Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2021-02-19  12:22:00 /
 
 Ziņot redakcijai  
SIA “Ogres Namsaimnieks” izstrādājusi un šobrīd jau klientu rīcībā nodevusi tiešsaistes kalkulatoru, ar kura palīdzību var aprēķināt provizoriskās izmaksas, kas rastos, renovējot SIA “Ogres Namsaimnieks” pārvaldīšanā esošu dzīvojamo māju, informē uzņēmuma valdes loceklis Kaspars Grīnbergs.
 
Jaunais rīks pieejams SIA “Ogres Namsaimnieks” mājas lapā www.ogresnamsaimnieks.lv, sadaļā “Māju renovācija – Kalkulators”: https://www.ogresnamsaimnieks.lv/maju-renovacija/kalkulators/ . Ar tā palīdzību iespējams provizoriski aprēķināt, cik konkrētā dzīvokļa īpašniekam varētu izmaksāt dzīvojamās mājas renovācija, kā arī apskatīt plānoto siltumenerģijas patēriņu pēc renovācijas, salīdzinot ar šā brīža patēriņu. Kalkulatorā iespējams mainīt lielumus, piemēram, kredīta izmaksas uz dzīvojamās mājas kvadrātmetru. Aprēķinam par pamatu ņemti 2018. gada dati par siltumenerģijas patēriņu Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, kā arī potenciālais ietaupījums no līdzīgām mājām, kurām jau izstrādāti energosertifikāti, pielāgojot datus konkrētajam īpašumam. Jāņem vērā, ka 2018. gada apkures sezonā ārgaisa temperatūra nebija ļoti zema, un ieguvums no renovācijas aukstākā ziemā, tādā kā šī, var būt ievērojami lielāks,” skaidro K. Grīnbergs. 
 
SIA “Ogres Namsaimnieks” plāno turpināt izstrādāt dažāda veida rīkus, lai atvieglotu komunikāciju ar klientiem. Diemžēl šobrīd Latvijā dzīvojamo māju pārvaldīšanas jomā vērojama neuzticība starp pārvaldnieku un dzīvokļu īpašniekiem, kas traucē apgūt māju renovācijai pieejamos Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus. Šobrīd spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi ir vairāk vērsti uz īpašuma saglabāšanu nevis atjaunošanu. “Uz desmit gadiem ir pagarināts noteiktais maksimālais ēku tehniskās ekspluatācijas periods atsevišķām ēku sērijām. Ja tas netiktu izdarīts, dzīvokļi šajās dzīvojamās mājās zaudētu vērtību un bankas varētu atteikt izsniegt renovācijai nepieciešamos aizdevumus,” stāsta K. Grīnbergs.
 
Latvijā no 2009. gada ir pieejami ES fondu līdzekļi daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas projektu īstenošanai. No 2016. gada ES fondu līdzekļu atbalstu nodrošina AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”.
 
Vairums no Ogrē esošām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām ir celtas pagājušā gadsimta 60.–70. gados, un energoefektivitātes paaugstināšanas projektu īstenošana šajās mājās ir aktuāla un nepieciešama. Tas ir laikietilpīgs un sarežģīts process, kurā dzīvokļu īpašniekiem jāuzņemas finansiālas saistības, lai atjaunotu savu dzīvojamo māju un nodrošinātu tās turpmāku ekspluatāciju ilgtermiņā. Kā liecina līdz šim Latvijā renovēto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku pieredze, ieguvumi atsver ieguldītos pūliņus un finanšu resursus.
 
Būtiskākie ieguvumi, veicot dzīvojamās mājas renovāciju:
- samazinās siltumenerģijas patēriņš un maksa par patērēto siltumenerģiju;
- vienlaicīgi tiek veikti dažādi nepieciešamie remontdarbi (apkures radiatoru maiņa, logu maiņa, cokola siltināšana, bēniņu siltināšana, ieejas durvju maiņa u. c.);
- dzīvojamā māja iegūst vizuāli pievilcīgu un mūsdienīgus izskatu;
- uzlabojas mikroklimats telpās;
- pagarinās dzīvojamās mājas ekspluatācijas laiks.
 
Šobrīd pastāv iespēja ar ES līdzfinansējumu renovēt 17 SIA "Ogres Namsaimnieks" pārvaldīšanā esošās dzīvojamās mājas. SIA “Ogres Namsaimnieks” aicina dzīvokļu īpašniekus apsvērt šo iespēju un pieņemt lēmumu, kas vērsts uz dzīvojamās mājas atjaunošanu un ilgtspēju nākotnē.
Konsultācijas par savas dzīvojamās mājas renovāciju dzīvokļu īpašnieki var saņemt SIA “Ogres Namsaimnieks” Ēku apsaimniekošanas departamentā, darba laikā zvanot uz tālruņa numuru 28384246.
 
Video par šo tēmu skatāms ŠEIT.
 

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības