Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

azeta.lv
  Publicēts: 2021-11-10  09:10:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Multivitamīni ir visbiežāk dzirdētie uztura bagātinātāji. Bērnu straujais augšanas ritms palielina vajadzību pēc pilnvērtīgām uzturvielām, tāpēc multivitamīni bērniem ir vieglākais un ērtākais risinājums. 

Tā, kā lielākā daļa pētījumu ir vērsti uz kādu konkrētu uzturvielu, nevis grupu, multivitamīni tiek pētīti salīdzinoši reti. Tomēr, ir iegūti tieši pierādījumi, ka multivitamīnu lietošana katru dienu palīdz samazināt risku saslimt ar sirds slimībām, vai saslimt ar dažādu veidu infekciju slimībām. Kāda pētnieku grupa, salīdzinoši nesen atklāja, ka lielai daļai cilvēku multivitamīni palīdzētu uzlabot veselību. 
 
Kas ir multivitamīni?
Multivitamīnus visbiežāk var atrast tablešu formā, tie ir vitamīnu un minerālvielu kombinācija, kas aizpilda tukšos lauciņus organismam nepieciešamo mikroelementu arsenālā. Mūsu organisms pats neražo vitamīnus un minerālvielas, taču tie tomēr ir ļoti svarīgi lai mūsu organisms normāli funkcionētu. Svarīgi ir atcerēties, ka multivitamīnus neizmanto kā uztura aizvietotājus, bet gan kā uztura papildinātāju. 
 
Kā jālieto multivitamīni?
Multivitamīnus var lietot regulāri, katru dienu. Iesaka tos lietot tieši pēc pusdienām, bet jāievēro princips par sabalansētu vitamīnu un minerālvielu daudzumu, lai tie spētu sniegt maksimālu efektu- ne vairāk, ne mazāk. 
 
Protams, drošībai un veselības saglabāšanai nepieciešams ievērot ieteicamo devu. Ja neesat pārliecināts par multivitamīnu pareizu lietošanu, jākonsultējas ar ārstu. 
 
Multivitamīni pret nogurumu
Nogurums jebkuram var būt saistīts ar stresu, sliktu noskaņojumu, miega trūkumu. Multivitamīni nav paredzēti kā noguruma likvidētāji, tie var palīdzēt. To sastāvā bieži vien ir iekļautas tādas vielas kā dzelzs, kas palīdz proteīniem apgādāt organismu ar skābekli. 
Multivitamīni arī uzlabo imūnsistēmas darbību, atvaira slimības, kas parasti atņem enerģiju, un var būt nomāktības iemesls. 
 
Ņem vērā!
vitamīnus var pārdozēt, pirmā un svarīgākā pārdozēšanas reakcija ir alerģija, pumpas, nieze. Otra pazīme var būt nepatīkama sajūta kunģī, ja novēro šīs pazīmes, pārtrauciet lietot vitamīnus, nevajadzētu lietot vairākus kompleksos vitamīnus vienlaikus, jāizvēlas viens, kas tajā brīdī ir aktuāls, ikvienam medikamentam, arī multivitamīniem uz iepakojuma ir derīguma termiņš, nelietojiet pēc noteiktā datuma.
 

Šim rakstam komentēšana atspējota.

Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības