Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2008-10-17  10:47:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Degvielas kontrabandas skandālā, iespējams, iesaistīta Ogrē pārstāvētā SIA "Ovi" un Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieces Vitas Pūķes vīrs Māris Pūķis.
Māris Pūķis ir padomes loceklis "Rīgas satiksmes" kontrolētajā SIA "Degvielas apgāds". Savulaik viņš bijis projektu vadītājs Rīgas domes Satiksmes departamentā. M.Pūķis uz telefona zvaniem neatbild, bet V.Pūķe par iespējamo dzīvesbiedra un "Degvielas apgāda" saistību ar kontrabandu nezināja stāstīt.
Aģentūra Leta ziņo, ka partijas "Jaunais laiks" (JL) Rīgas domes frakcijas vadītājs Olafs Pulks vērsies pie Rīgas mēra Jāņa Birka (TB/LNNK) kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētāja pārstāvja un uzņēmuma padomes priekšsēdētāja Imanta Rākina (TB/LNNK), prasot paskaidrojumus par pašvaldības uzņēmuma iespējamo saistību ar kontrabandas degvielas izmantošanu savā saimnieciskajā darbībā. JL frakcijas vadītājs prasa J.Birkam un I.Rākinam nekavējoties izsniegt starp SIA "Degvielas apgāds" un SIA "Ovi" noslēgto pilnvarojuma līgumu, kā arī sniegt pilnu informāciju par to, kas un kad pieņēma lēmumus par pilnvarojuma līguma slēgšanu un uz cik ilgu laiku tas ir noslēgts. Tāpat JL vēlas uzzināt, kādā procedūrā tika izvēlēta SIA "Ovi" pilnvarojuma līguma noslēgšanai, vai "Rīgas satiksme" izvērtē iespējas lauzt šo līgumu, ņemot vērā apstākli, ka bijušais "Ovi" īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Vladimirs Oderovs ir notiesāts lietā par apjomīgu degvielas kontrabandu.
JL arī jautā vai un kad ir izsludināti publiskie iepirkumi saistībā ar degvielas piegādi SIA "Rīgas satiksme", vai šādus iepirkumus ir izsludinājusi SIA "Degvielas apgāds". "Ja nē, tad kā Birks un Rākins to izskaidro," sacīja O.Pulks.
Iepazīstoties ar publicēto informāciju, J.Birks devis laiku "Rīgas satiksmes" vadībai līdz pirmdienai, 20.oktobrim, sagatavot precīzu ziņojumu un ar to iepazīstināt, informē mēra sabiedrisko attiecību padomniece Vineta Savicka.
Savukārt Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Andrejs Požarnovs (TB/LNNK) uzskata, ka lietā pagaidām esot daudz neskaidrību. ""Dienas Biznesa" publikācijā informācija kombinēta ar minējumiem, tāpēc ļoti būtiski saņemt "Rīgas satiksmes" skaidrojumu. Tikai pēc tā izvērtēšanas varēs spriest, vai ir pamats šaubīties par darījumu veicēju godprātību," Požarnova viedokli pauž domes projektu koordinators Dzintars Zaļūksnis.
Laikrakstā "Dienas Bizness" publicēta informācija, ka degvielu SIA "Rīgas satiksme" nodrošina naftas kontrabandā, iespējams, iesaistīta firma - SIA "Ovi". Ar "Rīgas satiksmei" nepieciešamās degvielas piegādi un uzglabāšanu nodarbojas pašvaldības uzņēmumam pilnībā piederoša SIA "Degvielas apgāds", kurā 51% kapitāldaļu "Rīgas satiksme" iegādājās 2005.gada martā, bet 2006.gada septembrī kļuva par vienīgo uzņēmuma īpašnieci.
"Rīgas satiksmes" izdevumi par degvielu šogad plānoti nedaudz virs desmit miljoniem latu, bet nākamgad jau tiek lēsti 11,57 miljonu latu apmērā, liecina uzņēmuma budžeta projekts. Gandrīz visa šī summa - 11,36 miljoni latu - nākamgad paredzēta sabiedriskā transporta nodrošināšanai ar degvielu. Uzņēmums arī prognozē, ka 2010. un 2011.gadā šie izdevumi tikai augs - tie plānoti attiecīgi 15,17 un 16,05 miljoni latu, kas vedina domāt, ka "Ovi" bez garantētiem ienākumiem nepaliks.
Kā raksta "Dienas Bizness", "Degvielas apgāds" ir lieliska "barotava" politiķiem un ar tiem saistītām personām, kuru algas nav atkarīgas no firmas darbības neveiksmēm.
Piemēram, "Degvielas apgāda" padomi vada Rīgas domniece Iluta Gaile (TP), kura pērn, strādājot šajā uzņēmumā, algā saņēmusi 5315 latus, liecina viņas amatpersonas deklarācija. Vēl vairāk nopelnījis padomes priekšsēdētāja vietnieks, Rīgas domnieks Juris Zaķis (LPP/LC) - 5840 latus.
Uzņēmuma padomē darbojas arī tikko LPP/LC rindas papildinājušā Rīgas domnieka Modra Lujāna sieva Agrita Lujāne un jau pieminētais Māris Pūķis.
Lujāne amatu mantojusi no sava vīra, kas "Degvielas apgādes" padomes locekļa krēslā pērn sēdējis četrus mēnešus un pametis to dienā, kad pie amata tikusi viņa sieva, liecina informācija, kas rodama "Lursoft" datubāzē. Par četru mēnešu darbu Lujāns "Degvielas apgādā" nopelnījis 1650 latus, secināms no viņa amatpersonas deklarācijas.
Darbs "Degvielas apgāda" valdē ļāvis papildināt ienākumus uzņēmuma vienīgās īpašnieces "Rīgas satiksmes" darbiniekiem. "Degvielas apgāda" valdes loceklis Didzis Stepe, kas, spriežot pēc viņa amatpersonas deklarācijas, darbojas arī "Rīgas satiksmes" iepirkumu komisijā, pērn algā "Degvielas apgādā" saņēmis 7593 latus.
"Rīgas satiksmē" strādā vēl viens "Degvielas apgāda" valdes loceklis Ingvards Šnikvalds - viņš ir 7.autobusu parka priekšnieks, liecina informācija publiski pieejamos arhīvos.
Par trešo valdes locekli - Valēriju Mozgalovu - gan nekādas ziņas publiskajā telpā nav rodamas, arī "Lursoft" datubāze liecina, ka šis ir vienīgais uzņēmums, kurā viņš būtu amatpersonas vai īpašnieku sarakstā.
Tā kā abi pārējie valdes locekļi līdz šim nav snieguši amatpersonu deklarācijas, viņu atalgojums nav zināms.
Vēl lielāki cipari ieripojuši to Rīgas domnieku maciņos, kas pārskata "Degvielas apgāda" īpašnieka darbu. "Rīgas satiksmes" padomes priekšsēdētājs Imants Rākins (JL) par savu darbu saņēmis 10,9 tūkstošus latu, viņa vietnieks Andrejs Požarnovs (TB/LNNK) - 8175 latus, tikpat ticis arī padomes locekļiem Arim Lācim (TP) un Agnim Kalkaziņam (TP), kā arī Imantam Mantiņam, kurš vienīgais "Rīgas satiksmes" padomē nepārstāv Rīgas domi, bet ir Privatizācijas aģentūras padomes loceklis.
Vismazākie ienākumi no atrašanās "Rīgas satiksmes" padomē bijuši Rīgas vicemēram Jānim Dinēvičam (LSDSP) - 6886 lati, liecina viņa amatpersonas deklarācija. Tas skaidrojams ar to, ka viņš par padomes locekli tika iecelts pērnā gada aprīlī, amatu zaudējot Rīgas domes "Jaunā laika" frakcijas deputātam Jurim Zvirbulim.
Savukārt "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam ienākumi auguši griezdamies - 2007.gadā viņa alga bijusi 61,6 tūkstoši latu - par 10 000 latu lielāka nekā gadu iepriekš.
Biznesa ideju žurnāla "Kapitāls", IBS "Prudentia" un Rīgas Fondu biržas 2007.gada pētījumā "101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums" "Rīgas satiksme" ar uzņēmuma vērtību 99,24 miljoni latu ierindojas 27.vietā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

analitikis 
2008-10-22  16:02:48
Vareja būt bet nebija. Parbaudot dokumentus nekādu pārkāpumu nebija. Jaunā laika šovs neizdevāas. Žēl gan.

BERRY 
2008-10-19  19:59:59
Vai praats!man jau nu tiesaam nav zeel :)Veelreiz atkaartosu, ka mani vienkaarsi uzjautrina tie ogresfaktiem veltiitie, slavinosie komentari...:)

intriga 
2008-10-19  19:17:03
Atlausos mineet ka vairumu lasitaaju interesee zinjaa izstadita informacija nevis BERRYjam saapigie jautajumi. Secinu, ka BERRY 1.ljoti nepatik ka shaada zina te publiceta; 2.ljoti negribas, lai tas kaadam patiktu (piem., ievai). Nez kaadelj taaa?

BERRY 
2008-10-19  17:35:20
too juriste!Nee,man nav nemazaako simpaatiju pret Puukes kundzi, bet vienkaarsi uzskatu, ka gadiijumos, kad zurnaalists vienkaarsi paarplubicee rakstu, taa ir ierasta paraadiiba, nevis kas taads ar ko tagad zurnaalists jaaapveic!Smiekli naak...vai tik cieniijamais autora kungs pats nav sev dalu no siem slavinosajiem komentaariem sarakstiijis...

mukažiņa to sniegbaltīte 
2008-10-19  15:50:32
Saldā Vita.... mmm... bet ja nopietni, tad uzskatu par vienu no retajiem godīgajiem polittiķiem!

Sniegbaltīte to fans 
2008-10-19  11:01:35
Neesmu dzirdējis, ka V.Pūķe kā politiķis ’butu sašmucējusies. - Ja nu vienīgi ar NIKO saldējuma kokteili :D

fans 
2008-10-19  09:30:51
Nedomāju, ka šim ir kāds sakars ar V.Pūķes kā politiķes reputāciju. mana pirmā sieva ar visādus jokus dzina par kuriem vainīgs nejūtos. Katrs atbild pats par sevi. Neesmu dzirdējis, ka V.Pūķe kā politiķis ’butu sašmucējusies.

juriste > BERRY 
2008-10-18  22:16:51
Jaa, protams, "Dienas bizness", "Leta" uc. publicee nepaarbauditu informaaciju :) uzskatu, ka ir tikai apsveicami, ja vieteejais meedijs versh uzmanibu uz kaadu nopietnu ar pilseetas personaaziem saistiitu probleemu, pat ja to ieprieksh pamanijis kaads lielais medijs ko Ogree ne tuvu visi nelasa. Peec teksta saprotams ka ogresfakti meeginaajushi uzzinaat Puuku paara viedokli, bet nu ar varu jau neizvilksi. LETA jau taapeec pastaav, lai sniegtu informaaciju medijiem par to vina no medijiem sanem naudinju, shaja gadijuma acimredzot no ogresfaktiem. Ari Delfi nereti paarpublicee LETAS zinas un skaitaas zinu portals Nr.1 Latvija! Bet kaadam te dikti nepatiik, ka ogresfaktos sis raksts nopubliceets, to, kaa saka, var maniit... Neeerti jau nu dikti tie ogresfakti buus vieteejiem darboniem pirms veeleeshanaam, ja taa turpinaas. Malaci!

BERRY 
2008-10-18  19:55:12
Ieva, Ogresfakti jau nu tur neko nav izrakusi, no LETAS nokopeejusi un visss.Un veel kas - informaacija nav paarbaudiita, tie ir tikai pielaavumi.Slinkums laikam zurnaalistam bija vairaak pacensties un kaut ko noskaidrot

vēlētājs 
2008-10-18  14:26:27
Njā, droši ka līdz vēlēšanām vēl dadz par mūsu deputātiem, viņu radiem draugiem un paziņām uzzināsim... :)

advokāte 
2008-10-18  11:52:42
Nez kāpēc neviens cits Ogres medijs šitādu maznozīmīgu "ziņiņu" nav pamanījis... :-)

Fufels 
2008-10-18  11:47:12
Aiz ausīm pievilkta LETAs ziņa, ogres fakti vienkārši izdarīja copy⁄paste :)

ieva 
2008-10-17  19:54:00
Vienkārši nav ko teikt. paldies Ogres faktiem par to ko izrok, parastais mirstīgais tā arī neko neuzzinātu

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības