastruktūras attīstībai. Runājot par ES fondiem, ministrs informēja par valdībā panākto vienošanos ES fondu darbības programmā „Infrastruktūra un pakalpojumi” izveidot pasākumu „Komplekss atbalsts novadu pašvaldību izaugsmes sekmēšanai” un aktivitāti „Atbalsts novadu pašvaldību kompleksai attīstībai”, nosakot publisko finansējumu 9 484 399 latu apmērā.

Ministrs novadu vadītājus informēja arī par sarunām ar Pasaules Banku par 200 miljonu latu aizdevumu, ko varētu novirzīt Latvijā veikto strukturālo reformu negatīvās ietekmes mazināšanai. Tostarp daļu finansējuma tiek plānots atvēlēt garantētā minimālā ienākuma saņēmēju loka paplašināšanai, samazinot pašvaldību maksājamo daļu.

RAPLM speciālisti novadu vadītājus informēja par juridiskajiem aspektiem, uzsākot jaunizveidoto novadu darbu, un plānotajām izmaiņām pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmā. Pašvaldību vadītāji uzzināja arī par likumprojektu “Grozījumi likumā par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu”, kā arī par ministrijas darbu pie krīzes sociālās drošības tīkla izstrādes, kas ietver veselības, izglītības reformas un minimālās sociālās drošības nodrošināšanu.

Pašvaldību vadītāji interesējās par vairākiem sev aktuāliem un sāpīgiem jautājumiem - par iespējām turpmāk izmantot publiskās privātās partnerības projektu finansējumu, par pašvaldības budžeta ieņēmumu krišanās robežu, par sešgadīgo apmācību, par pārņemamajām iestādēm no bijušajām rajona pašvaldībām, par rīcību gadījumā, ja jaunajā novadā ietverta kāda pašvaldība, kas ir uz bankrota robežas, un citiem jautājumiem.

M.Zalāns aicināja pašvaldību vadītājus vērsties ministrijā ar konkrētiem priekšlikumiem un nepieciešamības gadījumā solīja izveidot atsevišķu struktūrvienību ministrijā, kas uzklausītu un apkopotu pašvaldību vadītāju ieteikumus un problēmjautājumus, ko tālāk novirzīt valdībai.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības