Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

SIA “Ogres Namsaimnieks”
  Publicēts: 2022-05-19  10:34:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Tuvojoties vasarai, iedzīvotāji interesējas – vai drīkst uzstādīt gaisa kondicionētāju daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvoklī, piestiprinot to pie mājas fasādes, un ar ko nepieciešams uzstādīšanu saskaņot. Īpaši aktuāls šis jautājums kļuvis pēdējos gados, kad vasarās ārgaisa temperatūra nereti pārsniedz 30 grādu atzīmi.

Kondicionētājs nedrīkst būt redzams no publiskās ārtelpas

Ogres novadā gaisa kondicionētājus, ventilācijas un citas tamlīdzīgas tehniskās iekārtas (izņemot ražošanas ēkām un tehniskiem objektiem) nedrīkst novietot uz ēkas tā, ka tās redzamas no publiskās ārtelpas (Ogres novada pašvaldības 2012. gada 21. jūnija saistošo noteikumu “Ogres novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” 99. punkts).

Publiskā ārtelpa ir sabiedrībai brīvi vai daļēji pieejamas teritorijas un telpa, ko veido ceļi, ielas, bulvāri, laukumi, publisku ēku pagalmi, pasāžas, krastmalas, promenādes, parki, dārzi, skvēri, meži, publiskie ūdeņi un citas vietas, kas nodotas publiskai lietošanai (Ministru kabineta 2013. gada 30. aprīļa noteikumu Nr. 240 “Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” 2.21. punkts).

Ja kondicionētājs būs redzams uz jebkuras dzīvojamās mājas fasādes no ielas, parka, meža utt., tad uz šādas fasādes to nedrīkst izvietot.

Par augstāk minēto normatīvo aktu neievērošanu iestājas administratīvā atbildība.

Kondicionētāju iespējams izvietot, piemēram, uz lodžijas vai balkona vietā, kas nav redzama no publiskās ārtelpas. Tāpat ir pieejami kompakta izmēra kondicionētāji, kurus iespējams izvietot dzīvokļa iekštelpās.

Urbuma (atvēruma) izveide sienā ir jāsaskaņo

Ja gaisa kondicionētāja uzstādīšanai nesošajās konstrukcijās vai nesošajos elementos (t. sk. ārējās norobežojošajās konstrukcijās) jāizveido urbums (atvērums), kura diametrs pārsniedz 50 mm vai attālums starp urbumiem (atvērumiem) ir mazāks par 0,5 m, vai var tikt skarts konstrukcijas stiegrojums vai citi nestspējas nodrošinājuma elementi, nepieciešams vērsties pie sertificēta būvspeciālista, kuram jāizstrādā paskaidrojuma raksts vienkāršotai pārbūvei, kas jāiesniedz saskaņošanai Ogres novada būvvaldē, izmantojot Būvniecības informācijas sistēmu bis.gov.lv (saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 9. maija noteikumiem Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju noteikumi” un Ministru kabineta 2014. gada 2. septembra noteikumiem Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi”).

Papildus norādām, ka būvniecības iecere pirms iesniegšanas būvvaldē jāsaskaņo ar dzīvokļu īpašniekiem Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā.

Ja gaisa kondicionētāja uzstādīšanai nesošajās konstrukcijās vai nesošajos elementos (t. sk. ārējās norobežojošajās konstrukcijās) jāizveido urbums (atvērums), kura diametrs nesošajās konstrukcijās vai nesošajos elementos nepārsniedz 50 mm un attālums starp atvērumiem ir vismaz 0,5 m, un netiek skarts konstrukcijas stiegrojums vai citi nestspējas nodrošinājuma elementi, Ogres novada būvvaldē jāiesniedz paziņojums, izmantojot Būvniecības informācijas sistēmu. Paziņojumam jāpievieno atbilstoša būvspeciālista apstiprināts iekšējo inženiertīklu novietojuma plāns, kurā norādīts iekšējā inženiertīkla (mehāniskās ventilācijas sistēmas) novietojums telpu grupā (uz būves stāva plāna vai telpu grupas plāna) un izvērtējums par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas iekšējā inženiertīkla ierīkošanas ietekmi uz būves nesošajām konstrukcijām.

Pēc saskaņojuma saņemšanas no būvvaldes par veicamajiem darbiem jāinformē pārvaldnieks.

Ja dzīvojamā mājā kondicionētājus vēlas uzstādīt vairāki dzīvokļu īpašnieki, SIA “Ogres Namsaimnieks” aicina dzīvokļu īpašniekus vienoties un pieņemt kopības lēmumu par vienotas gaisa dzesēšanas sistēmas izveidi.

Informāciju sagatavoja SIA “Ogres Namsaimnieks” sadarbībā ar Ogres novada būvvaldi
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības