Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2020-09-10  12:23:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

No šī gada 1. septembra Ogrē ieviesta cita lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanas kārtība, informē SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs.

Ja līdz šim lielgabarīta atkritumu izvešanu no daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmiem centralizēti nodrošināja SIA “Ogres Namsaimnieks”, kopējās izmaksas dalot uz visām savā pārvaldīšanā esošajām dzīvojamām mājām, tad turpmāk savu lielgabarīta atkritumu izvešana ir jānodrošina katram dzīvokļa īpašniekam pašam. Līdz ar to komunālo pakalpojumu rēķinos, sākot ar rēķinu par septembri, vairs netiks iekļauti izdevumi par lielgabarīta atkritumu izvešanu un utilizēšanu.

Šādas izmaiņas ieviestas, jo līdzšinējie mēģinājumi organizēt lielgabarīta atkritumu izvešanu noteiktos datumos nav guvuši iedzīvotāju atbalstu. Lielgabarīta atkritumi pie sadzīves atkritumu konteineriem joprojām tika novietoti visa mēneša garumā. Diemžēl arī sadzīves atkritumi nereti tika novietoti nevis atkritumu konteinerā, bet izmesti lielgabarīta atkritumu kaudzē. “Pilsētā nav jābūt redzamām atkritumu izgāztuvēm, pilsētvidei ir jābūt sakoptai un ilgtspējīgai,” norāda K. Grīnbergs. Viņš arī atzīmē, ka līdzšinējā kārtība nebija taisnīga pret tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri lielgabarīta atkritumus neradīja, bet līdz ar pārējiem dzīvokļu īpašniekiem maksāja par to izvešanu.

No lielgabarīta atkritumiem Ogres iedzīvotāji turpmāk varēs var atbrīvoties, par maksu pasūtot konteineru SIA “Ķilupe” (tālr. 65071282, 29241492 vai rakstot uz kilupe@gmail.com). Lielgabarīta atkritumus šķirotā veidā var arī bez maksas nodot SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Akmeņu ielā 43b, Ogrē. Autoriepas SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu laukumā var nodot par maksu – 2 eiro/gab. (ieskaitot PVN). Lielgabarīta atkritumus un būvgružus par maksu var nodot SIA “Getliņi EKO” atkritumu poligonā “Getliņi” (vairāk informācijas ŠEIT). 

Lielgabarīta atkritumus nelielos daudzumos par maksu piedāvā izvest arī SIA “Ogres Namsaimnieks”. Šī pakalpojuma izmaksas ir, sākot no 39,44 eiro (ieskaitot PVN) par kubikmetru (tālr. 27027724 vai 65055404). Piemēram, ja jāatbrīvojas no vecā skapja, to var darīt, izsaucot SIA “Ogres Namsaimnieks” darbiniekus, kas to par samaksu no dzīvokļa iznesīs un nodos utilizēšanai. 

Iedzīvotāju ērtībai SIA “Ķilupe” piedāvā bez maksas aizgādāt nolietoto elektrotehniku, piesakot izvešanu (tālr. 65071222, 29104053 (arī rakstot ziņu lietotnē “WhatsApp”) vai rakstot uz kilupe@gmail.com).

K. Grīnbergs aicina ievērot lielgabarīta atkritumu izvešanas kārtību un atgādina, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 43. panta otro daļu fiziskai personai var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods no 70 līdz 1000 eiro. Gadījumos, ja lielgabarīta atkritumi tomēr tiks novietoti daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos un vainīgo personu neizdosies noskaidrot, SIA “Ogres Namsaimnieks” organizēs šo atkritumu izvešanu, izmaksas dalot uz attiecīgās dzīvojamās mājas, kuras piesaistītajā teritorijā atkritumi atstāti, dzīvokļu īpašniekiem, bet citu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekus šīs izmaksas vairs neskars. 

Ikviens iedzīvotājs tiek aicināts fiksēt pārkāpuma faktu fotogrāfijā vai video un ziņot par to Ogres novada pašvaldības policijai:

izmantojot mobilās lietotnes “Ogres novadnieks” sadaļu “Ziņo Pašvaldības policijai” (autorizējoties ar Ogres novadnieka karti vai internetbanku). Ziņojumam iespējams pievienot fotogrāfiju vai video materiālu;

rakstot Ogres novada pašvaldības policijai e-pastu uz ppolicija@ogresnovads.lv;

zvanot (darba laikā) Ogres novada pašvaldības policijai uz tālruņa numuru 65047100.

K. Grīnbergs arī atgādina, ka uz katra sadzīves atkritumu konteinera ir norādīta adrese, kuras dzīvojamās mājas iedzīvotājiem tas paredzēts, un attiecīgo konteineru tiesīgi izmantot tikai šīs dzīvojamās mājas iedzīvotāji. Mest savus atkritumus citas dzīvojamās mājas atkritumu konteinerā nedrīkst.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības